Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy megszeressem...

Mit tegyek hogy megszeressem a kölyök kutyánkat?

Figyelt kérdés
5 hete van nálunk, ennyi idő alatt megutáltam. Az első héten már ráugrált a nála idősebb (palotapincsi) kutyára és a macskára játékból, de a kölyökkutya már akkor másfélszer akkora volt mint a másik kutyánk ezért nem nagyon akartam kiengedni hozzá mert féltettem az idősebbet (Persze ki lett hozzá engedve). Aztán egyre többet harapott, szétszakított mindent, a kedvenc nadrágomnak is annyi lett és 2 pólómnak mikor kimentem kb 1 percre rendes ruhába, aztán még nekem mondta anyum, hogy miért megyek ki rendes ruhába.. Aztán mikor már 3 hete nálunk volt ráharapott a macskám farkára és elkezdte volna húzni. Ezzel is kiakasztott. Egyszerűen nem bírom elviselni a kutyát, mert mást sem csinál csak véresre harap, kiszakítja a ruháim, megtépné a macskát, ráugrik a kutyára meg ilyenek. Anyáéknak nincs vele bajuk. Mikor mondtam hogy kutyaovi azt mondták majd visszük. Azóta nem vittük pedig egy csomószor mondtam. Valószínűleg kutyasuliba se fogjuk vinni, pedig még azt is mondtam hogy kifizetem csak legyen normális végre a kutya. Egy ideig kint voltam vele suli után órákig, szóval foglalkoztam vele, de aztán már annyira felidegesített hogy egyre kevesebbet, most pedig már napi kb 15 percet tudok elviselni vele. Anyáék ugyanúgy tanítják, foglalkoznak vele, sétáltatják. Szerintem ő se szeret engem. Mit tegyek, hogy megkedveljük egymást?

2018. jún. 13. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg, hogy olyan, mint egy gyerek.

NEM az ő hibája, hogy károkat okoz, ez természetes, a korral jár. Nektek kell most elővigyázatosabbnak lenni!

Gondolj arra, hogy ugyan most RENGETEG munkát, energiát, türelmet és törődést igényel, ez a következő 10 évben sokszorosan megtérül majd!

Az első hónapok NAGYON fontosak!

(És ha odafigyeltek, és beleölitek a munkát, akkor

- gyorsabban célba is értek

- kevesebb kárt okoz)


Hogy hogy szeresd meg? Ne tudom, mit válaszoljak rá, nem tudom, hogy lehet egy kutyát nem megszeretni:)

2018. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Te nem bírod a kutyákat, vannak ilyen pszichotikus embertípusok. Ha anyádék ellátják, szeretik, akkor kerüld el a kutyát, ne foglalkozz vele, de NE BÁNTSD! Légy vele közömbös. Ha a szüleid sem szívlelik, minél előbb hirdesd meg, keress neki egy szerető, törődő gazdát. Míg kölyök, gyorsan fog menni, csak nézzétek meg kinek adjátok, nehogy egy másik kutyafóbiás valamihez kerüljön.
2018. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Hát eléggé egy hisztis pi...nak tűnsz nekem, ez a "ne ugorjon rám a kutya jaj kiszakadt a ruhám!" típus. Én is "játszósban" mentem ki a kutyákhoz, mert tudom, hogy ha velük foglalkozok akkor piszkos leszek vagy esetleg sérül a ruha. Ez van, valószínűleg azért nem szereted a kutyát mert nem te akartad és nem úgy viselkedik ahogy te csettintésre elvárnád, ne a te akaratod szerint ugrál. Ha gyereked lesz és lehány meg összekeni a ruháidat akkor is ilyen leszel?
2018. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszod :)

#2 Nagyon szeretem a kutyákat, nemhiszem hogy pszichotikus embertípus közé tartozom. Amiatt nem kell aggódni, nem bántom. Mint írtam anyáék szeretik, szóval nem fogjuk odaadni másnak.

#3 Tévedsz, egyáltalán nem vagyok hisztis p*csa. És szerintem nem attól lesz valaki hisztis p*csa mert nem akarja az egész ruhatárát a kutya szétszaggatása miatt kidobni. Írtam hogy 1 percre mentem ki, amég kidobtam a szemetet. És mivel még mentem el itthonról nem fogok átöltözni azért, hogy kidobjam a szemetet.

Viszont tényleg nem én akartam a kutyát, legalábbis nem őt.

A hányást kilehet mosni a ruhából. A szakadással van bajom, nem azzal, hogy piszkos leszek.

2018. jún. 13. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!