Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Kutyatámadások? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már 3 szor támadott meg az utcában lévő kutya,miközben kutyát sétáltattam.Ma volt a harmadik.A kutyám 10-12kg és felemeltem de így is beleharapott csak a szőrét tépte ki mivel hosszú szőrű kutyám van.A kutya engen nem bántott csak ahogy ugrált összekapart,de a kutyám akarta bántani.Ez a kutya miatt lett agresszív a többi kutyával szemben mivel fél hogy megtámadnak minket.

Mit lehet tenni??

Másfele nem tudom kivinni a kutyát sétálni,mert zsákutca.A gazdái mind3 szor kint voltak és látták,persze rászóltak.

Most mit mondjak nekik,hogy neveljék meg a kutyát??nem akarok velük rosszban lenni.

Mit tehetnék ha jön a kutya támadni?Tudom nem helyes felemelni,de azt sem szeretném ,hogy megtépje őt.

Vagy esetleg ha ők nem tesznek semmit kihez fordulhatunk?

(A támadó kutya nagytestű)


2018. jún. 10. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Eszed legyen ha eddig nem volt , veszel paprikasprét lefújod aztán jó idő .
2018. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mindig van nálam,de a kutyát nem akarom bántani.


Értelmes válaszokat kérek.

2018. jún. 10. 19:28
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Milyen gazdák ezek?! Szólj nekik, hogy feljelented őket, ha szabadon garázdálkodik, félemlít meg másokat a kutyájuk.

Már pedig ha nem szólsz határozottan, addig kint randalírozik a kutya. Miért nem akarsz velük rosszban lenni, ha rátok támad a kutyájuk?

2018. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a helyi jegyzőnél tehetsz bejelentést a szabadon lévő kutya miatt, de ha határozottan támad, a rendőrséget is értesítheted, hátha észbe kapnak a "gazdák".
2018. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mert nagyon rendesek a gazdái.

Az első úgy történt,hogy jöttünk haza és a kutyával póráz nélkül kint voltak és a kutya rohant felénk és támadott.Másodszorra a gazdája látta,hogy jövünk és ment be a kapunk mi direkt meg is álltunk jóval messze és erre kirohant a kutya.A mainál kiszökött.

Elöszőr szólok nekik ha nem lesz változás jegyző vagy rendőrség lesz.

2018. jún. 10. 19:35
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, nálam ez nem a rendes gazda kategória...

Én se szeretek állatot bántani, de én lefújnám mint a huzat paprika sprayvel főleg ha már ennyiszer előfordult és szemmel láthatóan a gazdáit nem hatja meg és újra meg újra kint vannak vele póráz nélkül.

2018. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Gazdának nagyon rosszak,de embernek jók.
2018. jún. 10. 19:44
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Hivj rendort. Az majd elbeszelget a gazdaival.
2018. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha rendes a gazda azt is megérti, hogy miért fújod le paprika spray-vel. A kutyának meg nem kell megérteni, ha ő a támadó fél.
2018. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Ne legyél már ilyen puding anyàmasszonykatona. Remelem nő vagy, akkor szólj az uradnak és ő majd elintézi a dolgot.

Igen, persze nagyon jó emberek... Érdekes a gyermekgyilkosokra is mindig azt mondják utólag a szomszédok, hogy nagyon jó gyerek volt, mindig előre köszönt stb.

A kutya a tied, te tartozol érte felelősséggel, neked kell megvédened. Mi lesz, ha majd a gyereked harapja meg a kutya?

2018. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!