Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem szeretném, hogy egy...

Ha nem szeretném, hogy egy komondor szőre piszkos legyen (házban is lenne tartva), moshatom? Tudom, senki nem ajánlja, de van remény? Mely juhászkutyák ajánlhatók kutyasuli mellett kezdőknek?

Figyelt kérdés
Tudom, almon belül változnak az egyedek, mégis például egy Karabash-t (kevésbé domináns egyedek ide, vagy oda) senki nem ajánl kutyasuli mellett sem kezdőknek.

2018. jún. 6. 13:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A komondor pásztor kutya, nem juhász... Én egyedül ezeket a nagytestű pásztorkutyákat nem ajánlom házba, lakásba, mert Ők ösztönösen őrizni szeretnének egy nagyobb területet...

De nem a nagyságukon van a hangsúly, a bernáthegyi, vagy újfundlandi teljesen jó lakásba pl.


Meg megfelelő lemozgatással kb. minden más kutya is. De a komondor, kuvasz tényleg nem...

2018. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mudit ajánlom kezdőknek, kutyasuli mellett. Nagyon okos, igénytelen a szőre, kisebb termetű kutya, abszolút gyermekbarát. Egy-gazdis kutya, de a közeli családot nagyon szereti.
2018. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el megfelelően a kiírást. Házban IS lenne tartva.


Hatalmas alapterületű családi házunk van, de a kert az, ami még attól is jóval nagyobb. El lenne a házban is, de a kerettel kombinálva egyenesen maga a kánaán neki.

2018. jún. 6. 14:52
 4/26 lugoka ***** válasza:
100%
Menj el tenyésztőhöz, ők meg tudják mondani, hogy van vagy lesz olyan kutyájuk, aki nálad is beválna. Vagy kiállításokon is tudsz beszélni tenyésztőkkel. Talán egy kevésbé temperamentumos szuka beválna. A helyedben minden tavasszal lenyíratnám és le van a gond. De nem fürdetném rendszeresen, mert ha nem szárítod meg nagyon alaposan, hogy az aljszőrzete is megszáradjon teljesen, akkor könnyen meg is fázhat. Amúgy ne hidd, hogy jobban gyűjtené a koszt a szőre mint bármelyik másik kutyáé.
2018. jún. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nem én hiszem. Minden komondor és főleg puli amiket látok errefelé mind fekete, de minimum szürke alul. Teljesen.


Kant szeretnék, ez kimaradhatott a leírásból. Ha pedig későbbiekben beválik a fajta (illetve én is megfelelő gazdának bizonyulok), akkor még két-három kant mellé. Vagy két olyan fajtát, ami (talán) kevésbé temperamentumos.

2018. jún. 6. 15:35
 6/26 lugoka ***** válasza:
100%

Ha nem nyíratják tavasszal akkor gyűjti, de le is lehet vágni a tincsek végét, hogy ne érjen a földig. Nekem Kuvasz van. Azzal kevesebb a baj ebből a szempontból. De vannak itt Komondorosok is, majd ők talán válaszolnak.


Azért is írtam a kiállítást, mert ott a gazdák biztos tudják, hogy kell tisztán tartani. Kiállításra se vihetik koszosan :) Vagy talán egy Komondorban jártas kozmetikus, aki tud ebben segíteni.


Megadóbb egyedek vannak a kanok között is, kezdésnek ezt a megoldást javasolnám. Ebben a tenyésztője tudna segíteni, hiszen ő ismeri a szülőket, meg látja, hogy milyen a született alom. Ha megbeszéled vele mit szeretnél, biztos tud segíteni. Tenyésztőt meg biztos találsz. Abban én nem tudok segíteni.

Nem ördögtől való ötlet pásztorkutyával kezdeni a kutyázást. Legfeljebb megizzadsz vele, de jó tapasztalat lesz, hogy mennyire más jellem mint a többi kutya.

2018. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom a külseje miatt esett a komondorra a választás, szóval szeretnéd, ha szép zsinóros szőre lenne.

Már előttem is leíták, hogy a fürdetéssel vigyázni kell, mert ha nem szárad meg, megfázhat a kutya.

Ha kiállításon végigvisztek bekötött szemmel, megmondom, hogy hol vannak a komondorok, mert már messziről lehet érezni a bűzüket.

Nekem nem volt még ilyen kutyám, de ha egy tenyésztő nem képes kb szagtalanul elhozni egy kiállításra a kutyáját, akkor elég kevés esélyt látok rá, hogy egy mezei embernek a hétköznapokban sikerülne tisztán tartania.

Ha persze a fajta temperamentumába, jellemébe szerettél bele, akkor nyirasd a szőrét és fürdesd meg évi párszor és nem lesz baj :)

Vaagy ott van a kuvasz is, ő is magyar és kb hasonló a jelleme.

2018. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Komolyan a kiállításra vitt, ápolt, teljesen makulátlannak tűnő hófehér komondoroknak ilyen durva szaga lenne? Ezt még csak feltételezni sem mertem...


Inkább a jelleme (és főleg a temperamentuma) miatt tetszett meg a fajta, a szőrzet (tiszta állapotában) csupán a kedves ráadás. :)


De ezek után (kiváltképp, hogy házban is szerettem volna tartani) elgondolkodtam, hogy mennyire lenne macerás.


Megmondom őszintén, hogy (amint ez a leírás végén látható) a későbbiekben egy komondor-tibeti masztiff párosnak nagyon tudtam volna örülni.


És azt is leírom, hogy egy kuvasztól, egy akhbash-tól, vagy egy karabash-tól némileg tartok. Főleg utóbbi kettőről hallani nem túl bizalomgerjesztő híreket... Csoda, ha inkább komondort és tibeti szeretnék igazán? :)

2018. jún. 6. 21:15
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik ismerosomnek pulija van, lakasban tartva. Havi 1* viszi kozmetikushoz furdetni, ahol jol meg is szaritjak a szoret. Nagyon lassan szaradnak a furtjei, elvileg az ovei kb 48 ora, ha nincs kihajszaritozva, azzal meg 1,5 oras procedura.

No de amit mondani akartam: nekem is anno volt egy pulim. Kolyokkoratol elkezdve nyiratva volt kozmetikussal, sosem alakult ki a szore, hanem megmaradt kis "uszkarnak". Semmi baja nem volt Tole soha. Ha a szaga gond, lakasban is lenne tartva, szerintem ez a leghigienikusabb.

2018. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Butaság. A komomdor és kuvasz között semmi különbség ami a veszélyességüket illeti: jó kezekben nem lesznek azok.

Sőt inkább csak kifejezetten rossz kezekben lesznek azok.

De egyik sem egy nagyon expert kutya, pl. egy csehszlovák farkaskutya, vagy egy kalériai medvekutya sokkal nagyobb kihívás bárkinek.


A kuvasz veszélyessége csak egy buta sztereotípia. Azok a magyar "redneck" szerű népek terjesztik, hogy csont nő az agyába,meg ilyenek akik saját hibájukból agresszívá nevelik, Őket, s aztán nem akarják vállalni a felelősséget.


Pl. nem sétáltatják Őketsoha, meg eleve kétes forrásokból szerzik be az állatot.


Viszint amíg ezeknek az általánosítáoknak bedőlsz, addig szerintem egyik említett fajtátse vállald be.


És ne vedd ezt sértésnek, nem azt mondom, hogy soha, csak tájékozódj NAGYON előtte.


Aztán ha a komomdor mellett döntenél, szerintem az a kutya megnyírva is nagyon szép :)

2018. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!