Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyánál szívféreg?

10 hónapos kutyánál szívféreg?

Figyelt kérdés

Még nincs egészen 10 hónapos a kutyám. Cseppet használtunk kullancs ellen, ami a leírás szerint szúnyogok ellen is véd. Mióta nagy melegek vannak este 6-7 felé megyünk sétálni, viszont ekkor nem a Nap, hanem a szúnyogok keserítik meg a kint létet. Pár napja engem is jól összecsíptek, és a kutya orrán is lett pár pukli, gondolom őt is kapott belőlük. Korábban nem igazán volt problémánk ebből, mert vagy hideg volt, vagy akkor mentünk mikor még sütött a nap.


A féreghajtás már esedékes lenne, viszont csak jövő hónap elején tudom megejteni, mert sajnos most elég sok váratlan kiadásom volt, és erre nem maradt. Ez az 1-2 hét csúszás okozhat gondot ha esetleg elkapott valamit a szúnyogtól?


Milbemaxot szeretnék venni, ha jól tudom ezt szúnyog szezonban havonta kell adni. Eddig 3 havonta kapott féreghajtót, a márkát sajnos nem tudom, valami közepes árkategóriás cucc volt, amit oltáskor adott a doki.

23 kilós kutyának kb mennyibe kerül a Milbemax? Valahogy sehol nem találtam árat, de persze lehet, hogy csak béna vagyok.

A tablettán kívül tudtok valami szert, permetet amivel befújhatom kiegészítésként magunkat ha pl. vízpart mellé megyünk? A My Bulldog Shop levendulás permetét próbálta már valaki?



2018. máj. 29. 22:15
 1/10 anonim válasza:
Milyen fajta?
2018. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ír szetter. Ez számít? Még nem túl hosszú a szőre, de pl. a fején és a lábain később is vékony marad, ott jobban ki van téve a csípéseknek.
2018. máj. 29. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát most erre mit lehet mondani? :D Jössz egy hülye kérdéssel, aztán közlöd, hogy "hát de most nem volt rá pénz"... Ha elpusztul, veszel egy másik kutyát (amikor nem lesz "sok váratlan kiadásod"). Ennyi, nem kell túlragozni.
2018. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg fogja kapni, ne aggódj. Azért kérdezem, mert ha nagy a veszély, és késő lenne egy hét múlva, akkor megoldom bármibe kerül, és megveszem most. Többek között rá ment el az a váratlan kiadás, nekem elhiheted, hogy nem spórolok rajta, inkább én éhezek, de neki megadok minden tőlem telhetőt.

Nem tudom mi ez a bunkózás, tudtommal arra van az oldal, hogy kérdezzek.

2018. máj. 29. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposan az első tabletta előtt már ajánlott vértesztet csináltatni szívférgességre, mert ha beadod úgy, hogy már van az ereiben kifejlett élősködő, azt a gyógyszer elpusztítja, a tetem megakad az érhálózat egy pontján (pl. szívben) és a kutya elpusztul:( Fél éves kor előtt nem kell tesztet csináltatni, mert fiatalabb állatban még biztos nincs kifejlett élősködő.
2018. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előszőr csináltass tesztet. Csak akkor kaphat Milbemaxot, meg bármit, ha negatív szívféregre.
2018. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam.

Akkor teszttel kezdünk. Ha jól tudom a Milbemax amúgy is csak receptre kapható, szóval mindenképp mennünk kell az orvoshoz. Köszi!

2018. máj. 29. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Bakker, 200 forint egy tabletta...
2018. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Vannak olcsóbbak is, de a Milbemax szerintem drágább fajta. Pontosan nem tudom az árát, nem találtam az interneten. Van itthon egy másik fajta, de az szívféreg ellen nem hat, és ha úgyis megveszem 1 héten belül a másikat akkor addig nem akarom nekiadni.

Legutóbb az állatorvosnál egy 5ml-es szemcsepp 5000Ft-volt, pedig ott tényleg nem számítottam nagy összegre. (nem mintha 5000Ft olyan durva lenne, de 5ml basszus...) Most nagyon kicentiztem a kiadásokat, de amint lesz pénzem ez lesz az első. Nem szándékozom még egyszer így járni, de most ez a hónap elég hülyén jött ki :/

2018. máj. 30. 00:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, végre megvan: 2db 3800Ft ha minden igaz. Nem tudom a receptért felszámolnak-e pluszt, de valószínű még teszt is lesz akkor.
2018. máj. 30. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!