Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem védett meg a kutyám...

Miért nem védett meg a kutyám sosem?

Figyelt kérdés

Már a múlt. 3 évvel ezelőtti történet. Az akkori párom nálam lakott. 1 év együtt élés után elkezdett fizikálisan bántalmazni. Bezárt a lakásba, elvette a telefonomat, és ütött is többször. A kutyámat ismerte, mert barátok voltunk előtte. Mikor ezeket csinálta a kutyám csak vakkantott meg morgott egy keveset. Nyilván nem vártam el, hogy a 16 kilós kutyám megegye az exemet, de úgy igazából nem is nagyon fenyegette a kutyám őt. Emellett mikor jött haza munkából a kutyám örömmel ugrált rá, köszöntötte, nyalogatta,hozta neki a játékot, sőt volt, hogy inkább vele alud. A kutyát sose bántotta. Miért nem állt ki mellettem a saját kutyám? Azóta más párom van, akit nagyon szeret. Sokat játszanak meg minden. Amikor nagy ritkán összekapunk, és hangosabban beszélünk egymással, akkor ugat a kutyám. Erősebben, mint az exemnél, mikor éppen ütött. Mi ennek az oka?

Nagyon szeretem, és akkoris nagyon szerettem a kutyámat. Sosem hanyagoltam el, és millió programot lemondtam, hogy ne boruljon fel a kutyám napi rutinja. Szerintem ez természetes egy normális gazdinál. Mármint úgy értem, hogy nem akartam egyedül hagyni az exemmel sosem kettesben..a mostani páromra bármikor rá merem bízni, és tudok néha a barátnőimmel is lenni.


2018. jún. 13. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne fogd a kutyádra azt, hogy te nem tudtál azonnal kilépni egy bántalmazó kapcsolatból. Nem neki kell megvédeni téged, hanem neked önmagadat.
2018. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert ha te vagy a falkavezér, akkor te döntöd el, kit engedsz még be a falkába, és neki nem szabad ezt megkérdőjelezni. Te nevelted erre. És nagyon helyesen, mert így nem fogja megharapni a nagyikát, akit ritkán lát, sem a kisbabát akit majd szülni fogsz, stb.
2018. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: nem fogom a kutyára! Ez nagyon bonyolult, hogy miért nem tudtam azonnal kirakni. De már vége szerencsére. Meg nem párkapcsolati részre lennék kíváncsi, hanem a kutyám viselkedésének okára.


2: köszönöm a választ

2018. jún. 13. 13:05
 4/12 anonim válasza:
20%
Kérdező, te akartál macsó csávót magadnak, hát megkaptad!
2018. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez nem a macsóságról szólt! Ismertem, mert nagyon jó barátok voltunk. De kapcsolatban lehetetlen vele lenni!!!! Ahogy volt egy pici lehetőségem azonnal megszabadultam tőle, a kutyám, és a saját érdekemben!
2018. jún. 13. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De gondoltam hogy mindjárt mindenki hogy ráugrik a párkapcsolati részére...


Az ilyesmi kutyafüggő, egy jól nevelt kutyusnak tűnik a tiéd aki tudta, hogy nem szabad bántani másokat. Vannak kutyák akikben erősebb a védelmi ösztön és jobban védik a gazdájukat ilyen helyzetben. Ez olyan mint hogy az embereknél is van konfliktus kerülő ember és olyan, aki erősen kiáll az igaza mellett.

2018. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

16 kilós kutyától mit vársz? :D

egy dán dogod lett volna az tuti fellépett volna ellene :)

2018. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
A dán dogok a legnagyobb kanapékutyák, és pl a csivavák sokkal erőszakosabbak tudnak lenni ilyen téren...:D Ilyen esetben csak egy őrző-védőre hordott kiképzett kutya esetén lehetett volna elvárni, hogy megvédjen.
2018. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Sosem volt erre képezve, miért védett volna meg? Mikor felejtik már el az emberek ezt a marhaságot, hogy a kutya megvédi a gazdáját?
2018. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Mindketten felette voltatok a rangsorban, ezért neki nem volt "joga" beleavatkozni.


Ha az "ellenfél" egy kívülálló (például rátok támad egy kóbor kutya) akkor valószínűleg megvédett volna, de tulajdonképpen akkor is a te dolgod megvédeni őt.


Voltam már olyan helyzetben, hogy ránk akart támadni egy kutya. Nem vártam meg a kutyám reakcióját, behúztam magam mögé, és elkergettem a dögöt.

(németjuhász-roti keverékem van, vicces hogy bevetődtem elé 18 éves soha-nem-verekedtem lány létemre, de én vagyok a főnök, tehát én felelek a kutyám jólétéért. Ha ehhez meg kell ütközzek egy kóbor kutyával, hát legyen, bár szerencsére elég jól értem és "beszélem" a kutyák testbeszédét)

2018. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!