Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel vagy inkább...

Cocker spániel vagy inkább rövidszőrű magyar vizsla lenne jobb vadászkutyának?

Figyelt kérdés
A cocker spániel a kinézete miatt jobban tetszene de mivel nincs tapasztalatom egyikkel sem, külső alapján nem fogok dönteni. Tapasztalatok?

2018. jún. 2. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Amennyire en tudom teljesen masban segiti a ket kutya a vadaszatot.

Nekem egyebkent spanielem van, en nagyon szeretem Ot! Pont tokeletes merete van, szerintem. Az enyem nagyon ragaszkodo, lakasban tartott kutya de van kertunk is. Az erdo/mezo az O terepe, ott egy teljesen masik kutyaval setalok. Aktiv lesz, szagolgat de sosem veszit el. Mindig figyel ram is. A lakasban meg alszik/pihenget. A szore megfelelo apolas mellett meg a vedlesi idoszakban sem tul sok. Az ivartalanittatasa utan viszont megvaltozott a szerkezete, ez sem hullik ki-epp ez a problema vele, emiatt havi 1* viszem egy 1000 Ft-os aljszor szedesre (azert nem en szedem, mert nekem orakig tart, a kozmetikus csajnak meg kb 1 oras procedura max es a kutya sem "szenved".)

Magyar vizsla egyebkent a baratnoje- kb 1 ev kulonbseg van kozottuk. (igen, szerelmesek egymasba kb), Ok is nagyszeru kutyak, szor szempontbol nekik sem hullik annyira, de muvel eros szore van igy befurodik a kulonbozo szovetekbe, mint szonyeg, ilyesmik. Ez a magyar vizsla speciel alkalmatlan a vadaszatra, mert fel a puskalovestol (ami egyebkent amennyire en hallottam nem ritka naluk, bar gondolom ehhez szoktatni kell, O pont igy lett, hogy felt tole es az elozo gazdaja "lecserelte" egy nemetvizslara, aki mar elvileg alkalmas a feladatra.)

Mindketto nagyon gyerekbarat, konnyen tanithatoak, letelemuk a viz, szval to mellett elhaladva ha nem akarod hogy bemenjenek szigoruan porazas setaltatas.

Ami fontos meg, hogy jo helyrol vedd(tenyesztotol, aki szuri oket genetikai betegsegekre). Az en spanielemnek es a vizslabaratnojenel is elojott egy eleg komoly mozgasszervi betegseg, amit meg kellett muttetni es a mutet nem volt olcso. (Kb 150.000Ft) igaz, hogy olyan 7 evnel jott elo mindkettonel, de igyis-ugyis kiadtunk rajuk egy valamire valo kiskutya arat, sajnos.

2018. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez hülyeség, hogy a vizsla alkalmatlan vadászatra :D

Az egész nevelés kérdése, de eleve vadászkutyának lett kitalálva.

A spánielről nem tudok nyilatkozni.

A vizslával inkább az apróvadakra (fácán, vadkacsa stb.) szoktak vadászni. Nagyon inteligens, fáradhatatlan kutya,könnyen tanul, simán tudod otthon is tanítani. Igényli a fizikai, szellemi lefárasztást is.

Igazából ha jól neveled, következetes vagy vele, akkor remek társad lesz.

2018. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!