Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes bármilyen...

MrPatika kérdése:

Szerintetek érdemes bármilyen fajtatiszta pitbullt venni és ha igen akkor melyiket?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon bejönnek a pitbullok de nem tudom,hogy érdemes e, mert én majd most kezdek el edzeni és edző társnak alkalmas e vagy ha nem akkor milyen kutyát ajánlanátok ami majdnem olyan figyelmet hív ki magának mint a pitbull......

2018. máj. 27. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Pitbull nagyon nehéz fajta, kezdésnek egyáltalán nem ajánlott. Sokan veréssel próbálják nevelni, ezzel csak azt érik el, hogy idegbeteg vadállat lesz belőle. Aki nem ért hozzá ne legyen ilyen kutyája. Nem értem, hogy mit értesz ez alatt a "figyelem dologgal" attól még hogy valakinek harci kutyája van, senki nem lesz tőle menő gyerek.
2018. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vizslát ajánlanék, kezdő kutyának tökéletes és mivel vadászkutya, jól bírja a futást, mozgást.
2018. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"bármilyen fajtatiszta pitbull" azt ugye tudod hogy csak egy fajtatiszta pitbull van, nincs ilyen hogy xxl meg nem xxl és társai...azok mint keresztezett méretnövelt faroknövesztésre használt (amire amúgy látom te is akarnád használni) keverékek.

Már alapból ez hogy olyan kutyát akarsz magad mellé "edzőtársnak" ami felhívja a figyelmet. Minek? Egy kutya nem arra való hogy villogj vele, főleg nem ez a fajta. Nem kompenzációnak kell venni az ilyen kutyákat...

2018. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem érdemes. Sportolni szinte bármely kutyával lehet. Én a Piteket betiltanám.
2018. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha canicross vagy bikejöring a cél, akkor inkább a vadászkutyák, amik alkalmasak. Vizsla,pointer,szetter vagy van az úgynevezett europien sleed dog. Őket nevelni is könnyebb mint egy pittet.A husky is remek sportkutya, de annak a nevelese megint csak egy embert próbáló feladat és a mozgásigénye is lehagyja a vadászkutyákét.

A bull typ kutyáknak a veszte, hogy "figyelmet hív ki magának" és sajnos sokan fa rok hosszabítasra akarják használni. Ők olyan gazdiknak valók, akik nagyon eltökéltek, van már kutyás tapasztalatuk, hajlandóak kutyasuliba járni és megfelelő mederbe terelni a kutya hatalmas energiáit pl. eljár vele súlythúzni vagy örzővédőzni.

Termeszetesen nincs lehetetlen. Mindig azt szoktam javasolni,hogy aki komolyan gondolja,hogy bull typ kutyát akaar, az vegye fel a kapcsolatot a fema-val és beszélgessen el velük arról,hogy mit is készül a nyakaba venni.


[link]

2018. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Boxert is tudom ajánlani, mozgásigény stimmel, mondjuk ők nagyon játékosak is.

De ez nem úgy működik, hogy veszel egy kutyát "edzőtársnak", aztán abbahagyod az edzést, és kirakod az utcára. Most kutya kell vagy edzőtárs?

2018. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem érdemes 2. kutyának pitbullt venni?
2018. máj. 27. 16:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod,hogy érdemes e. Kemény,makacs fajta sok időt igényel a nevelése.Viszont 1 éves korig semmilyen!!! kutyával nem lehet fizikai munkát végeztetni. Ha most rögtön akarsz olyan társat, akivel tudsz edzeni, akkor fogadj örökbe menhelyről egy felnőtt állatot.


[link]


[link]

2018. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 1 éves koráig semmit sem csinálni hanem inkább nagyon magamhoz szoktatni,de a szüleimnek volt megmentett harcikutyája az nem tudom mennyiben segít egy pitbullban....
2018. máj. 27. 18:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Megmentett “harcikutya”...
2018. máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!