Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ilyen esetben dokihoz...

Érdemes ilyen esetben dokihoz vinni?

Figyelt kérdés

Ma séta közben egyszercsak nagyon elkezdett tüsszögni, gyorsan megnéztem az orrát,nem láttam benne semmit, bele is világítottam, de ugyanúgy folytatta, dörzsölte is és dörgölőzött a földhöz.

Na én nagyon megijedtem, nem hagytam, hogy dörzsölje, mert azzal, ha toklász, csak beljebb nyomja. Elindultunk hazafelé, még egy ideig tüsszögött, dörzsölni akarta. Aztán egy idő után, mintha semmi baja nem lenne, minden tünet elmúlt, haza értünk, itthon se volt semmi baja. Én megörültem, hogy dejó, akkor nem toklászt szippantott fel. Kicsit gyakoroltam vele és akkor megint tüsszentett, de csak egyet-kettőt és csak ilyen picit, de ezután a fejét is kicsit dörzsölte, de aztán abbahagyta, megint. Most már egy jó ideje semmi baja, de én akkor is aggódom. Holnap bevinnénk dokihoz, de ugye ehhez endoszkópos vizsgálat kell, hogy kiderítsék mi a baj, ahhoz meg altatás. És mi van, ha kiderül, hogy semmi nincs is az orrában, csak mondjuk valami bogarat szívott fel, de már kitüsszögte?

Ha toklász lenne nem folyamatos erős tüsszögés lenne? Meg azonnal megnéztem, nem kellett volna legalább picit látnom a toklász végét? Nem egy nagy kutya, az orra sem az :D , viszont a felénk megtalálható toklászok brutál nagyok, az a kis szúrós magjuk is nagyon nagy .

Amúgy jelen pillanatban sincs semmi tünete, a labdájával játszik.


2018. jún. 10. 21:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Most ahogy játszottam vele, találtam a földön egy halott bazinagy hangyát. Ilyen nem igen szokott lenni a szobámban, főleg nem döglött, mert az nem tud magától bemászni. Ha azt szippantotta fel okozhat ilyet?
2018. jún. 10. 21:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt az időnkénti tüsszögése, lehet, hogy a hangya volt a tettes. Béke poraira :)
2018. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elmúlt, azóta még egy hangya tetemet találtunk, ez az a csípős, nagy, szárnyas fajta (ahogy az előző is ilyen volt) , a kis gyagyám egy hangyabolyba szagolt :D .
2018. jún. 10. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!