Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet átállni Rottwei...

Ysu97 kérdése:

Mikortól lehet átállni Rottweilernél felnőtt tápra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék felétek,hogy 8 hónapos Rottweilernel(37kg.) mikortól lehet átállni felnőtt tápra?Most a Pedigree juniort kapja de sokan mondják,hogy nem igazán jó neki ezért mihamarabb szerentnék átállni Brit Care Adult tápra.Nektek mi a véleményetek?



2018. jún. 3. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a pedigreeről állsz át a Britre, akkor most rögtön kezdd el. Kb. 1 hét alatt válts fokozatosan, keverve a kettőt, egyre növekve arányban a Britet.
2018. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem!Szerinted jó választás a Britre átállni vagy inkább valami mást ajánlasz? A Royalról nem sok jót olvasgattam..
2018. jún. 3. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Legjobb
2018. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És az nem jelent gondot ,hogy a britnek jóval nagyobb a fehérje tartalma?Nem fog túl gyorsan nőni a kutyám ami gyenge csontokhoz vezet majd ..
2018. jún. 4. 08:17
 5/11 anonim ***** válasza:
A Brit Carnak van nagytestű Junior tápja. 18 hónapos koráig jó. Nem kell vele várni.
2018. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom! Nem csak a Britnek van

Ezzel nem lettem okosabb és a kérdés sem ez volt

2018. jún. 4. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az összetételeket egy Adult és egy Junior táp között maximum a fehérjében és zsírban, glükozaminban és a kondroitinban találsz különbséget. A glükozamin és kondroitin jó dolog, de egy tápban sohasem lesz elég egy nagytestű kutyának, tehát így is úgy is utána kell pótolni.

Nagyon sok minőségi tápokat gyártó márka, sok esetben minden életkorú és fejtájú kutyának gyárt tápot. Ezek általában nagyon jó minőségűek.

Általánosságban azt szokták mondani, hogy a Roti méretű kutyákat 12 hónapos koruk után lehet Adult megjelölésű táppal etetni. Sok nagytestű táp 16-18 hónapos kort javasol az Adult megjelölésű tápjára való váltást. A Roti ténylegesen 18-20 hónapos korára válik igazán kifejletté.

Ne csak a tápok életkori megjelölését nézd, hanem a fehérje/zsír értékeket.

Vagyis Nagytestű kölyök kutya esetében a fehérje érték ne legyen több 27-28%-nál, de ne is legyen kevesebb 23-24%-nál. A zsírt lődd be 14-16% közzé. Ezeknek az értékeknek a Brit Care megfelel.

A Pedigreetől szinte bármi jobb. A Brit Carnak pedig amúgy van Puppy és Junior megjelölésű tápja, ahogyan azt már írtam. Vagyis 8 hónaposan nem kell egyből Adult megjelölésre váltani. A Puppuy 2-12 hónapos korig a Junior pedig ha jól emlékszem 4 vagy 5 hónaptól 18 hónapos korig ajánlott. A Brit Care nagyon jó minőség.

Ha megnézed a Pedigree Junior és a Brit Care Junior fehérje és zsír értéket nem látsz nagy különbséget a Brit Care-hoz képest, de a Brit Care jóval jobb összetételű. Így nem lesz megerőltető a váltás, mégis jóval minőségibb eledelt fog kapni a kutya.

2018. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ !
2018. jún. 5. 10:37
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]

Melyikre gondoltal ezek közül ?

2018. jún. 5. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Erre a kettőre. A Puppy 30%-os fehérjés. Az már sok.

Bocsi nekem a magyar webshop egyszerűbb.

2018. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!