Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus panelba?

Kutyus panelba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát, de sajnos panelban lakok egyedül. Ha nem vagyok otthon, magára kell hagynom órákra. Van olyan kutya, amelyik ehhez tud alkalmazkodni és nem okoz neki nagy törést?


Plusz olyan fajtára lenne szükségem, aki kevesebb szőrt hagy maga után, nem vedlik folyamatosan.


Létezik ilyen fajta kutya?


2018. máj. 30. 20:41
 1/9 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy intézném, hogy amíg megszokja az új helyet, addig tudjak vele állandóan foglalkozni.


Illetve nem is egy nagyon fiatal kiskutyát hoznék el.

2018. máj. 30. 20:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány órát lenne egyedül? Néhány fajta kivételével a legtöbb remekül tud alkalmazkodni a lakásban való élethez. Persze fajta és egyed válogatja, hogy mennyi mozgatás mellett.

Tájékozódj a fajtákról, és válassz olyan kutyát, akinek a vérmérséklete illene az életviteledhez. Például ha nem vagy egy sportos alkat, akkor ne pörgős fajtát keress. De persze egy nyugodtabb kutyának szüksége van napi mozgatásra.


Mielőtt elmész kéne egy kis fárasztás, és így nyugodtan ellesz, alszik amíg egyedül van. Mikor hazaérsz pedig jöhet egy nagy séta, fizikai és szellemi foglalkoztatással egyaránt.

Az első pár hétben jó lenne, ha többet tudnál vele együtt lenni, esetleg vegyél ki szabadságot, és fokozatosan szoktasd hozzá az egyedülléthez. Amíg kicsi és szokatlan neki a helyzet, előfordulhat, hogy rombolni fog, akkor is ha le van mozgatva. Az én kutyámmal is ez volt, szétcincált pár újságpapírt, de szerencsére hamar megértette, hogy haza fogok jönni, nincs mitől félni.


A szőrprobléma is kutyánként változó lehet, az én hosszú szőrű, nagytestű kutyám pl. szinte egyáltalán nem szőröz. De ha biztosra akarsz menni válassz kopaszkutyát, vagy bichont, uszkárt.

2018. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami a szőrt illeti, pl. uszkár, bichonok. Cserébe kozmetikázni kell őket, viszont nem hullik a szőrük. Amúgy is ideális lakáskutyák.

Max. 8 órát illik egyedül hagyni egy felnőtt kutyát, minimum napi 3 sétával. Kölyökkorban fokozatosan kell egyedülléthez szoktatni, illetve szobatisztasághoz is.

2018. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Cavalier King? Internetes leírások alapján ideális társ lenne.


A napirendem nem állandó, de 8 óránál többet ritkán vagyok távol. Egyébként szeretném magammal is vinni, ha hosszabb időre utazok el vagy ha vidékre megyek.


Kutyatartáshoz megbízható könyveket, információforrásokat tudtok ajánlani?

2018. máj. 31. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A cavalier jó választás lehet, de neki hullik a szőre, és mivel hosszabb szűrű hetente egyszer legalább át kell fésülni, és időnként kozmetikába vinni.

Amúgy barátságos, okos kutyák, szeretnek mozogni és a gazdival lenni.

Könyvnek én a "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" c. könyvet ajánlom Caesar Millantól. Sokan nem szeretik, és elsősorban showmannek tartom én is, de ez a könyv annyira alap, hogy ezekben az információkban minden normális kutyás egyetért. Kitér arra, honnan szerezd be a kölykök (szaporító-tenyésztő dolog), a kiskutyák fejlődéséről is ír, illetve az alap szabályok lefektetéséről. Szerintem hasznos, bár ha már volt kutyád és azért valamennyire konyítasz a dologhoz akkor nem fog túl sok újat mondani.

2018. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kar, neten azt olvastam, hogy kevesebbet szoroznek.

Ajj, pedig mar ugy beleszerettem ebbe a fajtaba!


Es ha heti tobbszor atfesulom, akkor mennyire lenne veszes?


A kozmetikazassal kapcsolatban az a kerdes merult fel bennem, hogy milyen idokozonkent kell vinni?

Mert amig csak reszmunkaidoben tudok dolgozni, nem biztos, hogy vallalhatom ezt a havi 5-10 ezres kiadast...


Eltem mar egy haztartasban kutyaval, valamennyire konyitok hozza, de felelos gazdi meg nem voltam.

2018. máj. 31. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:

A szőrözés sok mindentől függhet. Én azt tapasztalom, hogy a rövid szőr (mint pl a vizsla) látványosabban hullik, mint ez a spániel-szetter típus, pedig ott hosszabb, zászlós a szőr.


Minőségi táplálás, fésülés mellett szerintem nem olyan durva, de egyéni hajlam, genetika is okozhat különbségeket. Porszívózni amúgy is gyakrabban kell kutya mellett a lakásban, a szőrös mancsukkal jó kis sarat tudnak behozni :D


Kozmetika 1-2 havonta is elég lehet, hiszen ha koszos lesz otthon is tudod fürdetni. Inkább a fülén, a mancsain levő hosszabb szőrt érdemes kozmetikusra bízni, bár ha ügyes vagy és van hozzá eszközöd akár magad is megcsinálhatod. Nekem szetterrel 6000Ft a teljes kozmetika fürdetéssel, nyírással mindennel együtt, egy kis spánielnél nem lehet olyan vészes a dolog úgy szerintem. Biztos találnál olyan kozmetikust aki olcsóbban dolgozik, de a többi kiadáshoz képest nem ez lesz ami nyomorba dönt én úgy gondolom :)

2018. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy elég összevissza lett a fogalmazás, bocsi emiatt :) De remélem azért érthető, amit szerettem volna.
2018. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, nem volt ez kusza!:)
2018. jún. 1. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!