Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával bicklizés - fordulást...

Kutyával bicklizés - fordulást hogyan?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyusom van, a hámot már megszokta, az előbb próbáltuk élesben a biciklizést. Nagyon ügyesen 'kocog' mellettem, nagyon meg vagyok vele elégedve.

A kutya a bal oldalon jön, a jobbra fordulással nincs is gond.

De balra (a kutya felőli oldalra) hogyan forduljak? Hogy szóljak neki, hogy most kell fordulni?



2018. jún. 11. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább hanyagold a kanyarodást úgyhogy leszálsz amikor kanyarodsz hiszen ha még soha nem csináltatok ilyet és nem gyökketővel mész a kutyus mellet akkor komoly sérüléseket okozhatsz neki.Az is lehet hogy az utcán észre vesz valamit és elindul a bicikli felé komolyan megsérülhet és te is megsérülhetsz.
2018. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanitsd meg neki a fordulj "jobbra-fordulj balra" vezenyszavakat. Bicikli nelkul. Aztan ha tudja, akkor tolva/lassan tekerve. De igy kimenni balesetveszelyes!!
2018. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne, ha előtted futna, egy ilyen távtartóval, és rugós pórázzal. Ezzel lehet minimalizálni a sérülések veszélyét.

[link]


[link]


A fordulást canga nelkül kell begyakorolni. "Jobbra" "balra" vezényszót kell megtanítani. Először magad mellé veszed a kutyát és testel/jutalomfalattal segítesz neki. Ha már megy , pórázon előre küldöd a kutyát és úgy is gyakoroltok. Ha így megy utána lehet bicajon is vinni.

Múlt héten láttam pont egy balesetet városligetben. Kutya a bicaj mellett futott, egy elhaladó gördeszkás megijesztette, oldalra lépett igy átment rajta a bicó kereke, amitől megugrott és elrántotta a csávót bicajostól. Megsérült a kutya is, a gazdi is.

2018. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem lakott területen, földúton terveztem bicizni. Az erőnlétét szeretném kicsit növelni.

Gyakoroltuk előbb simán hámmal a sétát, majd toltam a biciklit mellette és csak utána ültem fel. Ezt úgy 2-3 hétig, szépen fokozatosan.

Össze vagyunk hangolódva, figyel rám mindig, én is őrá és lassan is megyek/mentem.

Köszi a válaszokat! Megtanuljuk akkor a fordulást előbb bicikli nélkül.

2018. jún. 11. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!