Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az az FCI? Mit jelent az...

Mi az az FCI? Mit jelent az ha az FCI nem is mer el egy fajtát?

Figyelt kérdés
Milyen FCI által nem elismert fajták vannak? Köszi.
2010. jún. 16. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ebtenyésztők nemzetközi szervezete.

Rengeteg fajtát nem ismer el, ha egy fajta nincs elismerve az nem kaphat törzskönyvet, nem indulhat a hivatalos kiállításokon.....

2010. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy az Amerikai Pit Bull Terrier-t nem ismeri el de akkor miért van külföldön kennel?
2010. jún. 16. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
A pitek soha nem voltak elismert fajták és most sem azok. Tenyésztésük nem standartizált. Tehát törzskönyvet sem kapnak.
2010. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


vannak itthon is olyan fajták, amit az FCI nem ismer el, (pl. dobermannál a fehér vagy az izabella, biewier yorki) ettől még maga a kutyafajta létezik

2010. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Az FCI elismerésnek komoly feltételei vannak.

5 év fajtatiszta tenyésztés, legalább 50 egyed bemutatása, az is meg van szabva, hány generációs törzskönyv kell és milyen rokoni fokban állnak egymással.

Ameddig egy fajta nem felel meg ezen elvárásoknak, nem kerülhet a nemzetközileg elfogadott fajták listájára.

Aztán még az is van, hogy csak egy ország fajtaklubja kezdeményezheti, hogy elismerjék a náluk kitalált fajtát.

Ezért pl. az amerikai bulldog sem elismert, mert az amcsik meg vannak elégedve a saját kennelklubukkal, nem kérvényezik az FCI elismerést.

2010. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod kiállításra hordani, akkor nem probléma, hogy olyan kutyafajtát választasz, amit nem ismer el az FCI.


Az idő előrehaladtával folyamatosan új kutyafajtákat tenyésztenek ki vagy módosul egy-egy fajta (pl. Akita).


Pl. az Orosz fekete terriert, öt fajtából tenyésztették ki (Snaci, Roti, Airdale, Kaukázusi, Újfundlandi)a 40-es évek végén. Az FCI 1984-ben ismerte el önálló fajként, amikor már több évtizedes múlt volt mögötte, kialakult egy homogén állomány, elterjedt a fajta.


Az is lehet hogy az Amerikai Pitbull-t is előbb-utóbb elismerik.

2010. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Na, azért egy albino dobermann nem önálló fajta!
2010. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az Amerikai Bulldogot nem ismeri el az FCI? Akkor nem is lehet törzskönyves? Se a pit? Mert pl Magyarországra is úgylehet behozni pit-et hogy ivartalanított, törzskönyves. Meg külföldi kenneleket már láttam. De Amerikai Bulldog kennelt is láttam már. Akkor nem értem hogy van...:S
2010. jún. 16. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy lehet törzskönyves, hogy vagy az adott fajta szervezete vagy egy másik szövetség csinál neki.


Ahogy a fenti példámban írtam ca. 40 év kellett amíg a Fekete terriert elfogadták. De ezalatt a 40 év alatt is kellett valami pedigré, hisz ez szükséges a fajta létrehozásához, csak azt nem fogadták el az FCI.


Keress rá a Magyar Kutyások Szövetségé-re. Ez több mint 10 éve a MEOE "ellen szervezeteként" alakult, hál' istennek ma már partnerek.

Na most, a Magyar Kutyások Szövetsége-nek a kiállításain szerepelhetnek az FCI által el nem ismert fajták.

2010. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2010. jún. 17. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!