Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit premium sport, mi az...

Brit premium sport, mi az igazság?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt olvasom, hogy jó táp, máshol meg azt, hogy a 45%-os hús tartalom az nem is annyi, hanem csak 12%-ék.

Most akkor jó táp vagy sem?

Köszi előre is!


2018. máj. 31. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel etetem a két sportkutyámat (ipo) a felkészülési időkben ősztől tavaszig és teljesen jó. Versenyeknél, nagyobb hajtásban erősebb tápot is keverek mellé fele-fele arányban.
2018. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Arra mondják, hogy friss hús van benne, és ugye a friss húsnak a víztartalma kb 70% és az tömény húsban, tehát húsliszt formájában a 45 % az bizony jóval kevesebb.

De ettől függetlenül nagyon jó arány, ha egy tápnak majdnem a fele hús.

Egyik tápban sincs szerintem húslisztből 50 % körül.

De lehet, hogy van, de a lényeg, hogy nem rossz ez a táp.

2018. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Még egyet kérdeznék, ha nem baj: A kutyusom 16 kilós schnauzer keverék, viszont a termékhez azt írják, hogy nagytestű kutyának ajánlják, de kis termetűhöz egyáltalán nem látom ezt a tápot. Elég, ha az adagolást nézem? Szerintetek neki jó lesz?

Ja és nem túl nagy méretű a szem? A kép alapján nem nagyon tudom kivenni.

Ti milyen fajta kutyát etettek vele? Bocsánat ez több volt, mint egy kérdés.

Köszi előre is!

2018. máj. 31. 21:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Most azokhoz szólok, akik lepontozták a második válaszolót! Meg is indokolnátok, hogy miért nem 100%-ék, amit írt, vagy csak nyomkodtok ész nélkül?!
2018. máj. 31. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mindig vannak idióta pontozók. Nem kell ezzel foglalkozni.


A szem kb 1 cm hosszú és valamivel keskenyebb, ovális. Apró, ez az egyik nagy hátránya, hogy így tréninghez nem lehet jól használni.

Én 2 malit etetek ezzel. De egy snacinak is teljesen jó lehet.

2018. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. máj. 31. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért figyelgesd a kutyád, ha ezt a tápot választod.

Sajnos a Brit közismerten olyan táp, amiből az előírttól sokkal többet kell adni, ha nem akarod, hogy eltűnjön a kutyád.

Nekünk mindhárom(!!) kutyánk csak fogyott tőle, pedig az ajánlottól sokkal többet kaptak belőle.

Azóta utánaolvastam és sok helyen látom, hogy ugyanerről panaszkodnak a gazdik.

Lehet, hogy ti kivételek lesztek és beválik, de sajnos sok kutya csak fogy tőle és ár/érték arányban sem éri meg, ha rengeteget kell belőle adni ahhoz, hogy szinten tartsd a kutyád súlyát.

2018. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi szépen! Hát az nem hiányzik, hogy fogyjon. Már döntöttem, mégsem veszem meg. Nagyon sok rosszat hallok/olvastam róla. Például nem tetszik a nedvességtartalma, állítólag hamar megavasodik.


650 ft-körül keresek jó minőséget, de még nem találtam :( Egyébként most még flatazort kap, de nagyon sok nekem, és a kutyámnak savanyú szagú a bőre tőle, váltani szeretnék, de nem egyszerű. Ha tehetném legszívesebben én is ezeket a felső kategóriásakat venném, de jó lenne

:(

2018. jún. 1. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Josera esetleg? Van olcsóbb vonala is, a JosiDog pl Regular. De a Brit Premium is sokaknak beválik, érdemes lehet kipróbálni.


Mi is hasonló árkategóriában mozgunk és csak ezt a 2 tápot találtam, ami elfogadható árban és minőségben is.

2018. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!