Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola megéri, mennyire...

Kutyaiskola megéri, mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Volt akinek nem jött be? Meséljetek légyszi!

2018. jún. 3. 02:17
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Hasznos, de csak akkor, ha otthon napi szinten gyakorolsz a kutyával. Ott inkább tėged tanítanak meg arra hogyan kell a kutyával foglalkozni.
2018. jún. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért hasznos, mert a kutyád lát maga előtt példát, hogy a többi kutya mit csinál, hogyan csinálja. A kutya falkaállat, ösztönösen másolja a többiek viselkedését, ha az egy irányba mutat, pláne ha még pozitív megerősítéssel is jár. Itt meg kell jegyezni, hogy a kutya agya úgy van "bedrótozva", hogy ha sikeresen értelmezi és végrehajtja a falkavezér (az ember) parancsát, az boldogsághormonokat termel neki. Ezért vigyorognak annyira a kutyák pl. az agility-versenyeken, szinte extázisba kerülnek, ha sikerül jól végigcsinálniuk a rohampályát.


Mindig hasznos, ha van egy jól kiképzett kutya az újonc szeme előtt. Ha több, az még jobb. A hangulatot is érzik a suliban, megértik, mi folyik ott, miért van ott az a sok ember és kutya. Egyszóval igen, hasznos.

2018. jún. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Olyan biztos nincs, hogy egy kutyaiskola sem jön be, ha elsőre nem jön össze, próbálkozni kell tovább. Nincs az a kutya, amelyiket nem lehet megfelelő módszerrel tanítani, idomítani. És természetesen megéri, nagyon is hasznos, egy valamire való kutyaiskolában a gazdival is foglalkoznak, őt is megtanítják, hogy miként kell bánni a kutyával, milyen helyzetben mi a megfelelő reakció, hogyan kell nevelni, gondoskodni róla, hogy kiegyensúlyozott és egészséges élete legyen. Nyilván nem pár óra alatt fog megtörténni a csoda, de bizonyos kutyafajták, melyek munkára lettek kitenyésztve, például Mastiff, Komondor, Kuvasz, Labrador, stb., különösen igénylik a napi rendszerességű mozgást, elfáradást, ingereket és feladatokat, ha ezt nem kapják meg, szénné unják magukat és előbb-utóbb komoly gondokat okozhatnak unalmukban, kezdve a virágoskert felásásával, de szökésre is gyorsan rászokhatnak és az viszont már veszélyes már csak a kutyára nézve is, arról nem beszélve, milyen veszélyes egy szocializálatlan, vagy rosszul szocializált kutya ha egyedül barangol az utcán. Szóval ha azt szeretnéd, hogy biztosítani tudd a kutyusodnak a boldogságot és a biztonságot, járjatok rendszeresen kutyaiskolába.
2018. jún. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk nem nagyon jött be, pedig mielőtt elkezdtünk járni, több környékbeli suliba elmentem megnézni egy-egy órát, úgy választottam.

Látszólag nyitottak és széles látókörűek voltak, de az engem igazán érdeklő problémákra nem adtak érdemi választ, a saját módszerüket és nézeteiket erőltették, azon vettem észre magam, hogy nem érzem jól magam az órákon.

2018. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi 4es, ilyesmi választ kerestem. Nekem csak néhány problémám lenne, nem tudom, hogy ezért érdemes-e próbálkoznom iskolával. Plusz kicsit máshogyan vélekedem a kutyák nevelését illetően, ezért a Tükör sulis módszer áll hozzám a legközelebb, ahol nem kényszerítik a kutyát, hanem rávezetik a dolgokra. De hallottam negatív tapasztalatokat, ezért nem vagyok biztos benne, hogy nem járnék úgy, ahogyan te is. Mindenesetre megfontolom. Köszi a többi választ is. Jöhetnek még tapasztalatok, kíváncsi vagyok!
2018. jún. 3. 11:05
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A kutyasuli egy baromi hasznos dolog. Mi is járunk és hihetetlenül jól latszik a fejlődés. A sulinkban is voltak,olyanok akik abbahagyták mert nem tetszett nekik ez-az. Sokszor tapasztalom,hogy a gazdik elég szerencsétlenek, vagy nem fogják fel mit miért csinálunk és ezért a kutya képességeit vagy a sulit hibaztatják. Pl van nálunk káoszbehívás. Egyszerre akár 10 kutyát is behívunk. Sokan ki vannak borulva mert a kutyájuk persze nem megy oda,hanem inkább fut a többi után. Ebből az a konklúziójuk,hogy a feladat hülyeség, nincs is értelme,sza rok az oktatók,hogy ilyet kitalálnak...stb. Pedig roppant hasznos,ha pl . futtatóban,kutyastrandon be tudod hívni a kutyádat. Valami nyavajgás mindig van pl. túl sokat kel sétálni óra közben, nem akar jutalomfalatot adni,mert azt akarja,hogy a kutya csak úgy szeretetből dolgozzon, és kiakad,hogy nem megy, ezért elhíreszteli,hogy vacak a suli,van aki szerint túl nagy a szigor,más szerint túl nagy a lazaság,sokszor ha valakire az oktató rászól az totál kiakad, pedig elvileg pont ezért jött ide. Biztos vannak olyan esetek, amikor tényleg problémás az edző vagy az iskola,de szerintem ilyenből elég kevés van, inkább a gazdikkal van a baj.
2018. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aranyos121 ***** válasza:
kutya iskola a legjobb! kezdő kutyásoknak
2018. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
4-es vagyok: sok igazság van abban, amit a 6-os mond, de én nem vagyok kezdő kutyás, és a mindennapok rutinjában nem nagyon vannak problémáink (egy szertelen kamaszom van:)). Én leginkább a megbízható kutyás társaság miatt jártam, és nem elsőre "húztam fel az orrom", hanem hosszabb diszkomfort érzet után.
2018. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem jött be, mert gyakorlati haszna nem sok volt, nem igazán kaptam tanácsot a neveléssel kapcsolatban. Számomra úgy tűnt, hogy az egész arról szól, hogy a gazdák előadják, milyen szuperül tudják nevelni a kutyájukat. Akinek meg nem jól viselkedett a kutyája, azt megszólták, lenézték (pl. engem). Én arra számítottam, hogy ott megtanítanak engem, hogy hogyan neveljem a kutyámat, de sajnos nem így volt.
2018. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aranyos121 ***** válasza:
9-es...nézz másik kutyasulit hátha ott tudnak segíteni
2018. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!