Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik társnak, otthonra...

Azok akik társnak, otthonra szeretnének kutyát miért veszik őket? Miért nem fogadnak örökbe egy kiskutyát, menhelyről?

Figyelt kérdés

A mi csaladunk menhelyrol hozott el egy csodalatos, aranyos kuyut. Okos, egeszseges, tokeletes.

Nem ertem, hohy ha valaki nem akarja a kutyajat versenyekre vinni, nem vadaszkutyanak nevelne akkor miert kell sulyos osszegekert vasarolni? A kutya nem egy targy, egy eloleny. Tele vannak a menhelyek kiskutyakkal, es hetente hallani arrol is hogy kutyatenyesztok mostohan bannak a kutyakkal.

Nem beszelve a beltenyeszet okozta megbetegedeskrol.

Allatorvosok altal alatamasztott teny, hogy a keverek kutyak tobb ideig elnek a genetikai diverzitas miatt.

Aki meg azt akarja irni, hogy a keverekek sokszor hamisak... hat nem. Pont a fajtiszta kutyak hajlamosabbak az idegbajra de egyebkent ugyanugy mint az embernel, itt is a meveles a donto.

Egyszeruen nem ertem miert nem megy mindenki menhelyre, annyival jobb erzes onnan elhozni egy ebet :)



2018. máj. 30. 21:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Azért, mert egyszerűen lehet van egy álomfajtájuk. Vagy kifejezetten az életvitelükhöz biztos hogy illő fajtát szeretnének. Például "lusta életvitelhez2 szeretnének egy lusta fajtát, mondjuk valamilyen bulldog félét. Ha hoznak egy menhelyi kölyköt abból akármi lehet.

De egyébként is, aki normál helyről vesz kutyát az miért baj? Miért ne lehetne kutyát venni ha valaki rászánja a pénzt és időt, és tudja milyen fajtát akar? Persze, akinek nincs elképzelése az fogadjon örökbe, az is egy nagyon jó dolog, de nem lehet senkit elítélni amiért kutyát vesz.

2018. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem törvényszerű. Rengeteg felelősségteljes tenyésztő van, aki meghalna a kutyáiért, és mindent megtesz értük. Az egészségügyi vizsgálatok és genetikai szűrések pedig amennyire lehet kivédik a kivédhető betegségeket.

A keverékeknél ezek a dolgok általában nincsenek ellenőrizve. Persze nem azt mondom, hogy egy menhelyi, vagy egy szaporítós kutya törvényszerűen beteg lesz, de nem tudhatod mit hordoz, mit örökölt.

De a másik oldalról pedig vannak rossz tenyésztők is, és "tönkretett", egészségtelen megjelenésű fajták.


Ha valakinek megtetszik egy fajta jelleme, kinézete, és megengedheti magának akkor szerintem nincs gond azzal, ha törzskönyves kutyát vásárol. A kennelekben sem világklasszis minden kölyök, sokszor 8 kölyökből 7 hobbi célra megy el. Az ő gazdájuk valószínűleg biztosra akar menni, tudja mit vár a kutyától, és megbízik a tenyésztő szakértelmében, hogy egészséges kutyát vesz magához.


A gond akkor van, ha valaki csak nagyzolásból akar fajtatiszta kutyát, és anélkül veszi meg, hogy ismerné mire van szüksége a fajtának. Ők támogatják a szaporítókat, ahonnan egyébként a legtöbb menhelyes fajtajellegű kutya is kikerül, illetve az ő kölykeik közül sokszor már a keverékek.


Én teljes mértékben támogatom a menhelyi kutyus örökbefogadását, mindenképp érdemes benézni ha valaki új családtagon gondolkodik. De ha rendes tenyésztőhöz megy az is elfogadható döntés.

2018. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
de pont ez a bajom. "alomfajta". Ez ugy hangzik mintha a kutyakra targykent neznenk pedig nem. Plusz nen minden menhelyi kutya totalis keverek, bulldogbol, fel bulldogbol peldaul pont tele vannak a menhelyek. Csak korbe kell nezni
2018. máj. 30. 21:27
 4/29 A kérdező kommentje:
2-es, oke igazad van. Csak valahogy tenyleg faj, hogy tele vannak a magyar menhelyek, teljesen egeszseges kutyakkal. Illetve hogy egy csomo emberben tevhitek elnek a menhelyi kutyakkal kapcsolatban. Nem estek at mind valami durva trauman, ami testi, lelki roncsa tette volna oket
2018. máj. 30. 21:31
 5/29 anonim ***** válasza:
30%
Azért amiért nem veszek használt autót sem: nem kell a más által lefingott, ismeretlen hibák által hemzsegő darab, amire nulla garanciát vállalnak.
2018. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Mi háromszor próbálkoztunk a menhellyel amikor a kis családtagom aki 13 évig boldoggá tett meghalt. Menhelyre mentünk, és csak annyi volt a kikötésem, hogy kistestű kutya legyen. Mindegy, hogy kölyök vagy pár éves mindegy, hogy félszemű vagy keverék. Csak kistestű legyen.

Az egyik menhelynél egy bernáthegyi, németjuhász keveréket akartak adni. Mikor mondtuk, hogy ez nekünk nagy, mert nem kertes házban élünk, akkor szó szerint flegmán közölték, hogy ha ez nem kell akkor nincs más. A következőnél mutattak egy kistestűt, de az meg 12 éves volt. Elvittük, mert úgy voltunk vele, hogy ha csak 1-2 éve is van azt töltse szerető családban. Elvittük orvoshoz, ahol az állatorvos közölte, hogy áttétes rákja van a kutyának, és vagy végignézzük a szenvedését vagy elaltatjuk. 4 napot volt velünk. Tavaly fejeztük be a pert, mert a menhely nem volt hajlandó vállalni az altatás költségét. Nyertünk. A harmadik menhelynél inkább közepes termetűt ajánlottak, de kezelhetetlen vad volt. Mi végül lemondtunk a menhelyekről. Azóta sincs kutyánk.. Viszont télen amikor kocsival mentünk hazafelé az előttünk lévő kocsiból a szemünk láttára dobtak ki az árokba egy zsákot. Megálltunk, és 2 kis macska volt benne. Azóta van kettő 4 éves csodás macskám.

2018. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Azért vettem kölyköt mer van egy bizonyos álomfajtám. Nem nem tárgyként vagy udvardiszként kezelem a kutyát nem is családtagként hanem falkatagként. Volt keverék kutyánk előtte, imádtam őket. Az álom fajtámmal az a helyzet hogy roti, a fajtáról tudni kell hogy elég kemény kutya és veszélyes rossz kezekben. Magát a fajtát imádom és ismerem, tudom hogy az igényeit kitudom elégíteni és passzol az én életembe is. Hiába vetem volna menhelyről keveréket akkor sem tudnám úgy szeretni mint egy rotit. Ezt a fajtát pedig nem mertem előélettel meg venni úgy mond első kutyának (hiába volt több éves kapcsolatom a fajtával csak nem én voltam a gazdi). A masik dolog hogy gyerek is van a családban és kisgyerek mellé nem merek egy 50kilós kutyát berakni úgy hogy nem ismerem maximálisan. Ez a felállás másoknál is előfordulhat, meg ahogy hallottam többektől menhelyről sem egyszerű kutyát szerezni. Feltételekhez kötik, adományoktól függenek szinte szóval nem hiszem hogy minden kutyával napi több órát kiképzől töltenek és kiismerik őket, szocializálják. Sok történet van arról hogx elhozták aztán harapot vagy bepisilt vagy huzza pórázt stb és vitték is vissza. Egy menhelyi kutyához is alkalmasnak kell lenni nem csak fajtatisztához.
2018. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Kolléganőm múlt héten akart örökbe fogadni egy kistestű kutyust. A menhelyen első körben nekiestek, hogy az udvaron akar kutyát tartani. Mikor elmondta, hogy a másik kettő is ott van rengeteg más állattal együtt akkor felháborodtak, hogy hogy képzeli, hogy kettő mellé egy harmadikat is akar, tuti nem tudná rendesen szeretni. Utána még kikötötték, hogy rendszeresen látogatni akarják a kutyát. Otthagyta őket. Ilyen hozzáállással ne sírjanak, hogy tele a menhely. Van egy jó szándékú örökbe fogadó és porig alázzák??? Komolyan a sztorit hallva azt gondoltam, hogy nem is akarnak kiadni kutyát.
2018. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ezek a menhelyi horror sztorik nekem eleg szurrealisak. Mi teljesen random mentunk el az Illatos uti menhelyre es vegtelenul kedvesek voltak velunk az ott dolgozok. Segitettek mindenben. Mellyek ezek a menhelyek?
2018. máj. 30. 21:55
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nem volt jó érzés. Ávertek. 7 éves helyett 12 éves kutyát adtak. Ez nagytestűnél már majdnem matuzsálem. Egy évet volt velem, ez is úgy telt, hogy eleve betegen adták ki, nem mondták el, hogy mi baja, csak vigyem.


Ez történt 4 éve. Most lett új kutyám. Elmondtam, milyen életvitelem van, juszt is olyan kutyákat ajánlottak, akik sajnos nem feleltek meg. Inkább vettem egy agarat. Tudom milyen jellemű, törzskönyves, "igazi" kutya.



Értem, hogy szerelmes vagy a kutyátokba, én is a sajátomba. De fogadd el mások döntését. Én magam sose fogok többet örökbefogadni, hatalmas fájdalom volt az első és utolsó is, mert mire megszerettem a kutyámat, meghalt. Nem bízom bennük.

De másoknak mindig is mo dtam, mondom, hogy nyugodtan menjenek menhelyre, de fel is hívom a figyelmüket, hogy tapasztalt kutyás segítségét vegyék igénybe!

2018. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!