Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg a Mopsz és az Angol...

Tényleg a Mopsz és az Angol Bulldog a két legbetegesebb fajta?

Figyelt kérdés
2018. máj. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha jó tenyésztőtől vannak, akkor lehet, hogy egy szapis nj betegesebb náluk.
2018. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
mindegyik fajtának meg vannak a fajta betegségei. megbízható helyről szerezd be, rendszeres állatorvosi látogatással, minőségi táp etetéssel és odafigyeléssel minimálizálhatod a betegségek kockázatát. imádom a kutyákat, egyetlen egy fajta vam, ami soha nem kéne, az a mopsz....
2018. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem venni tervezek, van egy Mopim és egy Angol Bulldogom, köszönik, jól vannak, bár már öregasszonyok. De kérlek, a kérdésre válaszoljatok!
2018. máj. 27. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A francia bulldog sokkal betegesebb az angolnál. (Persze, adott állat ettől még lehet makk egészséges.)
2018. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva tudom, hogy az angol bulldog a legbetegesebb (ezt az előző kommentelőnek, a kérdezővel egyetértek). Nyomott orr és nagyobb test miatt légzési nehézségek jöhetnek elő, szívbetegségekre is rákra is fogékonyabbak, mint a többi kutya. Azt nem tudom, hogy a mopsszal mi a helyzet. De ha jól vannak a kutyáid, ne aggódj, ez csak általánosítás, a többi kutyafajtához való viszonyítás, nem jóslat.
2018. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsóval teljes mértékben egyetértek. Soha nem értettem, hogy néhány kutyás, ha meghallja azt a szót, hogy "Mopsz", miért vágja rá, hogy "De hát azok nem kapnak levegőt! Miért kínzod? Az egész életük egy szenvedés, és nem élnek 8 évet sem!! :o" Nos, az enyém most 15 éves, köszöni, jól van, soha életében nem hörgött vagy horkolt, de még csak nem is szuszogott. Szerintem egyébként azért könyvelték el az egész fajtát betegesnek, mert előszeretettel szaporítják. Sajnos...
2018. máj. 27. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Akkor örülj!

Az én ismeretségi körömben két mopsz és négy francia bulldogot volt/van, és általában sajnos rossz tapasztalatokat láttam. Kettő még csak kamasz, azok még jól vannak, a problémák 4-6 évesen jöttek elő náluk: légzőszerv, mozgásszerv, szív.

2018. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!