Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én féltem túl a kutyámat?

Én féltem túl a kutyámat?

Figyelt kérdés
jön a meleg, ennek ellenére azt látom hogy az emberek hatalmas sétára, kisebb-nagyobb, rövid-hosszú szőrű kutyákkal, én meg ülök otthon és majd csak 8-kor megyek ki mikor már hűvös van. Már 20-25 fok körül inkább este megyek ki vele hosszúra, mert félek hogy vagy megégeti a talpát, vagy hőgutát kap, nem mellesleg nem is tudja élvezni a sétát, szenved végig (ahogy a többi kutya is, bár is úgy néz ki). Sokszor látom hogy tűző napon sétáltatnak vagy futtatnak kutyákat és felmerült bennem a kérdés hogy én félthetem túl a kutyámat? Ti hogy vagytok ezzel? 20-25-30 fokos melegben ki mertek menni hosszú sétára tűző napra? (egy nagytestű, tömött bundás kutyám van)

2018. máj. 26. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy megyünk sétálni. A kutyát meg lehet nyíratni, vizet-itatót lehet neki vinni. Nem olyan gyengék a kutyák mint hiszed.


[link]

2018. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyámat nem lehet nyíratni, víz meg hiába van, nagyon melege van, és a többi kutyán is látom hogy melegük van. Még ha árnyékos helyen tudnánk sétálni akkor okés, de erre alig van árnyék, tűző napon meg még nekem is kellemetlen és fullasztó. Hát jó akkor velem van a baj, de nem szeretem nézni ahogy szenved a napon, akkor inkább megyünk 8-kor amikor már hűvös van.
2018. máj. 26. 16:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

20-25 fok egyáltalán nem az a fajta meleg amitől te parázol. A 30 feletti is csak akkor gázos, ha pont a legnagyobb melegben, a déli órákban, a tűző napon vagytok sok időt. Rengeteg lehetőség van a melegben való sétára is, erdők, patakok, árnyékos parkok stb.

Szóval szerintem igen, túlparázod a dolgokat.

2018. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Errefelé sok a szántóföld ahol éget a nap, én most arra gondolok amikor valaki 12-14 felé megy a szántóföldek felé a betonon ahol kilóméteres körzetben nincs egy szál fa sem. Árnyékban én is simán sétáltatok, meg késői órában is, de a szántók felé 13 óra nrül véletlen sem mennék ki ilyen melegben (ma pl 28 fok van).
2018. máj. 26. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Az jó tulajdonság, hogy odafigyelsz magad körül másokra, de nyugi, egyedül az ember ilyen elpuhult faj. Egy állatnak (ami szabad ég alá lett tervezve) nem jelent akkora kínokat a kültéri időjárás. Nem kell persze direkt fakírkodni vele, de 30 fok nem téma. A szervezete hozzáidomul: vagyis hullani fog a szőre.
2018. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem rövidszőrű van, kora reggel és késő este megyünk hosszú sétára, de munka után (16-17 között) is kénytelen vagyok kivinni őt. Igyekszem kerülni a napot, mert féltem a talpacskáját hogy ne égjen meg, de muszáj kivinni, ha már egész nap otthon ült és rám várt.
2018. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vastag bundás kutyám van, igaz nem nagytestű, csak kisközepes. De Ő utálja a napot és a meleget(mint a gazdája) és ha reggel feljönnek az első sugarak így nyár fele, képes eljátszani a hattyú halálát, hogy Ő aztán biztos nem futkározik. Szóval mi nyáron automatikusan két órával előbb indulunk, mint télen vagy amúgy hűvös időben, tehát fél 4-4 óra körül, és egy-másfél órát vagyunk kint, utána haza. Napközben 2x ház mellé pár perc pisi, majd este 9 fele 1-2 óra megint. Amikor nem dolgozok másnap, akkor éjjel ki szoktam vinni az erdőbe, partra. Nálunk ez olyan, mint az átlag ember hétvégéje, hogy kirándulni megy a kutyával, csak mi nem nappal megyünk.

Nekem egyik éve megégett a kutyus tappancsa, egy hétig kenegettem, jegeltem neki, azóta különösen nem lehet lerángatni nappal.

Idősebb kutyus már, 10 éves idén, de a hűvös és főleg hideg időben, hóban megfiatalodik, mindenki kölyöknek hiszi, megakarják simizni, Ő meg csak bakfincál:D

De én is ilyen vagyok. Nyáron szinte nem is alszok. Mivel nappal dolgozom és csak éjjel van lehetőségem megcsinálni az itthoni dolgokat, főzés, edzés stb.

2018. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En a trimmelt szoru spanielemet nem viszem ki nyaron csak korareggel (max9-ig) es utana olyan 5-6 magassagaban, ha kellemesebb az ido. Ha viszont megszorulok, mert muszaj, elotte lezuhanyoztatom/keresem az arnyekot/fuves teruletet vele.

Nyilvan ha mar egy husky gazdaja lennek peldaul, egyreszt utana erdeklodnek, hogy lehetseges-e naluk az aljszoruket kiszedetni. Ha ez lehetseges, akkor amiatt elvinnem kozmetikushoz, kiszedetnem es nagyjabol ugyanezt a metodust folytatnam. Ha nem lehetseges, akkor ugyanugy jarnek el, mint Te, max csak egy gyors pisi-kaki korre engednem le az udvarra. :)

A lenyeg: szerintem esszeru kereteken belul mozogva ez nem tulfeltes.

2018. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te ismered a kutyádat.

Ne hallgass senki tanácsára (az enyémre sem), csináld úgy, ahogy az neked és a kutyusodnak jó, megnyugtató.

Életem során többféle kutyám is volt, volt amelyiket nem zavarta a meleg, bár a tűző napot ő sem kedvelte, és volt olyan, akit ki sem lehetett rángatni a zuhanytálcából.

2018. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kinti-benti van, 90% bunda, én kora reggel viszem. Már csak magam miatt is, nekem is kellemesebb olyankor:)

Még azért nincs OLYAN meleg neki, ha igazán meleg lesz, akkor napközben is sokkal többet lesz a lakásban, mert itt hűvösebb van.

2018. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!