Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire való "kezdőknek" az...

Mennyire való "kezdőknek" az Amstaff fajtájú kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik az Amerikai Staffordshire terrier és szeretnék is venni a közeljövőben. nem volt még kutyánk és az érdekelne hogy első kutyának mennyire ajánlott? Természetesen járnék vele kutyaiskolába is.20/l

2018. máj. 28. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Én 8 éves voltam, amikor kaptam a szülinapomra egy amstaffot. A világ legédesebb, legbújósabb, legszeretetreméltóbb kiskedvence vált belőle. Hogy mi a titka, hogy egy 8 éves kislány egyedül felnevelt(séta, játék, etetés, minden az én dolgom volt, anyáék csak a kaját vették, azt amit mondtam, illetve orvoshoz eljöttek velem) egy ilyen erős kurtyát? A szeretet. Ami nem azt jelenti, hogy egész nap simiztem és az ágyamban feküdt. Hanem szeretettel neveltem, pozitív megerősítést alkalmaztam. Pl amikor megugatott még kölyökként egy másik kutyát, akkor megfogtam a fejét a szemébe néztem és mondtam, hogy miért bántod, Ő sem bánt Téged, inkább játssz vele, ne kiabáld le a fejét. Aztán odavittem a másik kutyához és barátkoztak:D Meg amikor elvitte a cipőmet, akkor mutattam neki egy csontot vagy játékot és egyből letette a cipőt akkor odaadtam neki a játékot. Így vezettem rá a helyes útra.

Szóval ez az első kutyának nem való történet nem igaz. Bármilyen kutyád lehet, ha igazán szeretnéd és tudsz vele bánni. Nekem ösztönből jött, eszemben sem volt ordibálni vele, meg rángatni.

2018. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem ajánlott első kutyának az amstaff!

Az első válaszadó meg annyi butaságot írt, hogy neki sem állok boncolgatni.

Kezdőként nem ajánlott az Amerikai Staffordshire terrier

2018. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem nem való első kutyának, az emberek 90%-a rászív vele, nem véletlen vannak velük tömve a menhelyek.


Én azt javaslom vedd fel a kapcsolatot a fema-val. Ők bull typ kutyák mentésevel foglalkoznak, szívesen elbeszélgetnek veled arról mit készülsz a nyakadba venni.


[link]

2018. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%

Én sem ajanlanék első kutyának amstaffot.

Nekünk is az van, de mi tudtuk mivel jár egy kölyök. Nekünk lebontotta a betont, a padló alól kiszedte a kábelokat, mindent szétrágott. Na ilyenkor adják be a menhelyre a többséget.

Mi hatalmas hatarozottsággal, szeretettel, és rengeteg foglalkozassal neveltük. Napi 2 óra tuti szaladgálas kell neki. Fáradhatatlan, főleg kölyökként. A miénk mindennap futtatózik, és ha megyek valahová, pl a gyerekekért, viszem magammal, hogy mozogjon.

2018. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utána jártam hogy mivel jár egy ilyen kutya és tudom vállalni a felelősséget.
2018. jún. 1. 09:18
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 külön köszi a linket és a tanácsot
2018. jún. 1. 09:19
 7/8 anonim válasza:
csak ajanlani tudom, nem banod meg az bisztos.
2018. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper, hogy utánajártál!! Ha ezek után is úgy döntöttél,hogy belevágsz, akkor sok sikert és boldog gazdis éveket kívánok!
2018. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!