Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutya más kutyákka...

Agresszív a kutya más kutyákkal és kölykökkel is. Teendő?

Figyelt kérdés
2 kutyánk volt de pár hónapja az idősebb elpusztult, amióta a másik egyedül maradt elég szomorú ezért szeretnénk mellé egy kölyköt de idegen kutyákkal agresszív, ha bejön egy kutya a kerbe addig ugatja amig hab csorog a szájából és ha a másik menekülőre fogja megcibálja. Kölykökkel is agresszív sajnos egyszer meg is ölt egyet mert bebújt az udvarra, pedig azt olvastam, hogy felnőtt kutya kölykökkel nem agresszív. Egyszerűen ahogy meglátja rohan és megrázza őket leteszi és megharapja a hatát vagy a nyakát. Ha pórázon van nagyon szófogadó kutya, macskákkal tökéletesen kijön, együtt alszanak viszont nem tudom, hogy idegen macskákkal, hogyan viselkedne. Ha pózázon van más kutyákat inkább figyelmen kívül hagy. Szeretnénk mellé egy kiskutyát de félünk, hogy bántaná. Vélemények? (Egyébként vadászkutyáról van szó (vaddisznóra, medvére való))

2018. jún. 14. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen fajta? Egy szocializálatlan neveletlen kutya képét festi így első látásra. Mennyit viszitek naponta sétálni és mennyit foglalkoztok vele?


Semmiképp nem mernék mellé másik kutyát hozni amíg ilyen.

2018. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszív viselkedésről egyszerűen le kéne tiltani.

Amíg nincs megnevelve rendesen, addig ne vegyetek magatokhoz mégegy ebet.

2018. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Erdélyi kopó. Tulajdonképpen egész nap velünk van, többnyire alszik futunk vele, meg taníthatjuk minden nap. Rendszeres séta nincs.
2018. jún. 14. 18:32
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szocializálni kell a kutyát. Kutyaiskolában tudnak segíteni, olyat keressetek, amelyik rehabilitációval, szocializációval is foglalkozik.

Addig ne vigyetek haza másik kutyát, míg a meglévő problémás.

2018. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Voltunk már vele kiskorában, oviban meg suliban is. Nemrég, amikor felvetődött ez a probléma újra felhívtam és elvittem a kutyát. Szerinte minden rendben van vele és jól viselkedik. Ez meg is van pórázon és mikor ott vagyok. De mikor egyedül marad saját területen agresszív.
2018. jún. 14. 19:19
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Másik sulit javaslok.

Ahol póráz nélkül is tesztelik, koordinálják a kutyát akár falkában is.

Vagy: házhoz járó kiképzőt.

Ezenkívül meg kell tanítani a hatékony tiltást is a kutyusnak, azaz felszólításodra azonnal hagyja abba, amit éppen csinál.

2018. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, hogy esetleg kijönne-e házhoz. A szaktudásában nem kételkedek, rendőrkutyákat képez ki, csak ismerik egymást a párommal és ezért a mienket is elvállalta. Póráz nélkül is volt tesztelve, parancsra abbahagyja amit csinált addig akár az evést is de nem lehetek 24ből 24et kettejükkel.
2018. jún. 14. 19:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Védi a területét, ami bizonyos keretek között normális.


Alap, hogy idegen kutyát nem úgy viszünk haza, hogy berakjuk a régihez a kertbe. Semleges területen, amit egyik állat sem ismer, és séta.


És persze tudd a kutyádat tiltani.

2018. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tuppelek: ivaros kan?
2018. jún. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. jún. 16. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!