Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hét hónapos kutyánk folyton...

A hét hónapos kutyánk folyton morog és megugatja édesanyámat. Ez miért lehet? Mi baja van?

Figyelt kérdés
Egy hónapja került hozzánk, de csak néhány napja csinálja ezt. Ha rászól anya, pár másodpercre abbahagyja, de utána folytassa tovább. Félünk, hogy egyszer meg is fogja harapni.

2018. máj. 30. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, nektek kell rájönni.Például:Amikor odavitted a kutyáz, anyukád nem jól reagált rá, ellenséges volt, nem megfelelően nyúlt hozzá, stb.Az is lehet, amióta csinálja, előtte rákiabált, vagy bántotta.Ott kell keresni az okot, amióta csinálja!Akkor mi történhetett köztük?Édesanyád biztos tudja, csak nem mondja.
2018. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Látni kellene a kutyát, mert ennek sok oka lehet.

Az enyém pl. játékra hívásként csinálja ezt.

2018. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk nem ártana megnevelni? Kezdetnek.
2018. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anya nem bántja, ott vagyok mindig. Simogatni szokta, játszik vele.

A nevelését elkezdtük, csak nagyon lassan tanulja, mit lehet és mit nem.

Hm... lehet tényleg játszani akar ilyenkor, nem tudom. Általában megáll anya előtt csak úgy, egy ideig nézi, és aztán kezd el morogni meg ugatni. Van olyan is, hogy ide-oda szaladgál, és azután csinálja. Máskor meg odabújik hozzá, nyalogassa a kezét. Ezért nem értem, miért morogja meg.

Egyébként teljesen nyugodt kutya. Most is itt alszik mellettem.

2018. máj. 30. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a leírás alapján játék. Érdemes lett volna még a kutyavállalás előtt tanulni a kutyakommunikációról! De legkésőbb a hazavitel után!

Ha játék, akkor is le kell erről állítani, ne ő provokáljon titeket, ne ő kezdeményezzen!


Ha nem tudod nevelni, akkor kutyaiskolát keressetek! Ha eddig nem ment a nevelése, egyedül ezután sem fog menni.

2018. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem a kutyakommunikációnak, és volt is már kutyánk.

De a mostanit menhelyről hoztuk, ezért nem tudom, min mehetett keresztül, így csak kivárni és figyelni tudom, nincs-e valamilyen mentális sérülése.


A kutyaiskola most nem fér bele, nem a pénz miatt, hanem mert nem tudjuk oda vinni a kutyát. Állandóan vonatra sem ültethetem, mivel kocsim nincs.

2018. máj. 31. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, játszani hívja.Az én kutyáim is ezt csinálják velem, nekem ezzel semmi gondom, ha nem tudok játszani, abbahagyják úgyis.

Miért ne kezdeményezhetné a kutya a játékot?Ő szeret játszani leginkább.Ha neki van hozzá kedve, akkor játsszunk inkább.Ez már megint az a fajta nézet, amit utálok, aki azért tart kutyát, hogy uralkodhasson valakin, hogy folyton megmutassa valakin, ő dirigál, mindent ő szab meg.Az olyan ember csinálja ezt, az akar minden mozdulatán uralkodni a kutyának, aki amúgy kevés mint ember, vagy el van nyomva, és ezzel kompenzál.Csak szegény kutyájának nincs szabad élete.

2018. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én szeretek játszani a kutyával, de nem mindig jut rá idő. Most már nem ugat annyit, mert többet vagyunk itthon a nyáriszünet miatt, és több a szabadidőnk is.

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. aug. 3. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!