Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változott meg a kutyám...

Miért változott meg a kutyám színe?

Figyelt kérdés
Most 12 éves kutyám eddig teljesen sötét fekete volt, most a feje kivételével már inkább barna. Ez miért van? Olyan mint embereknél az őszülés? :D
2010. jún. 16. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A sok ősz szőrszál miatt lehet barna, szerintem. Tehát pontosan, ahogy leírtad.
2010. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyámmal is pont ez történt :))
2010. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet... bár öregedéssel inkább őszülne. Ez korábban még nem fordult elő?

Az én fekete kutyám is "színváltós", télen koromfekete, nyáron nagyon sötét barnás-fekete, a mellkasa pedig egy nagyon picit vöröses-sötétbarna. De nála ez mindig így volt.

2010. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja most megint elolvastam és látom eddig nem volt ilyen:D
2010. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kikopik a szőre, az én spánielem szőre vörösödött.
2010. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fura hogy a feje fekete maradt, általában a kutyák ott kezdenek őszülni (+lábakon), a testen szinte alig szokott ősz szőrszál lenni.
2010. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 12 éves német juhászom, neki is hasonló a szőre:D Ilyen barnás feketés és kevésbé fényes már, ráadásul nehezen is vedlik, hiába fésülöm, mindig jön a szőr belőle. Szerintem ez korral jár a kutyáknál, sok hasonlót láttam már:)
2010. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi fekete német juhász azt nem írtam:D
2010. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én spánielem is 12éves,fekete,és néhol vöröses színű lett a szőre...de persze őszül is,de mellette vöröses is...szóval én sem tudom mért lehet ez
2010. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Vedlés előtt, a napsütés hatására sok fekete kutyának barnul a szőre. Az őszülés inkább a fejénél kezdődik és fehér szálakkal.

12 évesen hagy váltogassa a színét, neki már meg lehet engedni. Nagy simit küldök az öreg buksijára!

2010. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!