Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes bemutatózni a kutyámma...

Érdemes bemutatózni a kutyámmal ovikban, gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy kicsivel több, mint 1 éves kutya. Alap engedelmességi feladatok (BH szinten) mennek neki. Emellett tud egy csomó trükköt. Vannak látványosabbak is (hátamra felugrás, láb között szlalom, hogy közben megyek, 2 lábon hátrafelé megy... ) és kevésbé extrémek, de olyan amibe a gyerekek is beszállhatnak (pacsit korlátlan számban ad mindenkinek) és még sok más, plusz folyamatosan tanulunk újakat. Plusz elég szépen tud agilityzni is.


Gyerekeket szereti, kicsit néha túl pörög, olyankor leültetem és észreveszi magát, hogy ezt nem kéne.

Labdázni is lehet vele, plusz óvatosan veszi ki kézből a kaját és csak azt a kaját, amire engedélyt adok (értsd: annyit szoktam mondani, hogy vársz, és nem veszi el a kaját, akkor sem, ha az orrába dugják, mondjuk ezzel megszenvedtem, de megérte megtanítani) .


Gondoltam, hogy elmehetnénk ovikba bemutatót, kutyás foglalkozásokat tartani.


Volt már tapasztalatunk egyszer 2 kisgyerekkel (3 évesek lehettek) , imádták ahogy osztogatta a pacsikat, a gyerekek amúgy nem voltak valami beszédesek, de a kutyámhoz beszéltek (csak hozzá, nekem egy szót nem voltak hajlandóak mondani :D ) szóval azt vettem észre, hogy kicsit segített a kutyám leküzdeni a gyerekek gátlásait.

Ingyen csinálnám a bemutatót, amitől félek, hogy néha tényleg hajlamos túlpörögni, ezt nem is akarom kinevelni belőle, mivel sport kutya elsősorban (na meg családtag) és a sportba meg kell a nyüzsgés.

Leállítható, nem tesz kárt senkiben, csak nem tudom mit váltana ki a gyerekekből, ha őrült módjára elkezd szaladgálni. Ilyenkor amúgy be lehet mellé állni, mert nem ugrál, meg kikerüli az embert, imádja ha kergetőzik vele valaki :D .

És természetesen simogatni is lehet, végtelenül bújós, még az ölelésnél sem idegeskedik, pedig azt legtöbb kutya nem szereti.


Elsősorban az lenne a célom, hogy a gyerekek minél hamarabb betekintést nyerjenek a kutyás életbe, megszeressék a kutyákat, leküzdjék a velük szembeni előítéletet és félelmet. Megtanulják hogyan közeledhetnek egy kutyához és hogyan nem, hogyan kell helyesen simogatni és mit nem szabad a közelükben csinálni.


Plusz ha van valami jó ötletetek, hogy esetleg mivel lehetne élvezetesebbé tenni a gyerekek számára 1-1 ilyen bemutatót, azt szívesen fogadom, ugyanis kutyákhoz értek, gyerekekhez kevésbé :D .


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 28. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem jó ötlet.

Igaz, a gyerkőcöknek tetszene, tán van nevelési része is, de gondolj bele:

általánosságban mindig más a hibás, más a rossznak kiváltó oka.

Biztosan lenne olyan szülő, aki gyereke megbetegedését kutyádra fogná, legyen az bármilyen betegség.

Ha én óvónő lennék, nem engedném.

Nem bizalmatlanságból, hanem a némelyik szülővel a későbbi viták elkerülése érdekében.

2018. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen foglalkozásokra kizárólag csak erre a célra képzett kutyák alkalmasak! Nagy felelőtlenség lenne egy csomó óvodás közé vinni, akik közül egy csomót nem is tanítottak még meg, hogyan kell bánni egy állattal, egy vegyes csoportban a kisebbek még túl fiatalok is hozzá, hogy felmérjék, az állatnak nem feltétlenül ugyanaz a jó, mint nekik, a kutya új, stresszt okozó helyzetbe kerül stb.
2018. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy ha a szülők és óvónők engedélyével lenne, miért okolná bárki is, az orvosi lelettel (egyszer egy versenyhez kellett, de egy vizsgálat után frisset is ki tud állítani doki, de ez sem régi,ami most van) alátámasztottan egészséges kutyára fogjon rá az idióta szülő azt amit akar. Perelni nem tud, mert van lelet és pénzt sem kérek a bemutatókért. Természetesen délután lenne egy-egy bemutató, szóval ha a szülő féltené a gyerekét, nyugodtan hazavihetné a bemutató előtt. Ez amúgy hülyeség, mert persze a pónilovaglásnak mindenki örül, attól nem kap el a gyerek semmit, csak a kutyától.
2018. máj. 28. 16:36
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a Dog Dancinges kutyáknak van terápiás vizsgájuk, mégis sokan viszik gyerekeknek bemutatózni, mint írtam, ismerem a kutyám, a farkára is léphetnének sem harapna. Amúgy meg csodálkozunk, hogy nem tudnak a gyerekek rendesen viselkedni egy kutya mellett, ha senki szerint ne vigyünk kutyát közéjük? Mert az elszeparálással megoldjuk a problémát, igaz?

Amúgy meg elsősorban kis létszámú, falusi ovira gondoltam, ahol van összesen 12-15 gyerek (a szomszédunkban ilyen van).

2018. máj. 28. 16:41
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Segítő kutya vizsga nélkül nem csinálhatsz ilyet.
2018. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Te kérdeztél, ők normàlisan vàlaszoltak ill. elmondtàk a véleményüket. Ha vinni szeretnéd, akkor meséld el az oviban mit, hogy gondolnàl, aztân ők is elmondjàk a véleményüket.
2018. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ja, mert az agilitys, dog dancinges, őv-s, vagy csak kutyasuli bemutató csoportjában szereplő kutyáknak mindnek van vizsgája.


Hagyjuk ezt az oldalt, mindenki annyira nagytudású, inkább kérek segítséget kiképzőmtől, neki legalább van szaktudása ;) .


Igen, ezek a kutyák is mind terápis vizsgát raktak:

[link]


[link]


[link]


Ilyen unalmas műsört is tudunk rittyenteni, mivel egy BH szinten képzett kutyáról van szó (ezen a tényen mindenki átsiklott) , csak gondoltam érdekesebbek a trükkök, de hát ez van, itt sem kérek többet segítséget.

2018. máj. 28. 17:10
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Más az, amikor a gyerekeket viszik el bemutatóra, vagy elhívnak adott embereket, kutyákat bemutatózni. Tehát garantáltan vállalja az iskola a felelősséget. És még ez utóbbi sem teljesen legális. De még ilyenkor is nagyon meghurcolják a kutya tulajdonosát, ha bármi gond történik.


És más az, amikor te el akarsz menni iskolákba. Nem teheted meg! Egyértelmű a szabályozás, csak vizsgázott segítő kutya, vagy hivatalos tanuló kutya (a kiképzője jelenlétében) vihető be közintézményekbe. Még az sem kell, hogy baleset történjen. Az is elég, ha egy szülő problémázni kezd.


Ha ilyen célod van, vizsgáztasd le a kutyádat terápiás kutyának. Ha minden igaz, amit leírtál, nem lesz annyira nehéz dolgod. Ha pedig valami miatt mégsem megy, akkor egyértelműen alkalmatlanok vagytok ilyen feladatra.

2018. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Akkor menjél :D

Ha bemutató van valahol (nyílt napokon, rendezvényeken) az más, mintha bemennél egy oviba és ott rámásznának a gyerekek. 2 gyerek és 40 gyerek nem ugyanaz.

Ha megnézted, mindenhol több kutya van, ha egy elfárad AZONNAL kiveszik a gyerekek közül....

Mekkora kutya? Mert az sem mindegy. A BH vizsga megvan, vagy csak szinten vagytok?

2018. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
A BH vizsga nem számít. Azt bármelyik normálisabban nevelt kutyával meg lehet csinálni egy hetes felkészülés után.
2018. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!