Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szemolcse egyik pillanat...

Kutya szemolcse egyik pillanatról a másikra megváltozott. Lehet csak egy ártalmatlan sérülés?

Figyelt kérdés
A kutyusom oldalán van egy szemölcs. Télen vettük észre először. A doki azt mondta, hogy valószínűleg már régebb óta ott van, csak azokat reszen nem szoktuk simogatni, hosszúszőrű és a bőrével egyszínű ezért nem vettük észre hamarabb. Egy lógó szemolcsről van szó, azt mondta a doki, hogy jóindulatú, figyelgetni kell, de ennyi. Én ezt is teszem azóta, minden nap megnézem. Télen semmi gond nem volt, viszont tavasztól mióta sokat van kint mindig koszos tehát amikor fekszik akkor erintkezik a talajjal. Azóta egyszer megsérült neki, volt rajta egy pici seb és vérzett. Nagyon megijedtem. Péntek este vettem észre, hétfőre, mikor vittem volna dokihoz teljesen rendbejott. Beszéltem az orvossal, akkor lebeszelt a műtétről, az egyszeri sérülés nem gond, nem kell piszkálni. Viszont most nagyon piros lett és megduzzadt, rugalmas volt a felszíne, de feszes lett ráadásul ki is fenyesedett. Tegnap este még nem volt vele semmi gond, tehát egyik pillanatról a másikra. Lehet attól, hogy megdörzsölte vagy ilyesmi? Most már nem hagyom annyiban, megmutatom egy másik dokinak is és nem hagyom annyiban a leszedését se, mert állandóan mechanikai hatasoknak van kitéve és ez semmikeppen nem jó viszont most nagyon aggódok, aludni sem tudok azért tettem fel a kérdést. Hogy ilyenné válhat a szemölcs azért mert megint megsértette? Rosszindulatu elváltozás ilyen hirtelen ugye nem jelentkezik? Hogy tegnap még semmi most pedig az egész bepirosodott és megduzzadt. Nagyon köszönöm a valaszokat előre is!
2018. jún. 3. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg gyulladás, talán megsérült. Némi fertőtlenítő szert tegyél rá, azzal bajt semmiképpen sem csinálsz.
2018. jún. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet megsérült a szemölcs, bevérzett.
2018. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy tényleg "csak" ennyi, de ebből most mindenképpen megtanultam, hogy meg kell mutatnom másik dokinak is és a legjobb lenne leszedetni mielőtt valami nagy baj lesz. Köszönöm a valaszokat!
2018. jún. 3. 07:45
 4/5 anonim válasza:

Füvön van vagy betonon?

Betonon több az esélye annak hogy csak megsérült.

Azóta is ilyen, vagy lement a duzzadás?

2018. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mutattam dokinak, azt mondta, hogy valószínűleg tényleg csak lehorzsolta. A duzzanat lement. Most már nem is piros az egész csak bizonyos részeken, de kezdi visszanyerni a színét. Még mindig azt mondta a doki, hogy nem tartja sürgősnek a műtétet. Meggondolom.

Egyébként valtozó, hogy hol fekszik, füvön, és betonon is szokott.

2018. jún. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!