Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a falkavezér, mit...

A kutyám a falkavezér, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves yorki kutyus gazdája vagyok. És úgy érzem nem szeret, pedig mindent megadok neki. Viszem orvoshoz ha beteg, gyogyszert adok neki, mellette vagyok, ápolom. Hogy ne fázzon télen több kabátja is van. Ha elkap minket a zuhé ölben visszük. Egész játék kollekciója van, prémium kutyatápot kap, még a barátom is mindig meglepi valami jutalomfalattal. Úgy gondolom a sétánál ronthattuk el, mikor megengedtük neki, hogy visszafele ő húzzon, mert aranyosnak gondoltuk. Illetve amikor megengedtük egy hangosabb otthoni veszekedés során, hogy rendet tegyen közöttünk az ugatásával. Sajnos már nem csak akkor ugat, ha észreveszi, hogy jövünk haza. Ha puszit adunk egymásnak akkor is. Nem lehet, hogy ne ő legyen az első, tényleg olyan mint egy kisgyerek. Napi szinten többször megugat minket. Hogy simogassuk, vagy adjunk az ennivalónkból, stb. Barátom is nagyon szereti, mindig simizi, játszanak. Néha már nagyon féltékeny vagyok rá, mert úgy érzem a kutyám jobban szereti őt. Van, hogy fekszünk az ágyon, pihenünk és egyszer csak a kutyámnak nem elég az, hogy oldalt fekszik, befekszik középre, szó szerint kitúr. Van hogy nem akarja engedni, hogy megsimogasson, vagy puszit adjon a barátom. De ez nem csak a barátomnál van így, Anyukámra is ráugat. Szerencsére a füzetek, könyvek rágását abbahagyta, mert zárom a szobám, ha nem vagyunk otthon. Nem értem miért nem szeret, pedig tényleg minden meg van neki engedve, mindent megkap, mindenhova bejárása van. Tudom kicsit el lett kényeztetve. Kétszer lett eddig elverve, egyszer mikor nekiment egy másik kutyának minden ok nélkül, és ezt nem lehet tűrni. Illetve ma, mert bekakilt, de úgy, hogy bele is ült, és szétkente. Tudom az orrát kellett volna belenyomni, de nem akartam szegénynek. Így is bűntudatom van, de már nem tudom, hogy mit csináljak mert szinte mindent megenged magának. Tavasszal kb 1hétig minden nap reggel, volt hogy séta után is bepisilt. (Pedig semmi nem változott, ugyanúgy vittük pisilni.) Illetve már többször volt fenék mosás is, mert beragadt. Szóval kérlek ne írjátok, hogy biztos azért kapott, mert nem tetszett a szitu. Nem, és verés párti sem vagyok. De nem tudom, hogy mit lehetne tenni egy olyan kutyával aki a rántotthúst is simán lelopja az asztalról. Nem tudom, hogy hogy neveljen meg, mit rontottam el, de tenni kéne valamit. Kutyaiskolán is gondolkodom, egyébként nagyon intelligens, de végtelenül makacs és öntörvényű. Köszi, ha végig olvastad!

2018. máj. 25. 13:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdés: miért nem szeret, miért szereti jobban a barátomat? És, hogy neveljem meg?
2018. máj. 25. 13:42
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég. Egyáltalán semmi fogalmad sincs a kutyákról.


Igen, kutyaiskolára mindenképpen szükségetek van, ti pedig kezdjetek el olvasni/nézni kutyanevelési könyveket/műsorokat. Gyakorlatilag mindent másként kellene csinálni.

2018. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Epp ezert vesz semmibe. Par het ridegtartas rendet tesz a fejeben kezdeskepp.

A kutyasulit pedig nagyon jo otletnek tartom.

2018. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyebkent meg: ne hasonlitsatok a gyerekhez. Ez az O erdeke elsosorban. Ne perszonalizaljatok, hanem fogadjatok el, hogy egy kutya (aki termeszetesen a csalad- az O fejeben FALKA teljeskoru tagja) es aszerint alljatok hozza.
2018. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nincs az az Isten, amiért én ennyi elrontott dolgot végig olvasok:O


1. Ez egy KUTYA lehet akármekkora kovetkezetes nevelésre van szuksege.

2. Az van amit te akarsz nem pedig az amit ő.

Sürgősen felkeresnék egy sulit

2018. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg hasonlóan elcseszett kutya van erre. A hideg kiráz az ilyen gazdáktól és kutyáktól. Sürgősen kutyaiskola és kutatás, olvasás.
2018. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :) szerintetek van esély még arra, hogy jól nevelt legyen, ha elvisszük suliba? Igen tudom, az egész család kedvence, és tényleg olyan, mint egy gyerek.
2018. máj. 25. 14:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, boven van meg. Az en kutyaim is olyanok neha, mintha a gyerekeim lennenek, DE nem gyerekek, hanem kutyak. Erted a kulonbseget?
2018. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

El kell kezdeni kutyaként kezelni, és nem gyerekként.

Kutyaiskolát mindenképp javaslom.

A kutya azt szereti, tiszteli, aki kivívja előtte a tekintélyt. Aki szabályokat szab és azokat szigorúan meg is követeli tőle.

2018. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Teljesen! És mindenkinek ment is a zöld kéz. Csak tényleg annyira szeretem, mint egy gyereket. És valószínű a méretéből adódóan is csak felkapom jövök-megyek vele, babusgatom, stb. Gondolom ez is hozzájárul. És senki ne sértődjön meg! A nagy kutyusokat is ugyanúgy lehet szeretni, simizni, stb. Ezzel nem ezt mondtam. :) De valószínű egy berni pásztort nem pakolgat olyan könnyen a gazdája :)
2018. máj. 25. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!