Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem a kutyánk hülyének...

Szerintem a kutyánk hülyének néz minket. Vélemény/tanács?

Figyelt kérdés

Nem régóta van meg, utcáról mentett puli+valamilyen keverék kutyus, kb. 2 éves lehet. A lényeg, hogy még kutyaháza sincsen, szóval esőben beengedjünk az előszobába, van ott kialakított kis helye, kb. 2. megmutatásra tudta is, h az övé. Azt is pár rászólás alatt megtanulta, hogy konyhába, szobákba nem mehet. Namost nyáron sokszor nyitva hagyjuk az ajtót, mire a kutya (ha bent vagyunk) automatice bejön, és elfoglalja a helyét. Megbeszéltük h ez így maradhat, hiszen mi mondtuk neki “anno”, szerencsétlen nem tudhatja, h időjárás függvénye lett volna a bejárás. Egyébként kinti helye is van, árnyékos, de még nem fedett. Na most az van, hogy kiküldeni sem tudjuk, ha becsuknánk az ajtót, mutatom és mondom, h kifelé, a kutya meg konkrétan tojik rám. Ül a helyén, csóválja a farkát, és vigyorog. Én nehezen hiszem, hogy egy ilyen okos, értelmes kutya nem érti, hogy mit akarok ilyenkor, úgyhogy megfogtam a grabancánál, és kihúztam. Mondtam, h marad, ajtó becsuk. Férjem totál kiakadt, hogy szegény kutya csak nem érti, hogy mit akarok, és ez így kegyetlenség (merthogy nyüszögött közben)... Vannak még ilyen dolgai, pl. alapból tudni szokta, hogy “ül”, de ha nincs kedve, nem hallgat rá. Ilyenkor az orrárra csapok, szigorúbban rászólok, mutatom, “ül”. Egy-két “ütés” után csinálja, férjem szerint meg verem a kutyát. Ugyanez van a “fekszik”-el, meg a felugrálásra a “nem”-el.

Egyrészt azért írtam ki a kérdést, hogy megerősítést/ellenvetést kapjak, másrészt ha valaki tudna olyan módszereket ajánlani, ahol nem kell “verni” a kutyát, és hallgat rám, szívesen veszem. Nagyon szeretném már pl. sétálni vinni, de hát amíg ilyen alap dolgokban nem hallgat rám, addig nem igazán merem (persze gugli a barátom, de egyrészt ahány oldal annyiféle tipp, másrészt személyes tapasztalatot olvasni szerintem célszerűbb, mint általánosságokat innen-onnan...)



2018. jún. 11. 11:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
hát én ezt nem olvasom
2018. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A sétához hozzátenném (ha valaki kérdezné), hogy chipet kapott, veszettség elleni oltás, féreghajtás, ill. kullancs elleni cseppek megvoltak.
2018. jún. 11. 11:10
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Jutalomfalattal az ülés és a kimenetel is gyorsan tanítható.

A háztól függ, de ha nem zavar, ilyen melegben miért nem maradhat a helyén, ha benn hűvösebb van? - A mi kutyánk is tiszta bunda, és most is benn van (majd délután kimegy, akkor már a kedvenc kerti helyin is árnyékos lesz, este meg jobb idő lesz kinn, mint benn...

2018. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld "verés" helyett (még ha pici is az ütés) pozitív megerősítéssel, jutalmazással nevelni. Sokkal jobb lesz a kapcsolatotok a kutyával, többre mész vele.

A fizikai fenyítést igazán durva dolgoknál szabad csak bevetni, de semmiképpen nem ilyesminél, hogy nem ül le vagy nem megy ki kérésedre.

2018. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően nem csinálod rosszul.

Következetesség, verni nem kell, de a fizikai kontaktus segíthet. Sokon fújolnak Ceasar Millan-ra, de az a módszer, hogy egy váratlan érintéssel kizökkenti a kutyát az tényleg hatásos lehet.

Nagyapámnak van pulija, ugyanilyen természet, mindig feszegeti a határokat.

2018. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Kutyasuliba érdemes volna eljárnatok, mert most ő a falkavezér. :)
2018. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha azt mondod, hogy kifelé, akkor igen, ki kell mennie.


Időtől, időjárástól, napszaktól függetlenül.


Te vagy a gazda, a te szavad szent, a parancsaid megkérdőjelezhetetlenek.


Az ütést csak végesetben használd, inkább szólj rá/mondd a parancsszót erényesebben.

Ha nem mozdul, kicsit segíts rá, ülésnél pl. nyomd meg a fenekét.


Ha jól csinál valamit, akkor hatalmas dicséret, simogatás, jutalom, figyelem. Ebből megtanulja, hogy parancsot teljesíteni jó, és figyelsz rá ha ügyes.


Ha valamit rosszul csinál, akkor - tevékenységtől függően - ignoráld vagy korrigáld. Ha áttér a helyes dologa, akkor hatalmas ováció :)

2018. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

Rohadt ravaszan, okosan tudják a kutyák feszegetni a határokat.

A szánalomtaktikára is építenek, azért nyüszítenek, hogy megsajnálják őket. Következetesen jutalmazd és büntesd. Nem kell rögtön megverni, először ráüvöltesz, odanyomod a fejét a földhöz (ebből realizálja, hogy erősebb vagy), de ha megharap, akkor bizony bele is kell rúgni (azért ne úgy, hogy csontja törjön).

2018. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem lehet bent?
2018. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Láttál már hisztis, kezelhetetlen, agresszív és mindenkit (még a saját gazdáját is) sakkban tartó kutyát?

Na, az pont azért lett olyan amilyen, mert a gazdája ugyanúgy állt hozzá a neveléséhez, mint a férjed.

Te alapvetően jól csinálod, próbálsz következetes lenni, nem hagyod rá a hülyeségeit. Igazából az előttem lévők mindent elmondtak lényegében, egy kutyasuli sokat segíthet még :)

2018. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!