Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier csipkelődés?

Bullterrier csipkelődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos kislány bullterrierem, aki ha egy másik kutyus közelébe kerül elkezdi csipkedni..és elég durván kezd el játszani vele :/

Igazából ő az első bullom és tény hogy olvastam, hogy ők kicsit durvábbak, mint a többi fajta...de mégse vagyok most benne biztos, hogy ebből még jó is sülhet ki :/

Hozzáteszem, amint meglesz az utolsó oltása szeretném vinni kutyaoviba, hogy kezdjen el szocializálódni, de oda se úgy szeretnék “beesni” vele, hogy a többi kicsivel durva lesz. Szóval már előre szeretném vele tudatosítani, hogy finomabban bánjon a többiekkel.


A segítségeket előre is köszönöm!



2018. jún. 7. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Kb 1-2 év múlva a gatyádat is le fogja rángatni, ha nem neveled, ebben biztos lehetsz. Keményebben játszanak, az is biztos, de csak azzal, aki ezt megengedi. Nagyon akaratos fajta, nagyon nehezen nevelhető. Csak remélni tudom, hogy nem az első kutyád, mert ha igen, kizárt, hogy bírni fogsz vele, ezt elkönyvelheted.
2018. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd oviba nyugodtan! Az oktatók le fogják erről állítani akkor is, ha te nem tudod. Az első, hogy ott minden kutya normálisan fejlődjön, jól szocializálódjon. Tehát meg fogják oldani, hogy a tiéd se durvuljon be és a többiek se essenek össze.
2018. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1, Nem első kutyus. Rendesen nevelve van, az emberekkel is barátságos, otthon se szed szét már semmit ami “nem az övé”. Egyedül ezt a kutyás dolgot nem tudom kezelni, mivel ilyen egyik volt kutyusomnál se fordult elő.


#2, Köszönöm a válaszod! :)

2018. jún. 7. 12:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem egy tacsi+valami bull mixem van, ugyanez volt vele is.


Nálunk az vált be, hogy egyrészt nem engedtem odarongyolni más kutyákhoz se pórázon/se póráz nélkül. Ha meg elkezdett durvulni, azonnal rászóltam, megfogtam, lenyugtattam és csak akkor folytatódhatott a játék. Tehát ha durvul, nincs kutyázás. Ha viselkedik, van kutyázás. (Ha nagyon elmebeteg módon viselkedett, akkor meg egy időre elzavartam a csoportból.)


A kutyaovi jó ötlet, ott majd begyakorlhatjátok a helyes viselkedést. :)

2018. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, kimaradt, hogy nekem se első kutyám, volt már a családban németjuhász, spániel, más tacsi keverék és csivava is, egyikkel se volt ilyen gond. Ez a tacsbull viszont egy igazi tank, gyanítom egy krokodil is volt az ősei között... :D
2018. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!