Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5-hónapos uszkár...

Van egy 5-hónapos uszkár kölyök kutyánk, velünk szemben tud viselkedni, de a vendégekkel fékezhetetlen/kimeríthetetlen. Valakinek van erre ötlete?

Figyelt kérdés

A vendégek ( akik hozzáteszem sokan vannak és mindig váltják egymást, abból kifolyólag hogy anyukám itthon dolgozik. ) Egy kissebb kutyát bírnának kezelni/figyelmen kívül hagyni, de ha ugrál, harabdál egy 23kilós,60cm marmagasságú kutya, azt nem könnyű tolerálni. Valakinek van ötlete?

Próbáljuk féken tartani ,pórázzal is, de majd megfullad. Most ott tartunk hogy el kell zárni. Volt náluk egy aránylag hozzáértő férfi. Ő is az általad írták szerint próbált viselkedni vele. Ült az asztalnál, és nem vett róla rudomást.A kutya Kerülgette, rákapott kezére,lábára. Hárított, 15 perc után meghúzta a nyelvét, hogy, vegye tudomásul hogy ez másnak fáj, ezt vagy 5-ször megtette. Akkor kb. 30-40 percnél tartottunk. Mikor tudomásul vette hogy nem fog vele játszani. Erre nincs mód, hogy 40 percig csillapítjuk a kutyát, holott valaki eddig marad. Nem akarja feladni ha az egyik vendégnél nem jár sikerrel majd az újnál próbálkozik. Örül hogy jön valaki, és a kíváncsiságába annyira belemerül hogy nem lehet kizökkenteni belőle. Ha egy kicsi kutya lenne nem lenne ez akkora probléma, nem mindegy, hogy egy 4-5 kilós kutya tolakszik, vagy egy 23-kilós. Amikor kitesszül az udvarra, mert itt vannak a vendégek. Mondhatni bosszúból kiás növényeket. Van mód hogy ezekről leszokjon?



2018. jún. 7. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A növényeket nem bosszúból ássa ki, hanem unatkozik és elfoglaltságot keres magának.


Ötlet: a fizetővendégek elől elzárni, és ismerősökkel, na meg kutyaoviban/suliban szocializálni.

Mennyit van sétáltatva, fárasztva a kutya? Kutyákkal van lehetősége játszani hetente többször?

2018. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Zárjátok külön addig. Pfff...


Amúgy haraPdál....

2018. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy a porta, itt szóltunk vele játszani, visszük emellett sétálni. Ha elzárjuk akkor szinte szétszedi az ajtót, ha az udvarra tesszük. Akkor kiszed növényeket, de csak akkor próbálkozik ezzel ha kicsukjuk a vendégek elől. Ha jönnek vendégek, akkor mintha megsüketülne
2018. jún. 7. 19:44
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy mindennapos két órás intenzív szellemi és fizikai lefárasztás mellett ne tudna lenyugodni! Ezek után, mivel nem is válaszoltál, nyilvánvaló, hogy nem viszitek kutyák közé szocializálni, sem kutya oviba! Ajándékozzátok el olyan embernek, aki kellően foglalkozik vele! Öt hónapos és már növényeket ás, annyira el van hanyagolva, nem való nektek kutya!
2018. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a foglalkozás, nevelés, fárasztás a kutyának. Valószínűleg kifogtatok egy nagy energiaszintű kutyát, le kell fárasztani, és nevelni kell.

Kutyák közé hordani, suliba vinni, akár majd elkezdeni vele valami kutyás sportot.

Más megoldás nincsen.

2018. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnek az alapvető parancsokat kéne megtanítani neki pl kifelé a mi kicsink 4 hónapos ő is imádja a vendégeket ilyenkor szét kényeztetik de mivel én vagyok a gazdi és a domináns fél így hallgat a szép szóra. Nálunk is próbálkozott a kicsi nálunk bevált hogy haragosan rá szólók hogy "mit csináltál" majd 1 órára figyelmen kívül hagyom. leszokott a virágok kiásásáról és a kuka borogatásról is ha vendég jön bejöhet pár percre de egy határozott tűnés elég neki hogy tudja hol a helye és hogy mit várok tőle ha jól csinálja extra játék és valami jutifalat a jutalom. A játék nagyon fontos 23 kgs kutya elég aktív gondolom német juhász vagy border vagy hasonló kaliberű kutya. Vidd el sétálni olyan helyre ahol több kutya is van hagy vaduljon kicsit a többivel és játssz vele te is napi 1-2 órát. Tanítsd foglalkozz vele ha ez nem megy ajándékozd el ez lesz a legjobb mindkettőtöknek.
2018. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok elsiklottam afelett hogy uszkár a kutyus ők tényleg nagyon igénylik a gazdis foglalkozást játék és a tanulás is elengedhetetlen.
2018. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os hozzászóló, lehet hogy nem hiszed el, hogy nem lehet lefárasztani. Amikor huzamosabb ideig játszunk vele, akkor elfáradt, nem nyüzsög. Viszont amikor megjelenik egy vendég akkor újból pörög. Gondolkodtunk a kutya suliba is, de a legközelebbi 50 kilómeterre van, heti 2-szer kellene megtenni egy 100 kilóméteres utat. Úgy hogy jogosítványa nálunk egyenlőre anyukámnak, és apukámnak van akik dolgoznak... Arra hogy azt mondod hogy nem való nekünk kutya látatlanban, csak annyit tudok mondani, hogy volt már jó pár kutyánk, hozzáteszem mind normális.

De örülök hogy tudsz teljes, ugyanakkor hibás véleményt alkotni, amibem szembetűnően biztos is vagy...

2018. jún. 7. 22:12
 9/23 anonim ***** válasza:

Hallod, te nem bírsz a KÖLYÖK kutyáddal, aki teljesen normális, csak gyerek, és neveletlen kajla.

Ne te szólongass be másoknak, ha tanácsot kérni jöttél ide!

Kutyát nem nyelvhúzogatással nevelünk, te jó Isten!

S még mindig azt mondom zárd külön a vendégegektől, ha nem tudod kontrollálni! Mit csinál, talán áttöri az ajtót???

2018. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én szólalgatok be?? Én csak a temperamentumodhoz hasonlóan adtam válszt, nem mondhatod hogy igazán beszóltam...

Nem az olyanok veléményére vagyok kíváncsi aki látatlanban a rögtönzott véleményét bizonygatja. Viszont tudom, teljesen normális a kutya, egy szóval nem említettem hogy buta, nem tudom honnan szeded... Segítséget kértem, igen. Ahogy mondod, de te nem adtál.

2018. jún. 7. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!