Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi most ez a border collie mánia?

Mi most ez a border collie mánia?

Figyelt kérdés

Elkezdett minden tele lenni borderekkel. Az a menő akinek borderja van, mert az jaj de szép, jaj de okos.

Azt, hogy az agility durván elborderesedett, már kezdem elfogadni, bár nem tetszik, mert más fajták is alkalmasak agilityre, csak ők le vannak sz@rva (már bocsánat) , mert a "Nagy agilityseknek borderjük van" .

Hallottam olyat, hogy aki verseny szinten akar agilityzni, az munkavonalas border colliet vegyen, mert a többi kutya csak hobbira jó, otthon elszórakozgatni. Ez hülyeség szerintem.


Na de mi ez a border mánia? Mitől kezdett el terjedni ennyire?


Hozzáteszem, hogy sok menő borderesnek csak valami fajtajellegű keverékje van.

Most kezd lecsengeni a bulltípusú kutyákkal való menőzés, most kezdik ugyanezt a borderekkel.


Amúgy semmi bajom a border collieval, csak a beképzelt, gőgös borderes gazdikkal.


2018. jún. 9. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

megválaszoltad magadnak:


"mert az jaj de szép, jaj de okos"


"Most kezd lecsengeni a bulltípusú kutyákkal való menőzés, most kezdik ugyanezt a borderekkel."

2018. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Mert mindig van kutyadivat trend, most épp ők vannak porondon. Aranyosak amúgy valóban, de eleve nem vennék pénzért kutyát, és juszt sem azt ami divatos. Én csak is mentek, és a keverékek szuper jó kutyák.
2018. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom kik és miért pontozzátok le a válaszolókat, de jó lenne befejezni. Bocs, hogy nem mindenki nyalja a borderesek seggét, nem ők az Istenek és nem csak ez az egy normális, szép, okos kutyafajta van. Észre kellene venni, kedves lepontozók, gondolom a sok border fanatikusnak nem tetszenek a válaszok.
2018. jún. 9. 16:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, nekem nincs velük bajom, de felénk is annyi van hogy már a hideg ráz tőlük. Az a legszomorúbb hogy sok olyan ember is vesz akinek nem való. Az eddigi legszomorúbb példa amit láttam egy "kiképző" volt, sok trükköt tudott a kutya, de pl ugatásról letiltani, vagy láb mellett sétálni nem tudta megtanítani. Utána jönnek az idősek akik nem mozgatják őket eleget és csak vergődnek a póráz végén. Szomorú hogy a kutyadivat is úgy forog int a ruha divat.
2018. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem mi a problémád, jobban mondva értem de nem tapasztalom. Tény, hogy agilityben ők a legelterjedtebbek, de szerintem ez nagyban azért is van mert hiába jó más fajta is az agilityre, arányaiban a borderek közül kerül ki a legtöbb eredményes egyed. Mármint amire én gondolok az az, hogy lehet hogy mondjuk a mudikból mint fajta akik a legjobbá válnak agilityben mondjuk 30% a fajtából, a többi inkább másban kiemelkedő, míg a bordereknek lehet 50%-a lesz kiemelkedő a sportban. Ezek fals számok, csak mondtam valamit.


Egyébként én border gazdi vagyok, két éves a kutyám de világ életemben erre a fajtára vágytam, nem most lett hirtelen fellángolás. Rengeteget gyűjtöttem és készültem fel hogy ilyen kutyám lehessen és sokáig kerestem a megfelelőt, de ő hobbi kutya, csak hobbiból agilityzek és sportolok vele, nem ebből a célból szereztem.

Tény hogy reklámok tele vannak borderekkel, az utóbbi évben nekem is feltűnt, de nekem inkább az a csoda hogy eddig nem jöttek rá hogy milyen egy könnyen tanítható okos fajta akinek rengeteg felhasználhatósága van. Ha belegondolsz régebben (akár filmekben, reklámokban, a való életben) a német juhász figyelt minden második ház udvarán, minden második kutyás filmben, holott az se való mindenkinek és attól mert Rex felügyelő baromi okos volt nem született minden német juhász a rosszfiúk elkapására és a porta őrzésére, pedig mondhatnám hogy rendőrkutyának majdhogynem a malinoisok alkalmasabbak (és használják is őket most már, sőt a két fajta keverékét), házőrzésre meg kifejezetten a pásztorkutyák jók mint a kuvasz, káj, kangal és társaik.

2018. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanaz, minthogy rengeteg bichon, francia bulldog, mopsz, retriever meg yorki rohangál. Van ak divatok. Régen a német juhász, uszkárok, tacskók mentek, még régebben a dobi, afgán agár, pekingi.


Divatok, jönnek, divatok mennek. Valamiért a média, kutyás reklámkultúra, filmipar felkap egy-egy fajtát, és onnantól mindenkinek az kell.

2018. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert az internet meglovagolta azt a kifejezést, hogy "a border a világ legokosabb kutyája", és ebből szinte mindenki arra következtet, hogy akkor ez a kutya úgy bújik ki az anyjából, hogy már mindent tud, nem kell tanítani, mert gombnyomásra ül, fekszik, cigánykerekezik. Aztán éri csak meglepetés a kedves gazdit...
2018. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

A border elegáns, szép és okos, és tök igazad van, csak a gazdik ilyen gőgösek. Amúgy totál divat kérdése, hogy épp milyen fajta iránt rajonganak az emberek, és mivel ezt kapta fel a média, valóban ezt veszik az emberek is.


Amúgy félek előre, hogy ezt a fajtát is elcseszik majd a szaporítók, mert felkapja a média, és össze-keresztbe tenyésztenek minden szép ebzetet a szapuk, hogy egy kis zsozsót termeljenek a zsebeikbe. Kár, hogy a labival is ez történt :/

2018. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Na jo szoval a borderek mostanaban tenyleg hatalmas nepszerusegnek orvednek foleg azert mert az emberek a neten lattak, hogy mennyi trukkot tudnak, milyen okosak, cukik es ok is akartak egy ilyen kutyat. De ezzel nincs gond egeszen addig amig a leendo gazdi tudja biztositani a kutya igenyeit. Szerintem nem az a baj, hogy sok borderes van, hanem az, hogy sok ostoba, felelotlen borderes. Es meg azt szeretnem hozzatenni, mert nagyon altalanositasz, hogy en is borderes vagyok, megsem nezek le semmilyen mas fajtat, meg a keverekeket sem. En is agilityzek a kutyaimmal megsem allitom, hogy kizarolag borderrel lehet eredmenyesen agilityzni, csak en ezt a fajtat talaltam szimpatikusnak es ugy ereztem illik hozzam, tudnek ilyen kutyakkal dolgozni. Tehat csak azt akartam kifejteni, hogy nem a borderek es a borderesek osszesseget kene szidni mert nem mindenki olyan mint amit te leirtal.
2018. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a véleémyét. Igazán nincs bajom a fajtával, csak néhány gazdával, és hajlamos vagyok általánosítani nagyon hamar, ezért elnézést kérek, ha valakit megbántottam. A normális borderesekkel (mint az itteni válaszolók) semmi bajom, teljesen jól ki tudok jönni, szóval elnézést, ha kicsit túl bunkó voltam a leírásban (ezt irónia nélkül írom).
2018. jún. 10. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!