Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Varratszedés fájni fog a...

Varratszedés fájni fog a szuka kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szuka kutyámat viszem pár nap múlva ivartalanítás utáni varratszedésre. Kérdésem, hogy fájni fog-e neki, illetve hogyan zajlik?


(Én még sosem voltam varratszedésen, nem tudok róla semmit)



2018. jún. 12. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalmas. Max kellemetlen.
2018. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekem kb öt éve egy másik állatorvos (azóta váltottunk érthető okokból) úgy szedte a varratot hogy a hosszú varratnak megfogta a végét, rámarkolt a kb öt kilós kutyám nyakára és izomból tépte kifelé, pattogott bent minden a kutya meg üvöltött. Azt a képet soha nem felejtem el, megköszöntem mindent és többet nem mentem vissza, mert szerintem ez nem volt normális hogy így kell kiszedni.

Egy normális állatorvosnál tényleg max csak kellemetlen, esetleg picit fájdalmas lehet érthetően a seb és érzékeny rész miatt.

2018. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, az ivartalanítás (az érzéstelenítés elmúlta után) fájdalmasabb lehet, azt is kibírta. Ehhez képest a varratszedést meg sem fogja érezni, legfeljebb némileg kellemetlen lesz neki. Legalábbis gondolom. Nálunk mindkét kutyánál felszívódó varrat volt.
2018. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
#2 Ezt sajnos így kell kiszedni. Az egyik varrat a bőrben van és mivel már begyógyult a seb, így nem olyan könnyű azt kiszedni.
2018. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kellemetlen, embernek is és kutyának is, de nem fájdalmas. Körbe növi a varratot a bőr, de mivel idegen anyag, amit ki akar lökni, alig van kapcsolat a bőr és a varrat közt, könnyen ki lehet szedni otthon is. Én ezeket mindig otthon csinálom meg.
2018. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a másik állatorvos ki tudta szedni finoman és óvatosan, nem megkínozva a kutyát. Tudom hogy egyben kell kihúzni, a másik állatorvos viszont amikor elakadt elvágott egy-egy szálat és könnyen jött, az első pedig csak tépte ezerrel...
2018. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyben sosem szedünk ki varratot és pláne nem házilag! De ha már valaki ezt csinálja, akkor a helyes technika az, hogy a végét mindig át kell húzni a bőrön, levágni, áthúzni, levágni és így tovább, ameddig el nem fogy. Na most, a "cérna" az egy nagyon erős anyagból van, így ha nincs otthon speciális ollód elvágni, akkor max. csak egyben tudod kihúzni, ami fájdalmas lehet és ha elakad, akkor viheted az orvoshoz amúgy is, aki nem fog megdicsérni érte.
2018. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem fog neki fájni. Én otthon szedtem ki neki, mikor aludt, a csomókat középen el kell vágni, és szépen kihúzni a szálakat. Nem fájt neki, azt hitte, csak simogatom a pocakját.
2018. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem fáj nekik :)

Ollóval szedte ki az én kutyusomból és egy pillanat volt (fel perc).

2018. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
#7 a bőrben lévő varratot nem lehet vagdosni mert nincs mit. Egy csomó a végén és a elején van ami kilátszik, a többi a bőrben van.
2018. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!