Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze őket?

Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés

Van egy keverék szuka kutyám aki 3 hónap múlva lesz 3 éves. Június végén érkezik a házhoz egy 2 hónapos szuka border collie. Vettünk kennelt a kiskutyának az összeszoktatás, illetve az etetés idejére. Az összeszoktatás idején NEM lesz végig bezárva a kutyus, mert van egy hátsó kertünk, szóval hátra tudok vele menni, és szeptemberig nem megyek sehova. Esetleg pár tanács? Mikor engedjük össze őket pórázzal?

A válaszokat előre is köszönöm^^ és a helyesírási hibákért bocsi



2018. jún. 4. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

A meglévő kutyád hogyan viselkedik idegen kutyákkal? Azon belül kölykökkel?

Ez a lényeg, hogy a meglévő kutyád jól szocializált-e, jól nevelt-e. Ha igen, nem lesz gond. Nem pórázzal kell összeengedni őket, hanem szabadon.

Ha a fentiek nem így vannak, akkor előbb a meglévő kutyát kell rendberakni, addig ne hozz másik kutyát.

2018. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól nevelt. Más kutyákkal pedig mindig más. Voltam vele kutyasuliba és egyszer így, egyszer úgy viselkedett ugyan azzal a kutyával. Erre egypár tippet tudnál/tudnátok mondani? Nagyon megköszönném^^
2018. jún. 4. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez leginkább tényleg a meglévő kutyustól függ.

A kölyök alapvetően behódolóan fog hozzá közeledni és mivel kölyök, cs*szegtetni fogja, hogy játszon vele.

Ha a kutyád rámorog, mikor túl hevesen hívná játszani, akkor szólj rá a kölyökre, hogy ne erőltesse a dolgot, a kutyára pedig h ne morogjon.

Szerintem rögtön összeengedhetitek pórázzal őket és szerintem elég lesz a meglévő kutyusra pórázt rakni, mert a kölyök nem fogja őt megtámadi, viszont a pórázok könnyen összegabalyodhatnak.


Ha hozzám jönne kutya én csak szimplán leraknám a földre és nem bohóckodnék a ketreccel és a pórázzal. De persze én ugye tudom a kutyáimról h nem bántanák.

2018. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A póráz azért nem jó ötlet, mert pórázon mindig "vagányabbnak" érzik magukat a kutyák.

Hazaviszed a kölyköt, bemutatod a kutyádnak. Ha netán morogna, azonnal tiltod.

De ha jólnevelt valóban, és szocializált, akkor normális esetben felnőtt kutya kölyköt nem fog bántani.

2018. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pórázzal ne enged össze őket, mert a félős kutya még félősebb lesz, a tökös kutya meg még tökösebb.


Nekem a 10 éves kutyámhoz jött a border még tavaly. Én azt csináltam, hogy egy teljesen semleges helyen ismertettem össze őket, egy parkban. Direkt nem hazavittem a kicsit, mert az a nagy területe, és lehet, hogy rossz néven vette volna. Együtt hazamentünk és hagytam, hogy azt csináljanak, amit akartak. A kicsi felfedezett mindent, a nagy meg kakilt rá. :D Éjszakára a kicsit mindig (három hónapig kb) elzártam a neki elkülönített részre, de nem azért mert féltettem őket egymástól. Mindig együtt voltak nappal.


Három hétig a nagy tudomást sem vett a kicsiről. Ha odament hozzá odébb ment, ha próbált játszani vele megmorogta. Aztán valahogy megtört a jég, és a kicsi elkezdett játszani vele. Azóta elválaszthatatlanok, ha nem látják egymást már pánik meg sírás van. :D Úgyhogy ha egyből nem lesznek puszipajtársok, akkor ne ad fel, előbb-utóbb megszeretik egymást.

2018. jún. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remek videó a témában:


[link]

2018. jún. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek^^
2018. jún. 5. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!