Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít a kutyáto...

Titeket nem idegesít a kutyátok lihegése?

Figyelt kérdés

Engem nagyon. Ráadásul szájszaga is van, elárasztja az egész szobát. Takonyszagú.

Ennek sajnos nem lehet mit tenni az orvosok szerint, csak rágórudakat javasoltak.

A lihegéstől viszont nem tudok koncentrálni, tanulni, stb. Egész este is ez megy.

Gondoltam rá, hogy lenyirjam a szőrét. De csak rövid szőrű. És múltkor itt nagyon lecsesztek, hogy miért nyírtam le neki.


2018. jún. 12. 03:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyatartás lihegéssel és kutyaszájszaggal jár. Én sem sírok, ha Babettatankolás közben benzinszag van. Ha nem panelban laksz, vidd ki a kutyát az udvarra, jó időben nem árt neki egy kis friss levegő.
2018. jún. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Neked nem való kutya.

Se semmilyen állat

2018. jún. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szereltess fel klímaberendezést, és akkor szerencsétlennek nem lesz melege...
2018. jún. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyes milyen szépen fogalmazott....
2018. jún. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A szájszag ellen javaslom a jobb minőségű, de nem halas tápra való átállást. Nekünk megoldotta a dolgot. Esetleg nincs neki valamijen fogbetegsége?

Végső esetben amíg tanulsz küldd át másik szobába, vagy séta után vizes ruhával borogasd egy kicsit a mancsait, vizezd be egy kicsit az egész testét.

2018. jún. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szájszag ellen: fogkőleszedés, normális etetés = nem lesz szájszaga.

Ha a lihegést sem tudod elviselni, akkor ne tarts kutyát.

2018. jún. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom mennyire hiteles, de ezt találtam.

Valamint minden nap adhatsz neki egy ilyet:

[link]

Ezek 12cm hosszú, vékony kis rágcsák, természetes bőrből.

Valamint még ilyesmit is adhatsz neki, mondjuk hetente vagy kéthetente 1x:

[link]

Ez bőr alatti irhából van, kőkemény, de rágásra rugalmasság válik, ezzel alaposan letisztítja a fogakat és a kutya sem unatkozik, míg ezzel vacakol, nagyon tartós.

Az elsőként linkelt táp helyett még jobb, ha nyers hússal, csontos hússal etetsz, az a legtermészetesebb, legjobban ápolja a fogakat, ínyt, enyhíti a kutyaszagot, szájszagot stb, sok jó hatása van, nézz utána barf vagy prey modell néven.

A kutya hűtésére rendszeresen vizezd a mancsokat, buksit, illetve a fekhelyére teríthetsz egy vizes törölközőt, vagy ha van pénzed, akkor vehetsz hűsítő matracot.

Továbbá ventilátor úgy, hogy ne közvetlen a kutyát fújja, csak az egész helyiségben mozgassa a levegőt. Szintén ha van pénzed, akkor szereltess légkondit.

2018. jún. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen megoldás kéne neked a levegő hűtésére, akkor majd nem liheg az a szerencsétlen!
2018. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kollégiumban lakunk. Egy 13m2-es szobában. Folyamatosan szelloztetek, de kintről is csak a meleg jön be.


Száraz tápot kap, Brit Care-t. A hagyományos rágórudak semmit nem érnek, illetve nem is tudja elrágni. Speciálisat kap, Orozyme-t. De ez is csak arra jó hogy ne telepedjen rá még több fogkő. De a már meglévőt nem szedi le. Van neki sajnos egy kevés. De a szag okozója valószínűleg, hogy van 2 törött foga, és azok nagyon fogkövesek és az ínye is gyulladt alatta.

Altatni nem lehet, mert a szívével vannak gondok, meg a dokik szerint nem olyan súlyos a fogköve.

A szőrét nem nyirhatom le szerintetek?

2018. jún. 12. 11:14
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, 7-es, de ilyeneket nem tud elrágni sajnos. Túl kemény neki, fajdalmat okoz. Néha már a pedigree dentastixtől is vérzik az ínye. Úgyhogy az ilyen bőrből készült dolgok kiesnek. Mar próbáltuk sajnos.
2018. jún. 12. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!