Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki kutyusok mennyit ugatnak?

A yorki kutyusok mennyit ugatnak?

Figyelt kérdés
Több oldalon is utána néztem, és mindegyik mást írt, az egyik azt, h csak akkor ugat, ha idegent lát, de a másik meg azt, h éjszaka is csak úgy el kezd ugatni.

2018. máj. 28. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy séma vagy egy statisztikai adat. Ez sok mindentől függ. Mennyit és mennyire van lefárasztva, hogy nevelik, milyen idegrendszerű. Sőt, valamilyen szinten még hajlam is lehet benne.
2018. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neveléstől és fárasztástól függ. Alapból a terrierek nagyon aktívak és makacsak, így esélyes egy ugatós kutya kifogása még a jó nevelés és fárasztás mellett is. De ha tenyésztőtől törzskönyvel veszel egy jó idegrendszerű yorkit és sokat mozogsz vele, lefárasztod és neveled is (nem gyerekpótléknak van nézve a kutya hanem kutyának, és úgy is van kezelve) akkor ugyanolyan kutya mint a többi.
2018. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek van yorkija, nagyon sokat foglalkoznak vele, de órákon át tartó játék után is képes felugrani, ha olyan zajt hall és nekiáll ugatni:D
2018. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van. Az egyikük 14 éves másik 3 hónapos. :)

Egyikük sem ugat sokat, igaz mind a ketten (korukhoz képest) aktívan vannak mozgatva :)

2018. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egy éves hiperaktív yorkim van (nem csak szerintem hanem az állatorvos szerint is az) sokat sétálunk, játszunk vele de az ugatásról nem tudtuk még leszoktatni. Nem sétánál hanem otthon játék közben szokott vakkantani meg ha nem figyelünk rá kis ideig így 'jelez'. Szerintem ez a fajta picit többet ugat mint az átlag, de ahogy az előző válaszolók írták mástól is függ.
2018. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!