Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg így kell reagálni a...

Tényleg így kell reagálni a gyógyszerésznek?

Figyelt kérdés
A kutyusom folyamatosan gyógyszert szed. Az lett a szokás, hogy mivel igen ritka gyógyszerről van szó (astonin), így felírja recepre az állatorvos (náluk általában nincs), és mi meg kiváltjuk rendes patikában. A legutóbbi kiváltás elég érdekesen sikerült. A hölgy, akinek odanyújtottam a receptet kb elküldött vissza anyámba, hogy miért itt váltom ki, miért nem az állatpatikába. Elmondtam neki, hogy jó ideje itt váltom ki, közelebb van, és mert csak. De, hát ez nem így megy. Szépen kértem, hogy adja ide a kutyám gyógyszerét, mert nem akarok elmenni máshova, és a kedves kollegái szó nélkül kiadták eddig! Elvonult a nő először egy kollégájához hogy ő nem adja ki. Majd a főnöke lehetett a másik ember, akivel utána beszélt, utána hirtelen előkerült a gyógyszerünk. Nagy duzzogva halál bunkón odaadta. Mielőtt fizettem volna bunkó módon ellenőriztem a lejárati dátumot, és ki is vettem a dobozból, hogy az van e benne. Állatorvosom mondta, hogy nem kötelességem állatpatikában kiváltani, rendes gyógyszertárban is megkapom a receptre.
2018. jún. 12. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy bunkó tuskó, már ne is haragudjon. Nekem is az antibiotikumokat az emberi patikában válthattam ki a kutyának, sose szóltak semmit. Én biztos szóltam volna a felettesének hogy megtagadja a gyógyszer kiváltását, mert egy ilyen ember meg is érdemelte volna hogy panaszt tegyek. Nem is értem a viselkedését, inkább örülnie kéne hogy a patikának nagyobb a forgalma ezáltal is.
2018. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még a panaszkönyvet is elkértem volna. (Ha patikában van olyan) Azért mindenek van határa, és ez igy tulment rajta.
2018. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Tényleg fura állatorvosi recept a gyógyszertárban :) Mivel a vényköteles gyógyszerek általában tb-támogatottak - Astonin konkrétan támogatott, talán ez lehet az oka.
2018. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3as én is erre gondoltam! De akkoris felzaklatott a jelent. Persze nem utolsó pillatban váltom ki sosem, mindig legalább 2 heti adag még van itthon, mikor veszem az újat! Hogyha egyszer ne adj isten nem adják oda, vagy nincs, vagy akármi akkor tudjak intézkedni még időben.
2018. jún. 12. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy humán gyógyszer, tehát HUMÁN patikában váltható be csak a recept!

Egyáltalán nem furcsa állatorvosi vényt beváltani humán gyógyszerre, hiszen csak így juthat gyógyszerhez a delikvens.

Nem egy kutyámnak való humán receptet váltottam már be, soha semmi gond nem volt. Annyi, hogy a recept hátuljára rá kell írni a gazdi nevét és a címét. Ennyi. Soha nem kötöttek bele egy állatorvosi receptbe sem, pedig sajnos nem egy volt.

2018. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rá volt írva a nevem, és címem is. Utána mondta azt is írjam rá, hogy kutya. De már ott bunkó volt, mert nem szépen szólt. Ezt a nőt még sosem láttam ott, és remélem már nincs is ott. Pedig nem szoktam ilyet kívánni, de gyűlölöm, ha egy gyógyszerrel szórakoznak. Az ember nem jókedvében vált ki gyógyszert.
2018. jún. 12. 21:42
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem is értem, hogy hogy várhattad el szegénykétől, hogy végezze a munkáját. Amiért a fizetését kapja.


Nem, ő csak ott álldogált, nem zavart senkit, te meg csúnyán becsörtettél, és meg merészelted szakítani a lanyha gondolatmenetét.


Borzasztó vagy, Kérdező, szégyelld el magad jó alaposan.

2018. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele kérdező! Ha legközelebb is az a perszóna lesz, közöld vele, kötelessége kiadni a gyógyszert, mivel van érvényes recepted, és mint már írtam, csak humán patikába válthatod ki. Nem értem, hogyan dolgozhatnak ilyen bunkók gyógyszertárban. Az ember azt hinné, csak tanult, intelligens emberek vannak ott.
2018. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
"Jó napot kívánok, lesz a szokásos astonin Brútusznak, és kérek szépen egy székletlazítót. Nem, csak a kutyusét csomagolja be, a másikat magának szántam. Nem, nem, ragaszkodom hozzá, legyen a vendégem. Higgye el, én örülnék a legjobban, ha valahogy kivarázsolná azt a méretes karót a hátsó fertályából. Szép napot."
2018. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Több pénztár szokott lenni, ha ott van ne menj őhozzá.
2018. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!