Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen komolyodnak meg...

Mennyi idősen komolyodnak meg a kutyák?

Figyelt kérdés
Mikor nevezhető érett felnőttnek?
2018. jún. 4. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Másfél éves kor körül. A szukák talán egy kicsit előbb.
2018. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Érett felnőtt általában 4-5 évesen lesznek.
2018. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem 2 éves kora után. Tenyésztésbe is pl akkor vonják a szukákat a tenyésztők. Az én kutyám most lesz 2 éves, és talán másfél évesen vettem észre hogy kezd olykor "éretten" viselkedni, de mostanra forr ki rajta hogy levetkőzte a kamaszkori határfeszegetést és megérett, annak ellenére hogy egy örök kölyök típus. :)
2018. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Vannak kifejezetten későn érő fajták, legtöbbször a nagyobb testűek ilyenek. A testi fejlettséget hamarabb elérik mint a szellemit, ez akár 4 éves korig is eltarthat (megkomolyodásnak is nevezhetjük, bár van olyan kutya aki idős korában is ugyanolyan játékos mint egy kölyök). Hivatalosan 18 hónapostól tekintik felnőttnek a kutyákat, kiállításokon is innen számítják a nyílt osztályt. De a nagy szőrű fajták ennyi idősen még nem érnek fel pl. egy 3-4 éves, ereje teljében lévő kutyához, sokszor még szélesednek, izmosodnak is.
2018. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Kb 8 hónapos kor körül lépnek kamaszkorba, addig kölykök, de azután próbálkoznak és kb két éves korban növik ki a serdülőkort, ilyenkor rögzülnek a dolgok, innentől felnőttek igazán.
2018. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, a mi kutyánk 1 éves és már kezd komolyodni, kivéve ha gyerekeket lát, akkor ugrál összevissza mert játszani akar .
2018. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát egyed függő. Volt olyan kutyánk aki 1 éves korára kész felnőtt volt agyban a másik 10éves korába is tudott kajláskodni meg bohóckodni mint egy kölyök (nem nevelési hibára gondolok)
2018. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy a 2 évesem jól nevelt, de mégis kis kajla néha :)
2018. jún. 5. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!