Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyasok vagy...

Tapasztalt kutyasok vagy (oktatok) segitseget, velemenyet kernem?

Figyelt kérdés
Van egy munkavervonalu nemetjuhaszom fekete (kan), nem tudja magat megvedeni akarmilyen koborkutya megtepi nem tudja megoldani a helyzetet,1 eves 4 honapos meg kolyok? Elegge elvolt kenyesztetve mindent kihasznal kenyeskedik, hisztizik. Mikor lessz eleg onbizalma, kicsitt dominansabb magabisztosabb kutya? Aki osztonbol vedje meg magat es a gazdat barmitol barkitol? Koszontem elore is.

2018. jún. 3. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Fiatal a kutya

2. Azért, mert munkavonalú, még messze nem biztos, hogy kimagasló ösztönökkel bír.

A munkavonalasoknál is sokféle párosítás van. Plusz almon belül is előfordul, hogy egy-egy egyed kevésbé ösztönerős.

2018. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Először is: a kutyát neked kell megvédened minden mástól. Mármint ha te vagy a vezér, te felelsz a "falkatagjaidért" ezért a kutya tőled vár védelmet is. Egy kutya se lesz katonai német juhász csak mert ez a fajtája, a kutyádat semmire se tanítottad, hogy védene meg bármitől? Ez csak kemény kutyaiskolás képzésnél és rendszeres gyakorlásnál jöhet szóba, de ott se minden kutya alkalmas rá.


És had térjek már ki rá, hogy gondolod ezt hogy bármilyen kóbor kutyák megtéphetik a kutyádat? Hogy kerül a közelükbe? Csavarog? Bejönnek hozzátok? Esetleg séta során hagyod? Nagyon felelőtlen kutyatartásra utal.

2018. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Setalunk o elottem megy max 8 meterre es ha nevezhetem igy a draga "roma" embertarsainknak van vagy 30 darab kutyajuk akik egyedul vagy bandaba csavarognak... amire oda erek megvana baj....en csak olyan nemetjuhaszokat ismerek eddig akik mindenkitol es mindentol barhol,barmikor bevedi a gazdat ezert fura volt nekem ez a tapasztalat,lehet az utcan 3 ember ellen barmi ellen..... ezutan csak porazon setaltatok....azert o a kutya hogy barhol barki ellen vedje meg a gazdat,en negylabon nem futhatok es vedjem meg ot is magamat is..... o az orzo vedo
2018. jún. 3. 20:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Hanem tud sajat maga testore lenni hogy lessz az en testorom ? Azert volt vasarolva hogy vedje az udvart a gazdat es termeszetesen sajat magat az alap. Ha olebet akartam volna vasaroltam volna egy pincsit.
2018. jún. 3. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A te dolgod megvédeni más kutyáktól, nem az ő dolga. Ilyenkor vissza kell hívni láb mellé, és nem hagyni előtted menni, nem odaengedni olyan kutyákhoz, akik megtámadhatják. Ez a gazda, a "falkavezér" dolga.

Más: Magától egy kutyából sem válik testőr, erre képezni kell a munkakutyákat is. Azaz el kell menni vele kutyaiskolába, munkakutyás szemléletűt keress. Először is az alapvető engedelmességre meg kell tanítani, majd mehet az őrző-védő képzés.

A lényege ennek, hogy a kutya kontrollálható legyen: csak parancsodra fogjon, de parancsodra eresszen is!

Azt is kell tudnod, hogy élesre képzett kutyával nem járkálhatsz póráz nélkül, úgy kell kezelni, mintha fegyver lenne nálad.

Tehát, ez nem ilyen egyszerű, hogy ösztönből védjen meg. Kontroll alatt kell tudnod tartanod, nem a kutya dönt, hanem te.

2018. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedésben vagy!

Nem német juhászt kellett volna venni az udvar őrzésére.

Eleve utcán nem "védhet" meg kutya. Mivel pórázon kell lennie és nem haraphat büntetlenül.

Az nj nem házőrző, hanem olyan munkakutya, amelyiknek bizonyos képességeit kihasználva megmutatják, megtanítják a kutyának az adott területen mit csináljon.

Munkavonalas az a kutya is, amelyik pl szagazonosító, kereső, stb. Nem minden egyed megfelelő pl büntetésvégrehajtásban, járőrözésre, elfogásra.

2018. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Melyik tenyészetből vetted a kutyádat?
2018. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Te drága kenyér. Azért mer a wikipedia azt írja hogy örzővédő attól még nem az. Az én rotim is agyon van szinte kényeztetve bár abba a 2 alkalomba mikor kiszökött kutya támadott meg szerencsére oda tette magát. De ha azt akarod hogy védje a házat és ne hátráljon meg illetve védjen téged bizonyos helyzetekben akkor nem árt egy kutya suli, kiképző stb. Amúgy ilyenbe nem a kutyára támaszkodnék hanem a kamerára meg gáz sprayre. Egy kis fagyálós kenyér a kutya többet nem ugat, az utcán meg belerúgnak vagy ráordítanak aztán a gazdi mingyárt sz..rba van. Már nem az a világ van hogy ugat a kutya aztán mindenki elfut. Vagy ki kell képezni a kutyát normálisan vagy nem kell tőle olyan dolgot elvárni amire lehet alkalmatlan vagy nem tudja hogy kell csak mer a neten azt írták. Amúgy ha pl az utcán a drogos gyerek beléd áll a kutyád meg megrángatja abból te is kijöhetsz rosszul főleg ha pl nem kézre harap a kutya hanem rosszabb helyre és lehívni se tudod.
2018. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy őv fajta, nem jelenti azt, hogy magától.fog működni! Ki a segéd, akihez hártok? Hol tartotok őv-n? Mik a szülei eredményei?
2018. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő Örző-védő képzés nélkül nem lesz egy kutya sem jó "csibész" vagy személyi testőr. Igen jók hozzá az ösztönei, de ez fajtán belül is egyed függő. Másfél évesen már túl kellene lennie egy komoly engedelmességi képzésen, és már az ÖV alapjainál tartani, ha ez a cél.

Ha pedig stabil családi kutyát szeretnél, ahhoz nem kell tudnia megvédenie magát vagy téged. Lehet ösztönösen megvédene, ha olyan szituációba kerülne, de ez 10 német juhászból képzés nélkül is max 1-2-nél jön zsigeri ösztönből.

A más kutyákkal szembeni viselkedése a megfelelő szocializáción is múlik. Az utcán mivel párózon netán szájkosárral van sétáltatva, nem az ő dolga megvédenie magát.

Egy kutya nem feltétlenül domináns. Az én Német Juhászomban sem erős különösebben az ÖV ösztön. Én nem is erőltettem. Nekem nem egy csőre töltött fegyverre volt szükségem hanem egy stabil idegrendszerű családtagra. Ő sem védi mag magát egy támadó kutyával szemben az utcán, tőlem várja az "utasításokat". Nálunk az az alap, hogy ne legyen agresszív más kutyákkal, és ennek megfelelően viselkedik.


Ha az az elvárásod, hogy megvédjen téged vidd ÖV kiképzésre, egy erős engedelmességi alapozás után.

Akkor pedig ha "el van kényeztetve" főleg ne várjatok csodákat.

2018. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!