Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az új szokása a kutyámna...

Mi ez az új szokása a kutyámnak? Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Amikor kiszállunk a liftből, és el nem érünk a lenti ajtóig, addig, ha van valaki ott megugatja. Amíg a liftben utazunk együtt nem szól semmit, szépen ül, de ahogy leérünk, és nyílik a lift ajtó ugat. Elég mély hangja van a méretéhez képest. Több lakót megijesztett már, mert eddig nem csinálta,és mindenki imádta. 2 hete csinálja. Ahogy kiérünk a kapun ugyanolyan csöndes, aranyos kutyus. Nagyon figyelmes, okos, és mindenben hallgat rám, de ezt hiába tiltom neki mintha meg sem hallaná.

Hogy szoktassam le erről? Nem szeretném, hogy csúnyán nézzenek rá a szomszédok! Egy végtelen türelmes, és jól nevelt kutyáról van szó.

Miért kezdte ezt el? Mi válthatta ki? És hogyan lépjek az ügy érdekében?

Nem piszkálták meg, nem ijesztette meg senki sem, szóval nem érte rossz élmény.


2018. jún. 4. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Most kezd bátorodni vagy is most lesz nagy lány/fiú, ez csak természetes hogy megugatja az idegeneket, téged véd nekem is régen a kutyusom semmilyen hangot nem adott ki aztán egyszer csak el kezdett ugatni először nagyon meg ilyedtem aztán megszoktam, de egyébként egyik ismerősöm nagy kutya fan ő meg tanította a kutyáját hogy ha azt mondja neki ugat akkor ugat ha azt mondja nem ugat akkor be fejezi, szerintem ez ellen nem lehet és nem is kell mitől tenni.
2018. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Úgy tiltsd, hogy abból értsen is.
2018. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az egész házat a területének tekinti, és ezáltal védi is.

Kelleni fog némi gyakorlás, de erről is le lehet tiltani, csak légy határozott. Pl. ne csak rászólj, tedd a kezed az orrára, fordítsd el a fejét, vagy bármi hasonló, ami nála azt eredményezi, hogy elhallgasson. (Nem konkrétan befogni a száját, a miénknek pl. az is elég volt, hogy egy ujjal megérintettem az orrnyergét, úgy meglepődött tőle, hogy rögtön csöndben maradt :D)

2018. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!