Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutya miért nyüszög...

6 hetes kiskutya miért nyüszög folyamatosan, miért nem kakil?

Figyelt kérdés

Tegnap köztük el a hat hetes kölyköt (igen, tisztában vagyok vele hogy ez rettentően korai, 7 hetesként lett hirdetve és a hirdetéstől számítva eltelt kb egy hét, tehát egy 8 hetes kiskutyára számítottunk, de át lettünk verve)

Szóval amikor játszunk, akkor nincs semmi baja, de egy idő után nem érdekli semmilyen játék csak le akar feküdni, körbejárja a szobát és nyüszít. Ez csak azért van mert hiányzik neki a tesója és az anyukája?

Nemrég kapott enni, de azóta se pisi se kaki nem volt. Hallottam hogy mordult egyet a hasa, tehát gondolom hogy kell neki kakilni, járkált is fel alá, úgyhogy kivittem de kint csak nyüszített folyamatosan úgyhogy inkább behoztam. Bent is járkált, nyüszített és most alszik.

Nagyon félek, aggódom hogy miért nem kakilt éves után.

Tegnap este kakilt egyet, hajnalban is és reggel is. Az állaga mindegyiknek normális volt, nem volt véres sem.

Valami ötlet, tanács?


2018. máj. 30. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel etetitek? Ahonnan hoztátok, ott mit kapott? Lehet nagy a váltás a kaja között, és fáj neki a pocija.
2018. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Száraz tápot áztattam be neki, de nem sokat evett. Tegnap este pár kanál konzervet kapott. De ma főztem neki rizst és halat.

Ha túl nagy lenne a váltás akkor hasmenése lenne nem?

2018. máj. 30. 15:36
 3/11 A kérdező kommentje:
Most kelt fel és már nyüszít. Ez miért lehet?
2018. máj. 30. 15:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 6 hetes, akkor most kell vinned oltatni, akkor megnézi az orvos. Lehet, hogy tényleg csak a váltás, eddig gondolom szopizott is, de jobb félni mint megijedni, úgyis meg kell vizsgálni.
2018. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 napja kapta az első oltását. A következő ugye két hét múlva esedékes.

De jovoheten elviszem mindenképp orvoshoz.

2018. máj. 30. 19:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne jövő héten vidd, hanem holnap!


Milyen márkájú szárazat kap? Miért kap konzervet? Az gyakorlatilag moslék, miért eteted azzal?


Eleve miért kellett szaporítótól vennetek? De ha már mindenáron ilyen felelőtlen ostoba vagy, hogy szaporítót akartál támogatni, nem hiszem, hogy pisztolyt tartottak a fejedhez, hogy elhozd a 6 hetes kiskutyát, ezáltal állatkínzást elkövetve. Miért nem hagytad még 2 hétig az anyjánál?

2018. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Brit care tápot vettem neki, tudtommal az az egyik legjobb.

Egyszer kapott konzervet, egy kis adagot este. Nem hinném hogy pont attól lesz bármi baja is.

Másrészt én normális hangnemben írtam, nem sértegettem senkit, szóval tőled sem tűröm ezt a hangnemet.

Nyilván nem neked tartozom magyarázattal, de ha már ennyire okos vagy biztos ismered azt a kifejezést hogy becsapni valakit. Az eladó küldött képeket, tiszta, modern bútorzat volt a háttérben minden képen, "őszintén" elmondta hogy direkt pároztatták a két kutyát, szerettek volna egy almot. Szülők is rendezettek voltak a képen.

Ha én nem hozom el a kutyát, akkor ma egy olyan szaporító kezébe kerül, aki felvásárolja az egész almot.

2018. máj. 30. 20:59
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Szóval fizetted egy szaporító munkáját, mondván, hogy ha te nem pénzeled őt, más majd fogja. Na ezért él még meg ez az ember! És ezért fog még rengeteg kiskutyák 4-6 hetesen elpasszolni ilyen "jó" embereknek, mint te! Mert lesz, aki megélhetést biztosít neki, lesz, aki részt vesz, sőt fizeti az állatkínzást!


Neked nem tetszik a hangnemem? Nekem pedig nem tetszik az ilyen emberek munkássága, mint a tiéd, akik eltartják a szapikat! És még meg is magyarázod, hogy ez miért nem gond! Vagy jó vastag bőr van a képeden, vagy annyi eszed sincs, hogy belásd ezt az ördögi kört!

Tudod, ha megveszel egy kutyát így, 10-20 másik fog születni ennél az embernél. Mert valahova elpasszolja őket. Mert még mindig vannak, akik olyanok, mint te, akiknek olcsó kutya kell azonnal, mindegy, hogy cserébe hány másik fog szenvedni. Tudod, az ilyen emberek kutyái vannak a menhelyeken és gyepiken 99%-ban. Mellesleg jellemzően aki felelőtlen a kutyaválasztásban, az felelőtlen lesz minden másban is.

2018. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Látom, nem érted a lényeget.

Egyébként sem volt olcsó, már csak ebből is azt gondolja az ember, hogy normális körülmények között élnek a kutyák.

És ne aggódj, figyelemmel fogom kísérni a munkásságukat, tegnap már beszéltem az állatorvossal aki a kiskönyvet kiállította, azt mondta havonta kinéz, hogy nincs e vemhes kutya. Ha van, intézkedik.

Kérdezni kell, mielőtt letámadod az embert. De az túl nagy falat neked.

Megköszönöm az idődet, amit ráfordítottál a két felesleges komment megírására és ezzel el is köszönök.

2018. máj. 31. 07:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak azt javaslom, vidd el ma dokihoz, a biztonság kedvéért. Lehet nem a konzerv a baj, de akkor se jó így. Lehet fáj neki a pocija, ki kell deríteni, hogy miért.
2018. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!