Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sovány a kutyám?

Miért ilyen sovány a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos amstaffom és nagyon sovány. Pontosan 18 hetes és 10kg ami nagyon sovány,a bordái nem látszanak ki de már nem sok kell.... Utoljára 2 és fél hete volt féregtelenítve. Brit premium junior large breed-et kapja Ebből naponta kb 150-170g eszik meg. Mi lehet a baja? lehet hogy tápot kéne váltani ?

2018. jún. 5. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előszőr addj többet neki, valószínűleg neki nem elég ennyi táp. Ha utána sem hízik vállts.
2018. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Növésben van, ilyenkor soványabbak szoktak lenni a kölyökkutyák, ami még jó is, mert ha nehéz az árthat a csontjainak, ízületeinek.

Néha adj neki húst is a tápot kiváltva.

Eleget mozog?

2018. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Növésben van.(amit te nem fogsz látni, mivel naponta vele vagy)

Próbálj neki többet adni, fokozatosan, ne hirtelen boríts elé 2x annyit, mint eddig evett.

Ha nem segít,akkor valóbban válts tápot.

2018. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hátén adnék neki többet de mivel meleg van nem eszik annyit. Próbáltam már hogy többet adtam de akkor ott hagyta. Azért idegesít, hogy sovány mert pl testvéremnek is ilyen kutyája van és neki ennyi idősen kb 12-13kg volt. ( Ha esetleg tápot kéne váltani tudnátok nekem ajánlani ? Max 1000ft/kg értékben)
2018. jún. 5. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Hányszor eszik naponta? Tudsz képet mutatni róla? Ha vékony az még nem feltétlenül baj, főleg ennyi idősen. Inkább legyen egy picit vékonyabb, mint túlsúlyos. Ha tartja ezt a súlyt (persze a növekedésével arányosan) és nem fogy tovább, akkor lehet, hogy hagyni kéne.

Ha nagyon hizlalni szeretnéd akkor egy kis rizst adhatsz a kajájához pluszba, vagy emelheted az adagot. A meleg miatt is lehet, hogy nincs annyira étvágya.

2018. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nos...itt vannak a képek. A bordái még nem látszanak de nagyon sovány, és kb 1,5-2hete 9-10kg.

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 5. 18:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Kapjon többet, és mozogjon is többet, hogy ne hájas, hanem izmos legyen.
2018. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De hiába kap többet ha nem eszi...! Egyébként nagyon sovány? Vagy ez az ő korában normális ?
2018. jún. 5. 19:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Képek alapján teljesen jó a kutya, nem kell kövérebbnek lennie, pláne ilyen melegben eleve kevesebbet esznek. Fejlődésben lévő kölyök amúgy is inkább kicsit sovány legyen, mint többlet legyen rajta.


Majd megerősödik, ha felnőtt lesz.

Bár a kutya nem amstaff, max. van benne valamennyi, de ettől még ugyanúgy érvényes rá, amit írtam.

2018. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell aggódnom? Azért kezdtem el félni mert tesómnak is amstaffja van most 1 éves és mesélte hogy mikor az övé volt ekkora sokkal jobb súlyban volt, azt hiszem 12-13kg említett
2018. jún. 5. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!