Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya leszoktatása az ágyról,...

Kutya leszoktatása az ágyról, nem fog rosszat gobdolni rólam?

Figyelt kérdés

Szakítottam kb fél éve a párommal és beleestem abba a hibába, hogy a kutyámat felengedtem az ágyamba.

Mindenki mondja, hogy nem normalis dolog kutyával aludni, meg mi lesz ha lesz baratom.. stb.


Ha most hirtelen leszoktatom az ágyról, nem fog megsértődni vagy kevésbé szeretni?


2018. máj. 30. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fog egy nagyot játszmázni, de te vagy a Gazdája. Ha azt mondod, hogy nem mehet az ágyra, akkor neki az a világ rendje, hogy nem megy (ha látod).

A világ rendje a kutya szempontjából, nagy vonalakban az, hogy amit a Gazda mond az jó

2018. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog.
2018. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fog kevésbé szeretni! :D Maximum nem fogja érteni, hogy már miért nem mehet fel, lehet emiatt majd következetlennek fog gondolni és bepróbálkozik újból, de megszokja, te vagy a főnök. Egyébként nem egészségtelen kutyával aludni, sokan mások és én is felengedem az ágyra és a párom is imádja, ha velünk szundizik :) De szíved joga eldönteni neked mi a jó, a lényeg,hogy ne sajnáld meg és akkor maradjon mindig is úgy, hogy nem mehet fel.
2018. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piriiiii ***** válasza:
100%

Nem fog rosszat gondolni, de nem lesz könnyű leszoktatnod, mert ez nem volt túl következetes lépés a részedről.

Az elkövetkezőkben legyél következetesebb. Egy kicsit önzően hangzik, amit írtál.

Egyébként én is a kutyával alszom. Szerencsére az én páromat nem zavarja (annyira nagyon).

2018. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Húha, szólok a férjemnek gyorsan, hogy nem vagyunk normálisak, mert bizony őkelme simán velünk alhat, ha akar. Télen rendszerint ott döglik a lábunknál, nyáron a melegben inkább a saját helyéről félig kilógva a földön hever.


Bárhogy is, nekem is kellett már letiltanom a kutyát olyasmiről, amit azelőtt szabad volt neki (kékalgás lett a közeli tó, amiben előző nyáron minden nap úszhatott) párszor sunyult, de igazából könnyen beletörődött.

2018. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Azért egy kicsit lehetnél követlezetesebb. Felengeded, majd gondolsz egyet és többet nem engeded fel. Majd megint felmehet, megint nem. Döntsd el, hogy mit is akarsz!


A kutya gondolkodásáról pedig illett volna tanulnod. Ha már kutyád van. Még hogy rosszat fog rólad gondolni?

2018. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járunl, csak nekem más okból kell leszoktatnom (szülők csak akkor vesznek nekem új ágyat, ha a kutya nem alszik fent rajta -_- ).


Én úgy kezdtem bele, hogy beszereztem egy szobakennelt. Szépen beleraktam a jó vastag kutyaágyát, meg egy vízes tálat. A szobakennel ajtaja MINDIG nyitva van, nem szoktam bezárni.

Türelemmel, de köcetkezetességgel kezdtem leszoktatni az ágyról. Szóval ha felugrott az ágyra nem szidtam le, egyszerűen leküldtem. Mindig amikor láttam, hogy az ágyon van.

A szobakennelbe beszoktatását is már első nap elkezdtem. Hál' Istennek az én kutyám nem félt a kenneltől, de van kutya, amelyik először fél, olyankor szépen, türelmesen kell hozzászoktatni, jutalmazással.

Én mindig beküldtem, hogy "Helyedre" és ha bement, kapott jutalomfalatot. A kennelben kapja a vacsoráját is.

A lényeg, hogy egy biztonságos menedékként gondoljon rá a kutya, ahová szívesen megy be. Szóval büntetésből SEMMIKÉPP ne zárd be.

Rakhatsz be neki játékot, de hamar meg fogja szokni, hogy a kennelben pihi van.


Nekem első éjszaka még felugrált az ágyra, de szerencsére éberen alszom, szóval mindig leküldtem. Második este már egész végig benne aludt, meg sem próbálkozott az ággyal. Harmadik nap meg már a napközbeni pihire is a kennelbe ment.


Természetesen nem muszáj szobakennellel csinálni a leszoktatást, de nekem így egyszerűbb volt. Hamar megértette, hogy mostantól az a helye, ott kell aludnia. Szereti is és nekem sincs bűntodatom, hogy szerencsétlent eddig felengedtem, most meg lezavarom, mert esküszöm szebben be van neki rendezve, mint a szobám :D .


Nekünk ilyen ketrecünk van Zooplusról, érdemes átböngészni a vásárlók által visszaküldött képeket, hogy ki hogyan rendezte be.

2018. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a link lemaradt, bocsi.

[link]

2018. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!