Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedülállóak? Hogy oldjátok...

Egyedülállóak? Hogy oldjátok meg a kutyát lakásban tartva, ha dolgozni mentek? Pl ha kölyökkutyát vesztek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem veszek, max örökbe fogadok. Annak meg bárhol jobb helye van, mint a sintértelepen.

Munka előtt-után nagyséta, nagyjáték

2018. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De kölyökkutya nem kapja szét a lakást?
2018. máj. 30. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De
2018. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hozzád kerül minimum két hét szabi kezdetnek. Ezalatt az idő alatt le tudod fektetni az alapokat neki úgy nagyjából, de még így is bele kell kalkulálni, hogy megeshet, hogy szétkap pár dolgot ameddig nem vagy otthon.
2018. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Két hét alatt mit tanulhat meg?
2018. máj. 30. 12:18
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy.

Sem lakásba, sem egyedülállóként nem vállaltam kutyát. (Én elsősorban attól tartottam, mi van, ha beteg vagyok, akkor hogy viszem le stb., és amikor megérkezett a kölyök, beteg is lettem, és olyan rosszul voltam, hogy a teraszra is alig bírtam kilépni, nemhogy felöltözzek rendes ruhába és levigyem:( De az is probléma lehet, hogy ha egy órával később érsz haza, mint tervezed:S, szóval nekem túl nagy kötöttség lett volna)

A kölyökkutyánk felnevelése nálunk két emberes feladat volt - meg is volt az eredménye a sok időnek és energiának, de munka mellett és egyedül nem ment volna - vagyis kellő áldozatok árán nyilván "elment" volna, de a hosszú egyedüllétek miatt tovább tartott volna, mire megtanul dolgokat (pl. szobatisztaság), és biztos több kárt csinált volna, amíg egyedül van, erre fel kell készülni.

Megoldás lehet, ha van egy közelben lakó ismerős, akit megkérhetsz, hogy menjen át, vigye le napközben, pár hétig legyen vele egy keveset, de ha lenne is ilyen barátom, aki napközben megengedhetné magának, hogy az én kutyám után rohangáljon, akkor sem tudom elképzelni, hogy bárkinek csak úgy lakáskulcsot adnék a kezébe:S

2018. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Semmit. Kölyökkutya.Mit vártok tőle? Hogy totál felnőtt kutya módra viselkedjen? És emberhez méltóan is, mivel az ember lakásában úgy viselkedjen, mint az ember.Ne romboljon, rágjon.

Akár egy 2 éves kisgyereknek, elvárnák tőle a felnőtt viselkedést.Ez kínzás.

De az is az, ha egész nap lakásba egyedül van!Én biztos nem vennék a saját kedvtelésemből, nem okoznék neki ilyen életet.Inkább tengerimalacot, hörcsögöt, teknőst, díszhalakat,sünit.Jobban elvannak egyedül.

2018. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán. 2 hét szabit vettem ki. Azalatt megtanítottam, hogy amíg nem vagyok itthon rácsban van. Így volt mozgástere és nem kellett féljek, hogy valamit tönkretesz. Elkezdtük a szobatisztaságra való nevelést (nagyon gyorsan tanult).
2018. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Annál hogy a sintértelepen van ketrecban, biztosan jobb neki. Csak 8-10 óra a kakásban.
2018. máj. 30. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg egyedül éltem, növendék kutyát vettem magamhoz. Egy kölyök rengeteg odafigyelést, törődést igényel, szabit mindenképp vennék ki arra az időre, míg meg nem szokja az egyedüllétet, azt is, fokozatosan. És arra figyelni KELL, hogy ehhez az életvitelhez ne a legugribugribb kölyköt hozd el, mert rengeteg energiája lesz felnőtt korára is, amit ilyen életvitel mellett nagyon nehéz levezetni. És rengeteg bosszúságot fog okozni.


Ma már vannak olyan kutyások, akik vállalnak kutyanapközit, vagy azt, hogy leviszik napközben, míg nem vagy otthon. Vagy beteg vagy.

Érdemes egy ilyen embert keresni, Dogsurf, pl. Pénzbe kerül, de legalább van aki foglalkozik vele napközben.

2018. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!