Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvaszok mennyire taníthatóa...

A kuvaszok mennyire taníthatóak illetve mennyire játékosak? Szeretik a vizet?

Figyelt kérdés
Kertes házban lenne, egy erdélyi kopó mellett. Mindenképp egy családbarát, “labdázós” , könnyen tanítható kutyát szeretnék akk nemmellesleg területvédő ösztönökkel is rendelkezik.

2018. máj. 28. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kuvasz pont nem az a labda után futkosós, értelmetlen trükköket végrehajtó kutya. Ő egy őrkutya, nagy terület kell neki, amit védhet és két-három naponta egy nagyobb séta, 20-30km.

így tartja jól magát.

2018. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt kuvaszom, tehát bárki bátran kijavíthat, ha tévednék, de én úgy tudom, hogy a Kuvasz nem az a labdázós típus. Határozott nevelést igényel és nagy hely kell neki. Mivel területvédő kutya, az önálló munkavégzésre lett tenyésztve, szóval szerintem nem az a lesi minden parancsodat típus lehet, hanem inkább az a ha olyan kedve van elvonul és rád se bagózik típus. De, mondom én csak hallomásból ismerem a fajtát...
2018. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 2 külön dologra vágysz. Egy örző védő kutya álltalaban magának való es bár szereti a családját,nem az a plüssnek használható játékkutya. Őket arra tenyésztették,hogy önállóak legyenek és komolyak. A kuvasz egyébként remek hazörző,ahogy a komondor,puli,káj,kau is. De mindegyik nehezen tanítható, mert önalló gondolkodásra lettek szelektálva.

A házörzők nem összekeverendőek az örző vedő sportban használt kutyákkal pl. mali,dobbermann,boxer. Ezek engedelmességre lettem szelektalva gyorsan tanulnak,pörönbek,jatékosak, de ha kizárod őket a kertbe megbolondulnak és szetbúrnak mindent. + a telet nem is bírják ki odakint,mert nincs aljszőrzetük. Ezek családi és sport kutyák.

2018. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lugoka ***** válasza:
1 es jól írja. Ha már megkomolyodott nem fog futkosni neked mint egy németjuhász. Ha már nem látja értelmét valaminek vagy megunja akkor nem fogod rávenni. Nekem 17hónapos kan, és mikor hazaérek üdvözöl, aztán úgy 5-10perc játék után megy a dolgára magától. Játékosnak, játékos marad, de ne számíts egy németjuhász, retriever szintű játékosságra. Viszont ha megtalálod mivel motiválhatod (általában kajával) akkor jól tanítható.
2018. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lugoka ***** válasza:
Lemaradt. Ezt az én kutyám alapján írom. Lehet kicsit játékosabb példány is. És szereti a vizet. Botot nem hozza ki, de szeret belemenni inni, hűsölni. Télen is.
2018. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok függ attól,hogy honnan veszed,illetve mennyire értesz a kutyákhoz.

A kuvasz jól tanítható, könnyen tanul,de kissé makacsabb tud lenni más fajtáknál. Néha próbálgatja a határokat,de ha tudja,hol a helye a rangsorban,akkor nem lesz gond.

Mindenesetre nem egy németjuhász,nem fog úgy dolgozni sosem. De attól még tud szépen dolgozni.

A vizet az enyém szereti,de nyilván ez is kutyafüggő.

Ha kölyökkkorban elkezdesz vele minőségében foglalkozni,tanítani,jól tudod motiválni,akkor nem lesz gond vele. De egy jó kutyaiskola mindenképpen javasolt. De tényleg jó iskola. Ahol tudnak neked segíteni,hogyan kezeld a nehézségeket (mert lesznek).

De ajánlom a figyelmedbe a következő videot:

[link]

2018. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy 7 éves kuvaszom van. Szuka.

Ha eldobom neki a labdát úgy fut utána mintha kölyök kutya lenne. Nagyon játékos es barátságos. De azért ha idegen jön kinyitja a száját és ugat.

2018. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az egyes válaszolóval. Nekünk két kan kuvaszunk van és igazi játekos, bújós kis "mackók", de természetesen csak párommal és velem illetve pár nagyon közeli családtaggal akiket gyakran lát. Amint idegen lép a kapuhoz már nem ilyen barátságosak. Sőt...
2018. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lemaradt,8-as válaszoló vagyok.

A tanításnál kell némi motiváció (pl kaja) de nagyon okosak és könnyen tanulnak.

2018. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 20Anna00 válasza:
A kuvaszok abszolút taníthatóak. Egy szuka (7 éves) és egy kan (3éves) boldog gazdája vagyok, rendszeresen járunk velük kutyaiskolába. A kan szereti a vizet, látszik rajta, hogy élvezi amikor fürödhet az arra kijelölt helyen, a szuka inkább csak elsétálgat a vízben. A szuka úgy fut a labda után, mint valami kölyök németjuhász :) imádnak
2018. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!