Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szokassam le a kutyámat?

Hogy szokassam le a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy mopsz kutyám 4honapos meg most került hozzám de ami a baj vele h raugrik a 3 éves lányomra és harapdalja főleg a hajat ahogy össze van fogva ... letszives adjatok tanácsot :) az első kutyank

2018. máj. 28. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mondd neki h nem szabad
2018. máj. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Megmondó Kapitány ! ***** válasza:
0%
Jólvanaz, szokassan a szokni-ból jön. Nincs ott semmi p.
2018. máj. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Egy 4 hónapos kutya olyan, mint egy 2-3 éves kisgyerek. Ne várd tőle, hogy rögtön éretten és okosan fog viselkedni. De természetesen tanítható. Ebben a korban azonban persze még óvatosan kell. Ugyanúgy, ahogy egy hasonló korú gyereket sem zavarsz ki a rohampályára vagy nyomatsz vele ötven fekvőtámaszt.


A kutyanevelés lényege, hogy először közlöd a kutyával, hogy mi fog történni, majd adsz neki némi időt, hogy végrehajtsa, és ha nem teszi meg, akkor kényszeríted. A fogalmak értelmezése fontos: a "némi idő" és a "kényszerítés" is nyilván józan ész szerint értelmezendő. Például ha azt mondtad neki, hogy "ül", akkor vársz pár másodpercet, esetleg még mondod párszor, aztán lenyomod a seggét, miközben megismétled a parancsot. Úgy hat-nyolc ilyen után érteni fogja, hogy az "ül" azt jelenti, hogy ő most leül. Akár akar, akár nem. Nyilván az első próbálkozásoknál nem várható el tőle, hogy rögtön megértse, ezért türelemmel kell csinálni, nem durván, de ha már megtanulta a parancsot, és dacból nem engedelmeskedik (az is elő fog fordulni, nekik is van kamaszkoruk) akkor határozottabban is lehet. Ami természetesen megint nem durvaságot, és nem is üvöltözést jelent.


Gondolj úgy a kutyára, mint egy gyerekre, aki nem ért magyarul, de próbál megtanulni. Jelbeszéddel és más módszerekkel kell megértetni vele mindent. Mindig legyél következetes és türelmes. Ami nem azt jelenti, hogy elnézed, ha pimaszkodik, dacoskodik, hanem azt, hogy megfelelő időt adsz neki, hogy megértse.


Tehát a lényeg, hogy a kutyát nem megkérjük, nem alkudozunk vele, hanem közüljük, mi a falkavezér akarata, és az meg is fog történni. Rajta múlik, hogy végrehajtja és dicséretet kap (NEM tömjük jutalomfalattal, hanem megveregetjük az oldalát, szóban dicsérjük!) vagy oda lesz nyomva és nem lesz megdicsérve.


És most a kérdésről. Azért ugrál a lányodra, mert játszani akar vele. De ő kutya, tehát kutyamódra. Először is ne sikítozz összevissza, mert egyrészt a kutya sem fogja érteni, mi bajod (szó szerint), másrészt a kislányod is azt fogja hinni, hogy valami nagy baj történt, hiszen apu kiabál. Ha ezt látod a kutyától, menj oda, húzd le a lányodról, és fejezd ki nemtetszésed. "Mit csinálsz, Pörkölt! Rossz kutya!"


A falkavezér úgy fegyelmezi az alantasait, hogy megragadja a tarkójukat, megrázza vagy a földre nyomja. Egy kiskutyánál ezt nyilván szelídebben kell tenni. Megfogod a nyakbőrét, odébb húzod, és miközben tartod őt (nem kell felemelni, csak fogni, hogy ne szaladjon el), jól lecseszed. Érezze a hanghordozásból, hogy a falkavezér haragszik. Kiabálni nem kell, nem süket. Érezze inkább azt, hogy erős kézzel fogod, lássa, hogy föléhajolsz, hogy másmilyen a hangod, ebből érti, most ezt nem kéne.

2018. máj. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szoktassam :) mikor elküldtem utána vettem észre :\ tudtam hogy nem fogja elkerülni a figyelmeteket és vártam ezt a "p" betűs viccelodest :) de se baj legalább nevettem egy jót a saját hülyesègemen :)



4/4 -és Köszönöm a tanácsod :) mikor ezt csinálta akkor raszoltam h nem szabad akkor abba hagyta de utána folytatta .. Egyébként csak játszási közben csinalja

2018. máj. 28. 03:56
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Igen, újrakezdi, mert kiskutya. Mint ahogy a kisgyerekre is ötvenszer kell rászólni, hogy ne bizgerálja a herkentyűt, ötvenegyedszer is bizgerálni fogja.
2018. máj. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!