Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapnia kellett volna vérhígítót?

Kapnia kellett volna vérhígítót?

Figyelt kérdés
Volt egy kutyánk, akinek teljes hallójárat eltávolító műtétje volt. A drága öreg volt már, de bevállaltuk. Megjegyzem, addig semmi baja nem volt. A kutyánk műtét után 2 héttel elpusztult megállapíthatóan trombózist kapott. Kellett egy kis idő mire leesett, hogy gyakorlatilag anyának az epe köve után is kapnia kellett vérhígítót, hogy lehet az, hogy a kutyám egy ilyen komoly műtét után, ami ráadásul az agya mellett van, nem kapott?

#kutya #vérhíhító
2018. máj. 29. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként (nem aki műtötte, hanem a mienk) azelőtti napon, hogy elpusztult, még elrohantam vele az állatorvoshoz, hogy elég rosszul néz ki, nem tud felállni, nem eszik semmi. Nem állapított meg semmit, a vérképe minden rendben volt. Ekkor csak úgy mellékesen megjegyezte, hogy majd szednie kell gyógyszert trombózis ellen. Ekkor még nem esett le, hogy mire értheti. Másnap elpusztult. Nem műtét után kellett volna kapnia azonnal?
2018. máj. 29. 15:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Részvétem :(


Embereknél ha olyan gyógyszert kapnak pl. kemoterápia, vagy tartósan ágyhoz kötöttek, nem tudnak mozogni pl bokatörés után, akkor szoktak vérhígítót adni. Mostohaapámnak most volt teljes epeeltávolítása, ő nem kapott vérhígítót műtét után.


Nekem már négyszer műtötték a kutyám, egyszer sem kapott. Gondolom, ha a vérképe indokolta volna - vérsűrűség - akkor indokolt lett volna. Az meg teljesen mindegy milyen testtájon van a műtét. Az agya mellett, vagy a lábszárában, teljesen mindegy.

2018. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most akkor ráköltesz egy rakás pénzt (kb 200 ezret), állatorvoshoz hordod állandóan, felviszem Pestre, átmegy ezen a nem kis megterhelést okozó műtéten és utána elpusztul trombózisban? Akkor gyakorlatilag mi nyírtuk a ki a kutyát azzal, hogy bevállaltuk a műtétet? Én ezt nem tudom elképzelni.
2018. máj. 29. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Borzalmas :( Volt boncolás? Mert akkor esetleg lehetne jelezni, hogy szerintetek mulasztás történt!
2018. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként gondolom a fülénél vénákat is műtöttek. Ezt találtam:


"Sérülés vagy műtét. A vénák sérülése vagy műtéte lelassíthatja a véráramot, ezáltal fokozva a véralvadék kialakulásának kockázatát. A műtét során alkalmazott általános altatás (anesztézia) kitágíthatja a vénákat, ami szintén elősegíti a véralvadást.


Részletek: [link]


De ha az a másik orvos javasolta a vérhígítót, miért nem szóltatok róla, hogy adjanak?

Meg kellene kérdezni egy független, elfogulatlan állatorvost mi a véleménye az esetről, de nehéz ilyet találni sajnos. Mindenesetre, ha volt boncolás, bizonyítható a mulasztás, lehet feljelentést tenni.

2018. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt boncolás, de egyértelmű volt. Később, amikor visszamentem az állatorvoshoz és elmeséltem, hogy történt, meg azt is hozzátette, ahogy előtte lévő nap kinézett, hogy valószínű trombózis és ő már tegnap sejtette. Nagyon ideges lettem! Ez a műtét megmenthette volna az életét, ehelyett megölte !
2018. máj. 29. 16:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a feljelentés a cél. Úgyse lehet visszacsinálni a dolgokat. Csak a vérhígító miatt kérdeztem, hogy kell-e kutyáknak vagy kellett-e volna egy ilyen nagyobb volumenű dolognál.
2018. máj. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!