Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Leégett a kutyám oldala,...

SOS! Leégett a kutyám oldala, mivel kenjem?

Figyelt kérdés

Pár napja az orvos leborotvált az oldalán egy kisebb részt, hogy megnézzen egy csomót. A csomó ártalmatlan, és már el is tűnt. Ahol csupasz az oldala egy kis részben ott leégett a napon. Orvos nem mondta mit tehenték rá, vagy hogy védjem egyáltalán. Én barom meg nem is gondoltam rá, hogy leéghet a napon :( mivel védhetném, mivel kenjem, amíg visszanő a szőre? Sosbe ma hol tudok venni rá valamit? Napszúrást nem kapott, meg semmi baja nincs, az oldalát sem fájlalja.

Kérlek segítsetek nagyon meg vagyok ijedve. Bebarnult neki az a rész, mikor leborotválta akkor rózsaszínes fehéres volt, amilyen az alap bőr színe!


2018. jún. 2. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fáj neki nem kell semmit csinálni, csak lebarnult. Az enyém meg direkt napozik neki a hasa szokott lebarnulni, semmi baja nem lesz tőle.
2018. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"Házi praktikák az enyhe napégés kezelésére


Hideg borogatás: Vizezzünk be egy törölközőt, és tegyük a piros felületre. Hagyjuk rajta addig, amíg megszárad, majd ismételjük meg a folyamatot még néhányszor.


Zablisztes, hideg vizes fürdő: Fürdessük meg az ebet hideg vízzel, ezzel jelentősen csökkenthető az irritáció. A vízbe zablisztet keverve enyhülnek a tünetek, a kutyát sem fogja zavarni a hámló, viszkető bőr. A fürdő után hagyjuk magától megszáradni a négylábút. Az eljárás napjában többször megismételhető, amíg láthatóak a tünetek.


Ha észrevesszük, hogy kutyánk leégett a napon, akkor annak súlyosságától függően forduljunk orvoshoz, vagy alkalmazzuk a házi praktikákat. Ha az eb fájdalmat jelez, és a kipirosodott terület viszonylag nagy, akkor válasszuk az azonnali orvosi ellátást, mielőtt romlik az állapota, esetleg belázasodik!"


(Kutyás honlapon találtam.)

2018. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jún. 2. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, kenjél lisztet, meg csirizd az égésre...


Nem kell semmilyen agyhalott házipraktika, ha nagyon csúnya, elbattyogsz az állatorvoshoz, amúgy meg HŰTÖD a területet.

2018. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tettem rá semmit, hűtöttem neki folyamatosan. Miután nem volt piros, csak barna, és nem is fájt neki mikor megtapogattam így nem éreztem nagyon komoly helyzetnek. Az orvost ma délelőtt elértem telefonon, és azt mondta, hogy természetes jelenség, nincsen semmi baja. Ha lenne akkor jelenzné, és nem hagyná, hogy tapogassam. Miután nem is csúnya, így azt mondta nem kell bevinnem, csak ha nagyon szeretném. Ha viszont változik a színe állapota vagy bármi, akkor vigyem be! Ennyit mondott!
2018. jún. 4. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!