Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy azért kell vinni...

Igaz hogy azért kell vinni kertben tartott kutyát sétálni, hogy ha egyszer elszökik akkor hazataláljon a helyismeret miatt?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 09:05
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia. Én úgy tudom, nem azért, hanem, amiért a többi kutyát is, a kutya ugye a szagok világában él, meg a kaland(kirándulás ismeretszerzés) és főleg a mozgás miatt. Kertben nem mozog egyedül annyit, mintha a gazdival is sétál.
2018. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az emberi társadalomhoz való alkalmazkodás, a szocializáció céljából. Meg kell szoknia, hogy a támadó, agresszív, területvédő tulajdonságai némileg háttérbe szoruljanak, meg kell szoknia, hogy bár a gazdája valóban az ő falkavezére, de a többi emberrel szemben sem lehet agresszív. A helyismeret és egyéb, mind csak másodlagos szempont.
2018. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell a séta, hogy érjék új ingerek pl: idegen kutyákkal,emberekkel találkozás,zajok,szagok stb.

A kertet hamar kiismeri és ezeket nem kapja ott meg és ezért unatkozni fog, némelyik rombol, ás, rosszalkodik ha nincs sétáltatva.

2018. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Első jól mondja.


A közepes és nagy testű kutyák igénylik leginkább a nagy sétálásokat a városban, de leginkább a település határában lévő helyekre érdemes elvinni a kutyát a jó szagok miatt mert őket ez érdekli. A kistestűekre is vonatkozik, de ők azért mégsem igénylik annyira, de attól még el lehet vinni.


Persze ugye a mozgás is kell nekik hogy időnként jól kifáradjanak.

2018. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, az állatoknak különben is nagyon jó radarjuk van. Hiába viszem sétálni az utca mögötti rétre, ha ő megszökik és egész más irányba téved. Az én örökbefogadott kutyám az elején egyszer meglógott, hátul a kertek alatt ment el. Nem is akart megszökni, csak engem keresett, mert én is arrafelé voltam a kertszomszédnál és nyitva maradt a kertkapu. Addig bóklászott, míg a hátsó utcában köthetett ki, (velünk párhuzamos utca). Tehetett egy marha nagy kerülőt, mire visszatalált, mert egyszer csak megjelent az utcánkban ellenkező irányból, és futott felém nagy boldogan. De honnan tudta, hogy ha azon az utcán végig megy, majd elfordul balra, és megint balra, az lesz a mi utcánk és ott lesz a főbejárat? Akkor még csak pár hete volt nálunk, és sosem vittem abba az irányba. Nekünk nagyon nagy udvarunk van, és itt azért van mozgáslehetőség, de azért viszi el az ember szerintem, hogy ő is kapjon valami új ingert, mert hiába nagy a terület, azért nekik is kell valami plusz.
2018. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Nekem benti kutyám van, viszem sétálni, szökés esélye nulla, mert csak felügyelettel van a kertben, de az egyik szomszédom (aki persze nem viszi sétálni a kerti kutyáját) azt mondta csak azért kéne a kertit vinni hogy majd hazataláljon, máskülönben feleseleges...
2018. jún. 13. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:

A szomszédod h*lye.

Az új ingerek és a mozgás miatt kell.

2018. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kerti kutya sétája olyan dolog hogy van a házamba tv, net, kaja sőt rendelni is tudok még is elmegyek sétálni, társaságba pedig can gps a telomon ha nem találnék haza. Na a kutyát is pont azért hasznos sétáltatni amiért az embert is kiengedni a házból hogy társasága legyen, barátai, új infok érjék. Nekünk persze nem buli percekig a füvet szaglászni de ez olyan hogy a kutyám meg az újság olvasást uná meg hamar.
2018. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!