Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívférgességet tényleg nem...

A szívférgességet tényleg nem a “hagyományos” szúnyog terjeszti?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy nem is az a szúnyog terjeszti amit a legtöbb ember ismer, hanem a lepkeszúnyog. Én ilyet élőben még sosem láttam, ránk mindig a hagyományos szúnyog száll. Valós veszély a szívférgesség ha nincs is a környezetemben lepkeszúnyog?

2018. jún. 14. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
No para!
2018. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen valós veszély. Szemelyesen ismerek több kutyát itt Budapesten akik szívférgesek.
2018. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ merre laksz. Az összes déli megyében, valamint végig a Duna mentén és a Balaton mellett olyannyira valós, hogy védekezés nélkül 100%, hogy elkapja a kutya csak az a kérdés mikor. A fenti területeken kívül jelenleg még nincs fertőzésveszély.
2018. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Valós veszély igen. Muszáj védekezni ellene. Hétfőn voltunk rutinon az orvosnál, és javasolta a szívférgesség tesztet. Persze mondtam, hogy benne vagyok. Másnap megjött az eredmény, szerencsére negatív.
2018. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Honnan vetted ezt az infót? Én egy szál olyan cikket nem találok, se tudományosat, se bulvárt, ami azt állítaná, hogy csak a lepkeszúnyog terjeszti (amúgy az is egy meglehetősen elterjedt szúnyogfajta manapság).

Olyat viszont többet is, tudományosat is, ami a Kárpát-medencében honos gyakori szúnyogfajtákat hordozóként szerepelteti.

2018. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
4es vagyok pesten élünk. Ha nincs is közvetlen közelünkben ilyen szúnyog, de ne adj isten mégis erre sodor az élet egyet...gyűlölném magam, ha a saját hibámból a védekezés hiánya miatt szenvedne a kutyám...
2018. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Valós veszély! Tessék ellene védeni a kutyát!
2018. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Minden szúnyog, amelyik vért szív, terjeszti. Valószínűleg a vámpírok is terjesztenék, de az nem túl valós veszély.
2018. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!