Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok Mudiról?

Tapasztalatok Mudiról?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam, hogy valaki 2 mudit sétáltat, nagyon megtetszettek! Tudnátok nekem személyes tapasztalatokat mondani velük kapcsolatban? A személyiségük érdekelne, mennyire nehéz tartani őket?

2018. jún. 7. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Forrás:

www.google.com

2018. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatok érdekelnének, gúglizni én is tudok, köszi
2018. jún. 7. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Ugat. Sokat. Mindig... :D


persze ez túlzás, egy sima séta közben persze nem csahol folyamatosan, de pl ha labdázol vele, szinte kötelező az ugatás, amíg el nem dobod a lasztit v agility közben, két akadály között.

amúgy meg nem lehet elveszíteni, mindig a gazdi sarkában van és főként egygazdás. más kutyák annyira nem szokták őket érdekelni, mint más fajtákat és sokban van egy egészséges félelem, távolságtartás az idegenekkel szemben.


szerintem könnyű őket tartani

2018. jún. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapból ugatós, viszont két hét alatt le lehet szoktatni róla!

13 éve él velem a mudim, 64 lakásos társasházban és mindenki tudja, hogy ha egyáltalán hallja a kutya hangját ( lakásban, vagy sétáltatás közben egyaránt), akkor az nem hiszti, unalom, vagy neveletlenség miatt történik, hanem nagyon nyomós ok van arra.

Így éppen ezért "figyelnek rá", mert tudják, hogy ha az én kutyámat hallják, akkor vagy nagyon gyanús idegen jár a házban, vagy velem esett baj. A szomszédom a kutya hangjára felfigyelve jött rá, hogy nagy zűr van.

Így, a kutya "riasztására" hívta rám kétszer a mentőket. Egyik sem volt téves riasztás : eddig két plusz szülinapomat (is) az ebemnek köszönhetek.

Ha jól érzik magukat, hihetetlen mértékben képesek az alkalmazkodásra. Nem finnyásak, szinte mindent megesznek, bár az én kutyám szinte a tökélyig fejlesztette , és nem tudom, honnan "hozta" ezt a szokását. Pl. egy főzelékért(!) , egy rizibiziért és különösen egy-egy levesért képes otthagyni a kutyaeledelt. A sötétebbre sült száraz kiflivégért és kenyérhéjért otthagyja az aranyáron beszerzett "jutifalatot" is. Egyszerűen, ha választhat (márpedig nálam ennek lehetősége mindig biztosított), nem a direkt kutyáknak gyártott cuccokat választja és egyébként sem finnyás.

A szőrük nagyon könnyen tisztán és rendben tartható, sokkal kevesebb macera van vele, mint azt sokan gondolnák.

Keress fel fajtaleírásért direkt mudis oldalakat és néha gyanakodj az ott olvasottak után, hogy nem csupán elfogult véleményt olvasol, hanem bizonyítottt tényeket: valóban hiperintelligens, alkalmazkodó és nem "nehéz vele/mellette az élet".


[link]


[link]


Mindent megtesz azért, hogy a gazdinak eszébe se jusson, hogy nyűgnek, tehernek érezze őt és a naponta biztosított törődést, szeretetet, ráfigyelést. Ha mudit választasz és következetes, törődő gazdi leszel, akkor rájössz, hogy életed egyik legjobb történése az volt, amikor "bevállaltál" egy ilyen társat. :)

2018. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő van. Lehet mi voltunk? :D Nagyon okos kutyák, jó helyzetfelismerő képességgel, amennyiben nem a világtól elzárva tartják. Gyorsan tanul és meg akar felelni a gazdinak. Következetes és kedves gazdát igényel. Ha megvan a rendszer az életében, kellő foglalkozás és mozgás, akkor a lakásban csak pihen, amíg haza ér a gazdi. Kamasz korukban le kell szoktatni őket a szembejövök "lincseléséről". Hajlamos bevédeni a gazdit, erről is le kell szoktatni. Nekem két kanom van, nem verekednek egymással, nem féltékenyek. Idegen kutyánál figyelni kell, de az idősebb kutyám már tiszta diplomata. Nagyon sok helyen megfordulunk.
2018. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Mudim van. Kan de inkább este ugat. Nem megy ki a kapun hogyha kinyitod s nem szalad el ha kiviszed mezőre stb... Nekünk nagy udvarunk van úgy hogy kifárasztja saját magát. De sokszor visszük sétálni. Ajánlom
2020. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!