Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos Nemetorszagba kell...

Sajnos Nemetorszagba kell koltoznom, ahova kutyat nem tudunk vinni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 1 eves a kuvaszom, de sajnos ugy alakult az eletunk, hogy el kell koltoznom Nemetorszagba, es a kutyat oda szimplan nem lehet elvinni(olyan torvenyek vannak, hogy nagyon nehez lenne, es olyan hazat sem lenne rovid ido talalni, ahova el lehetne vinni). Nos utcara nem fogom kitenni, menhely meg szoba sem johet. Esetleg valaki tudna segiteni? Nem szeretnem, hogy menhelyre keruljon.

#kuvasz #orokbeaadas
2018. jún. 6. 16:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Csalad baratok szomszedok kozul lehet h valaki befogadna vegso esetben meg marad a menhely sajnos nem tudsz mast tenni:(

De ha engem kerdezel en a kutyaimert barmit megtennek nem birnam itthagyni oket

2018. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem egyszeru ez nekem sem, de egyszeruen nincs mas lehetosegunk. Nem lehet Nemetorszagba kivinni, mert olyan hazat nem talaltunk, ahova engedelyezik a kutyat(Nemetorszagban amugy is nagyon nehez hazat talalni, foleg ahol a csqladom el, es ahogy mondtam, a torvenyek is nagyon komolyak ezzel kapcsolatban) Menhely tenyleg szoba sem johet, mert nehogy mar ketrecben eljen evekig, ha meg nem viszik el, sajnos elaltatjak.
2018. jún. 6. 16:48
 3/29 anonim ***** válasza:
Facebookra írd ki, kérdd az ismerősöket, hogy osszák meg.
2018. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
19%

És egy évvel ezelőtt miért nem gondolkoztál ezen? Kutyát nem így vállalunk, hogy ha kényelmetlen , akkor kidobjuk! És gondolom annyira azért nem idegenkedsz a menhelytől, hogy ha nem sikerül neki helyet találni az utolsó pillanatig, ne add be... Mellesleg menhely nem vesz át gazdától 'megunt/feleslegessé vált' kutyát. Legfeljebb gyepire tudod beadni, de ott azonnal altatható így.


A tenyésztője vissza veszi. Már ha tk-es és tenyésztőtől van. Ha szaporítótól van, akkor pedig újra csak gratulálok a többedik felelőtlenségedhez, állattartással kapcsolatos alkalmatlanságodhoz.

2018. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves 4. valaszolo.

En meg ahhoz gratulalok, hogy itt probalod osztani azt a nagyon keves eszt. Nem meguntam, a kutyamat, hanem igy alakult az eletem, amit nem lattam 1 evvel korabban. Nincs valasztasi lehetosegem, akkor pedig kerdezem en, hogy te szerinted, mint mindent megmondo, mit csinaljak? Nem veletlenul tettem fel a kerdest, mert a helyzettol fuggoen a legjobbat akarom kihozni ebbol az egeszbol. Nekem faj a legjobban elhiheted, a felesleges eszosztas, meg a multidoben beszeles nem vezet sehova. Koszonom eme hasznos valaszodat.

2018. jún. 6. 17:23
 6/29 anonim ***** válasza:
39%

Akármennyire is "megmondóemberezel", nagyon igaza van a 4-es válaszolónak. Rendben, nem tudtad 1 éve hogy ilyen bizonytalan alapokon áll az életed, megesik. A baj azzal van, hogy egyszerűen nem látszik rajtad az igyekezet. Személy szerint soha nem költöznék olyan helyre, ahova nem vihetem a kutyámat, előbb megyek vele együtt(!) az utcára, a híd alá ha minden kötél szakad. Nem tudom hogy birkózhat meg a lelkiismeretével az, aki elhagyja a kutyáját.

Milyen törvények gátolnak meg egyébként?

Illetve azt írod, hogy nem lenne rövid idő olyan házat találni, ahova viheted. Akkor állj neki keresni már most, addig nem tudod egy megbízható ismerősre, kutyásra, rokonra bízni csórit? Talán fél év, talán kettő, de remélhetőleg egy idő után újra együtt lehettek.

Ha nem magad mentegetésével lennél elfoglalva, észrevetted volna hogy az előző válaszoló nagyon is hasznos dolgokat írt, ami egy köszönömöt megérdemelne. Tényleg keresd fel a kutyád tenyésztőjét, amennyiben nincs a baráti/ismertségi körödben senki akiben teljes mértékben megbízol. Ő vissza fogja venni, ez valószínűleg még az adás-vételi szerződésben is benne van. Ha esetleg örökbefogadott kutyus, akkor az adott menhelyen is tudnak neked valamilyen szinten segítséget nyújtani.

Vagy ha tényleg semmi erőfeszítést nem szeretnél tenni, hogy megtarthasd a kutyád, akkor keress neki egy álomgazdit te magad. Hirdesd meg, ha van gyomrod hozzá, és szűrd meg alaposan a jelentkezőket. Csak olyannak add, akinek sikerült mindent kideríteni az életkörülmémyeiről, aki felelősségteljes, ért a fajtához, van kutyás tapasztalata és nem fog kiköltözni 1 év múlva kutya nélkül külföldre.

Remélem hogy minél jobb élete lesz a kutyusnak.

2018. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Erre megint azt mondom, hogy nem tudod hogy alakult az eletem. Nincs valasztasi lehetosegem. Konnyu ugy megmondani a tutit, hogy lovesetek nincs mi folyik :)
2018. jún. 6. 18:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a kutyánál fontos, hogy legyen elképzelésed a jövőről, de ebben a vitában most a Kérdező oldalán vagyok.


Ennyi erővel senki nem tarthat kutyát, mert lehet hogy még másnap elüti a busz.


Nem tudjuk, hogy mi történt (és semmi közünk sincs hozzá) de valószínűleg ha valaki 1 éve azt mondta volna a Kérdezőnek, hogy Németországban fog lakni, akkor jól körberöhögte volna.


Tény, hogy lehetett volna egy általános B terv a kutya számára, hogy ha valami történne, de gondolom akkor még biztosnak tűnt a jövő, és emiatt nem jutott eszébe. Rossz ötlet volt, de ezért szidni már eső után köpönyeg.


Kérdező, kérdezz körbe a családodban (ha lakik itt közülük valaki) és az ismerőseidnél, hogy esetleg ők tudnának-e szerető családot biztosítani neki, esetleg ismernek-e megbízható gazdijelöltet.


Írd ki facebookra (és más felületre, ha van olyanod) hogy jó otthont keresel a kutyusnak. A jelentkezőkkel beszélgess el (esetleg elmehetnél velük kávézni :) ), és csak alapos megfontolás után dönts.

Az is jó, ha van olyan magyarországi barátod, aki vállalja hogy ideiglenesen befogadja és újra gazdát keres a kutyádnak, ha az új gazdival is történne valami, amire nem számított.

2018. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kèrdező érdeklődj a kuvasz fajtamentèsnél, és ahogy a többiek is írták hirdesd meg a közösségi oldalakon, rokonok/barátok körèben is érdeklődj.

Nèmetországban elég szigorú feltételei vannak a kutyatartásnak, de nem lehetetlenek az elvárások. Egy kuvasznál vizsgát kell tenned, és kutyasuliba járnod, illetve biztosítani kell az alapos lemozgatását, de nincs kitiltva az országból. Nehéz, de lehet kutyás albérletet találni, nézegesd még hátha találtok!

2018. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a fajtamentésnél érdeklődj, vagy más, hasonló kaliberű szervezetnél. Azért lenne ez jó, mert akkor olyan gazdához kerülne, aki ismeri a fajtát, és kitudná elégíteni az igényeit.
2018. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!