Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért veszi ennyire komolyan...

Miért veszi ennyire komolyan a szemkontaktust a kutyám?

Figyelt kérdés

Előbb kint voltam, néztem. Kb. 10 percig néztem, ő folyamatosan visszanézegetett. Néha tartotta a kontaktust hosszabb ideig, de néha csak rám pillantott. 5 méterre voltam tőle. Aztán mögé mentem fél méterre, és onnan néztem. Majdnem azonnal elviharzott.

Hogy miért csináltam? :D Nem tudom, csak úgy. Nekem vicces volt egy kicsit, amennyire komolyan nézett. Ugye nem zavarja ez a kutyát?


2018. jún. 14. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem csináltál jó dolgot. Az emberek sem, de az állatok különösen nem szeretik a hosszan tartó szemkontaktust. Nem tudják mire vélni. Máskor inkább simogasd meg, és mondjál neki barátságosan hangzó szavakat. Talán megbocsát.
2018. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát... Gondoltam hogy nem tetszik neki. Én sem tudom miért néztem :D

Egyébként általában nem érdekli, ha bámulom. Most viszont nagyon odafigyelt rám, és én is kíváncsi voltam mit reagál. Ilyen még nem volt.

2018. jún. 14. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
A "farkasszemet" nézés állatoknál az agresszió jele (embernél is).
2018. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézte, hogy mit művelsz. Nem tudta hova rakni a félcédulást.
2018. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az eszedbe sem jutott, hogy várta, mit is akarsz egyáltalán?
2018. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Hallottad a kifejezést, hogy farkasszemet néz? Nos, ez általában nem egy biztató jel, és viszonylag zavarta, hogy bámulod. Téged esetleg nem zavarna, ha valaki csak úgy random elkezdeni bámulni? Valami ilyesmi érzés volt ez neki is (csak rosszabb). Az állatoknál nagyon sokat jelez a szemkontaktus. Ha egy kutya megtámad egy másik kutyát, nem azonnal ront neki, hanem a szemkontaktussal figyelmezteti, hogy távolodjon, vagy rossz lesz a vége, és csúnyán megbánja (bocsi, ez a kölykös stílus beszél belőlem :D).
2018. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valaszolna valaki vegre?
2018. jún. 15. 15:05
 8/8 félsátán válasza:
Mert egy halott ember lelke próbál belőle szabadulni.
2018. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!