Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldogom nem...

A francia bulldogom nem hajlandó sétálni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos francia bulldogom, egy hónapja van nálunk. Nagyon jó kutyus,életvidám, állandóan ugat és nyalogat, kis bújós, viszont idegenek előtt nagyon meghúzza magát, idegen helyen nem képes megmozdulni, hámja van, és nem tudom kivinni sétálni, mert nem mozdul, csak a húznám a hámmal együtt a földön, de annak meg ugyebár sok értelme nincs, ezért még normálisan nem tudtunk sétálni, pedig kellene neki már igazán. Próbáltuk a hámhoz meg a sétáltatáshoz szoktatni, de nincs eredménye. Mit csináljak, szegény olyan szerencsétlen...(de imádom) Pls. segítsetek!

2018. jún. 3. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Húzzad, előbb utóbb megtörik.
2018. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Én módszerem nem tudom mennyire jó, azt csináltam, hogy húztam - hívtam magam után, időt hagyva neki, hogy szemlélődjön, megszokva a külvilágot. Az első két utcasarkot 15 perc alatt tettük meg. Ha jött, erősen dícsértem, simogattam. Kb 1 óra alatt megtettünk egy hosszabb utcát, végig ezeket a dolgokat, amit írtam. Egyre jobban belejött. Kb 1 hónap alatt jutott el oda, hogy örömmel sétált, nem behúzott farokkal. Először kevésbé forgalmas szakaszt válassz, a közlekedés zajához lassan szoktasd hozzá! Legyen nálad jutalom falat, virsli darabok, amivel jutalmazod. A forgalom zajához is hozzá fog szokni szép lassan. Hagyj neki időt feldolgozni, megérteni, hogy nem rossz a séta. Nemsokára meglátod, imádni fogja!
2018. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Hogyan szoktattad eddig?
2018. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Mi kertesben élünk egy franciával.

A póráztól, hámtól nem fél? Ezekhez hozzá lett szoktatva?

Otthon add rá a kellékeket, majd engedd, had csinálja a dolgát, játszatok, vezetgesd kicsit a lakásban/kertben.

Előbb ezt szokja meg.

Sétához pedig ne úgy indulj neki, hogy na, akkor most legyalogoltok 6 kilómétert. Hagyd, hogy szaglásszon, felfedezzen. Legyen öröm és szórakozás a séta. Ha megmakacsolja magát, hívd. Ha odament, jutifali, dicséret, naagy simi. Aztán így tovább. Ha már unja, elfáradt, irány haza.

Érdekes, a mi kutyunkat séta közben még mindig néha noszogatni kell, hazafele viszont csupa önbizalom és magabiztosság, úgy megy, mint egy kisangyal. :-)

Ami még irtófontos, hogy sose a nagybelegben sétáljatok. Reggel, amikor még nincs meleg ill este, ha már hűl a levegő.

És én a helyedben inkább nyakörvvel próbálkoznék. Ha már megy nagyjából, akkor válthattok hámra. Nyakörvvel könnyebb irányítani a kutyut, tanításhoz ez jobb.

2018. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jav. Nagy melegben*

#előző

2018. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 aranyos121 ***** válasza:

Francia bucik kistestű kutyák..a sok magas ember..Mint ha én lennék sok elefánt között, persze hogy fél. Meg kell neki tanítani hogy nem kell félni..Nézz videókat! Ez a videó talán segít, a te problémád is benne van!

https://www.youtube.com/watch?v=jMtY2BtzDkE

2018. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aranyos121 ***** válasza:
8:59-től van benne a te problémád
2018. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?
2018. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: én nem pontoztalak le!

Mindenkinek köszi a választ, minden válaszolónak ment a zöld kéz :)

2018. jún. 3. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!